ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U21
Olympics
Euro U19
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Serie A
Serie B
Premier Liga
First League
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Premier League
Süper Lig
Major League Soccer
Eredivisie
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
04:49 28.03
Soccer365
›
Competitions
›
Primera División
›
2024
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2013
2012
2011
2009
2008
2007
2006
2005
›
Results
Tournament
Schedule
Results
Stadiums
Teams
Player stats
Coaches
Referees
Transfers
History
News
All teams
All teams
Audax Italiano
Cobreloa
Cobresal
Colo-Colo
Coquimbo Unido
Deportes Copiapó
Deportes Iquique
Everton de Vina del Mar
Huachipato
Nublense
O'Higgins
Palestino
Universidad Católica
Universidad Chile
Unión Española
Unión La Calera
All cities
All cities
Rancagua
Santiago
Vina Del Mar
All stadiums
All stadiums
Estadio Bicentenario Francisco Sanchez Rumoroso (Coquimbo)
Estadio Zorros del Desierto (Calama)
Estadio Bicentenario Municipal Nelson Oyarzun (Chillan)
Estadio Monumental David Arellano (Santiago de Chile)
Estadio Luis Valenzuela Hermosilla (Copiapo)
Estadio Municipal de La Pintana (Santiago de Chile)
El Teniente
Estadio CAP
Estadio El Cobre
Estadio Municipal Nicolás Chahuán Nazar
Estadio Municipal de La Cisterna
Estadio Santa Laura-Universidad SEK
Estadio Tierra de Campeones
Julio Martínez Prádanos
Sausalito
Cancelled
1-round
25.03, 18:00
Universidad Chile
2
Cobresal
2
23.03, 17:00
Everton de Vina del Mar
0
Palestino
0
22.03, 18:00
Unión La Calera
0
Universidad Católica
0
5-round
17.03, 19:30
Universidad Católica
0
Audax Italiano
0
17.03, 17:00
Palestino
0
Unión La Calera
0
17.03, 11:00
Coquimbo Unido
0
Colo-Colo
0
17.03, 11:00
Huachipato
2
Deportes Copiapó
1
16.03, 19:30
Cobreloa
1
Unión Española
0
16.03, 17:00
Universidad Chile
1
O'Higgins
0
16.03, 11:00
Everton de Vina del Mar
3
Nublense
2
15.03, 19:30
Deportes Iquique
1
Cobresal
0
4-round
11.03, 20:30
Unión La Calera
0
Cobreloa
2
11.03, 18:00
Universidad Católica
2
Everton de Vina del Mar
4
10.03, 20:00
Nublense
1
Deportes Copiapó
0
10.03, 17:00
Colo-Colo
0
Universidad Chile
1
10.03, 11:00
Deportes Iquique
4
Coquimbo Unido
2
09.03, 18:30
O'Higgins
0
Palestino
1
09.03, 18:30
Unión Española
3
Audax Italiano
0
09.03, 16:00
Cobresal
1
Huachipato
2
3-round
04.03, 17:00
Deportes Copiapó
1
Universidad Chile
3
03.03, 18:30
Unión La Calera
1
Deportes Iquique
3
03.03, 16:00
Colo-Colo
2
Huachipato
0
02.03, 18:30
Nublense
1
Audax Italiano
2
02.03, 18:30
Unión Española
1
Coquimbo Unido
0
02.03, 16:00
O'Higgins
2
Everton de Vina del Mar
1
02.03, 16:00
Palestino
0
Universidad Católica
2
01.03, 18:30
Cobreloa
2
Cobresal
1
2-round
25.02, 18:30
Cobresal
2
Unión Española
2
25.02, 16:00
O'Higgins
1
Colo-Colo
0
25.02, 10:00
Deportes Iquique
1
Everton de Vina del Mar
1
25.02, 10:00
Huachipato
0
Unión La Calera
1
24.02, 16:00
Palestino
5
Cobreloa
0
24.02, 16:00
Universidad Chile
1
Audax Italiano
0
23.02, 19:30
Coquimbo Unido
3
Deportes Copiapó
1
23.02, 17:00
Universidad Católica
0
Nublense
1
1-round
19.02, 18:00
Audax Italiano
2
Deportes Iquique
3
18.02, 18:30
Cobreloa
1
Huachipato
1
17.02, 18:30
Deportes Copiapó
1
O'Higgins
3
17.02, 16:00
Unión Española
0
Colo-Colo
3
16.02, 19:30
Nublense
0
Coquimbo Unido
0