ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U21
Olympics
Euro U19
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Serie A
Serie B
Premier Liga
First League
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Premier League
Süper Lig
Major League Soccer
Eredivisie
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
16:44 28.03
Soccer365
›
Competitions
›
Championnat National 2
›
2023/2024
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006
›
Schedule
Tournament
Schedule
Results
Stadiums
Teams
Coaches
All teams
All teams
AF Virois
Andrezieux
Angers B
Angouleme
Aubagne
Aubervilliers
Auxerre II
Avoine Chinon
Bastia-Borgo
Beauvais
Bergerac Perigord
Biesheim
Blois
Bobigny
Boulogne
Bourg-Peronnas
Bourges 18
Bourgoin-Jallieu
Cannes
Chamalieres
Chambly
Chateaubriant
Creteil
Dinan-Lehon
Entente Feignies Aulnoye
Evian
Fleury 91 FC
Frejus
Furiani Agliani
Gobelins
Granville
Grasse
Guingamp B
Haguenau
Hyeres
Jura Sud
La Roche-sur-Yon
Le Puy
Les Herbiers
Libourne
Lorient II
Macon
Olympique Ales
Olympique Saumur
Racing Besancon
Racing Paris
Romorantin
SC Toulon
SR Colmar
Saint Quentin
Saint-Brieuc
Saint-Malo
St-Pryve St-Hilaire
Toulouse B
Trelissac
Wasquehal
Postponed
18-round
30.03, 13:00
Frejus
-
Le Puy
-
30.03, 13:00
Olympique Ales
-
Hyeres
-
30.03, 13:00
SC Toulon
-
Andrezieux
-
30.03, 13:30
Avoine Chinon
-
Trelissac
-
21-round
05.04, 13:00
Bastia-Borgo
-
Boulogne
-
05.04, 14:00
Le Puy
-
Bourgoin-Jallieu
-
05.04, 14:00
La Roche-sur-Yon
-
Libourne
-
06.04, 11:30
Biesheim
-
Saint Quentin
-
06.04, 13:00
Andrezieux
-
Frejus
-
06.04, 13:00
Cannes
-
Grasse
-
06.04, 13:00
Hyeres
-
Toulouse B
-
06.04, 13:00
Jura Sud
-
Olympique Ales
-
06.04, 13:00
Evian
-
Chamalieres
-
06.04, 13:00
Angers B
-
Blois
-
06.04, 13:00
Bourges 18
-
Angouleme
-
06.04, 13:00
Romorantin
-
Les Herbiers
-
06.04, 13:00
St-Pryve St-Hilaire
-
Avoine Chinon
-
06.04, 13:00
Trelissac
-
Olympique Saumur
-
06.04, 13:00
Saint-Malo
-
Aubervilliers
-
06.04, 13:00
Racing Paris
-
Granville
-
06.04, 13:00
Guingamp B
-
Chambly
-
06.04, 13:00
Beauvais
-
Dinan-Lehon
-
06.04, 13:00
AF Virois
-
Chateaubriant
-
06.04, 13:00
Wasquehal
-
Auxerre II
-
06.04, 13:00
Macon
-
SR Colmar
-
06.04, 13:00
Racing Besancon
-
Fleury 91 FC
-
06.04, 13:00
Entente Feignies Aulnoye
-
Furiani Agliani
-
06.04, 13:00
Haguenau
-
Bourg-Peronnas
-
06.04, 13:00
Bobigny
-
Creteil
-
06.04, 13:30
Lorient II
-
Saint-Brieuc
-
06.04, 14:00
Aubagne
-
SC Toulon
-
06.04, 14:00
Gobelins
-
Bergerac Perigord
-
22-round
12.04, 13:00
Guingamp B
-
Bastia-Borgo
-
12.04, 14:30
Boulogne
-
Beauvais
-
12.04, 15:00
Chambly
-
Saint-Brieuc
-
13.04, 10:00
Toulouse B
-
Evian
-
13.04, 13:00
Aubagne
-
Cannes
-
13.04, 13:00
SC Toulon
-
Olympique Ales
-
13.04, 13:00
Grasse
-
Le Puy
-
13.04, 13:00
Bourgoin-Jallieu
-
Hyeres
-
13.04, 13:00
Frejus
-
Jura Sud
-
13.04, 13:00
Angouleme
-
Angers B
-
13.04, 13:00
Blois
-
St-Pryve St-Hilaire
-
13.04, 13:00
Libourne
-
Romorantin
-
13.04, 13:00
Olympique Saumur
-
Bergerac Perigord
-
13.04, 13:00
Trelissac
-
Bourges 18
-
13.04, 13:00
Les Herbiers
-
Gobelins
-
13.04, 13:00
Aubervilliers
-
Lorient II
-
13.04, 13:00
Chateaubriant
-
Racing Paris
-
13.04, 13:00
Dinan-Lehon
-
AF Virois
-
13.04, 13:00
Granville
-
Saint-Malo
-
13.04, 13:00
Bourg-Peronnas
-
Entente Feignies Aulnoye
-
13.04, 13:00
SR Colmar
-
Haguenau
-
13.04, 13:00
Furiani Agliani
-
Biesheim
-
13.04, 13:00
Fleury 91 FC
-
Auxerre II
-
13.04, 13:00
Saint Quentin
-
Wasquehal
-
13.04, 13:00
Creteil
-
Macon
-
13.04, 13:00
Racing Besancon
-
Bobigny
-
13.04, 13:30
Avoine Chinon
-
La Roche-sur-Yon
-
13.04, 14:00
Chamalieres
-
Andrezieux
-
23-round
19.04, 14:00
Evian
-
Bourgoin-Jallieu
-
19.04, 14:00
Bastia-Borgo
-
Chambly
-
19.04, 14:00
Wasquehal
-
Furiani Agliani
-
19.04, 14:30
Andrezieux
-
Toulouse B
-
19.04, 14:30
Bergerac Perigord
-
Les Herbiers
-
20.04, 10:00
Gobelins
-
Libourne
-
20.04, 12:00
Entente Feignies Aulnoye
-
SR Colmar
-
20.04, 13:00
Hyeres
-
Grasse
-
20.04, 13:00
Jura Sud
-
Chamalieres
-
20.04, 13:00
Le Puy
-
Aubagne
-
20.04, 13:00
Olympique Ales
-
Frejus
-
20.04, 13:00
St-Pryve St-Hilaire
-
Angouleme
-
20.04, 13:00
Romorantin
-
Avoine Chinon
-
20.04, 13:00
Bourges 18
-
Olympique Saumur
-
20.04, 13:00
La Roche-sur-Yon
-
Blois
-
20.04, 13:00
Angers B
-
Trelissac
-
20.04, 13:00
AF Virois
-
Boulogne
-
20.04, 13:00
Beauvais
-
Guingamp B
-
20.04, 13:00
Racing Paris
-
Dinan-Lehon
-
20.04, 13:00
Saint-Malo
-
Chateaubriant
-
20.04, 13:00
Macon
-
Racing Besancon
-
20.04, 13:00
Haguenau
-
Creteil
-
20.04, 13:00
Bobigny
-
Fleury 91 FC
-
20.04, 13:00
Biesheim
-
Bourg-Peronnas
-
20.04, 13:00
Auxerre II
-
Saint Quentin
-
20.04, 13:30
Lorient II
-
Granville
-
20.04, 14:00
Cannes
-
SC Toulon
-
20.04, 14:00
Saint-Brieuc
-
Aubervilliers
-
24-round
26.04, 14:00
Bastia-Borgo
-
Beauvais
-
26.04, 14:00
Granville
-
Saint-Brieuc
-
26.04, 14:30
Angouleme
-
La Roche-sur-Yon
-
26.04, 14:30
Olympique Saumur
-
Les Herbiers
-
26.04, 15:00
Bourgoin-Jallieu
-
Andrezieux
-
27.04, 13:00
Cannes
-
Le Puy
-
27.04, 13:00
Aubagne
-
Hyeres
-
27.04, 13:00
Grasse
-
Evian
-
27.04, 13:00
SC Toulon
-
Frejus
-
27.04, 13:00
Toulouse B
-
Jura Sud
-
27.04, 13:00
Blois
-
Romorantin
-
27.04, 13:00
Bourges 18
-
Angers B
-
27.04, 13:00
Libourne
-
Bergerac Perigord
-
27.04, 13:00
Trelissac
-
St-Pryve St-Hilaire
-
27.04, 13:00
Chambly
-
Aubervilliers
-
27.04, 13:00
Boulogne
-
Racing Paris
-
27.04, 13:00
Guingamp B
-
AF Virois
-
27.04, 13:00
Dinan-Lehon
-
Saint-Malo
-
27.04, 13:00
Chateaubriant
-
Lorient II
-
27.04, 13:00
Creteil
-
Entente Feignies Aulnoye
-
27.04, 13:00
Racing Besancon
-
Haguenau
-
27.04, 13:00
Fleury 91 FC
-
Saint Quentin
-
27.04, 13:00
Bobigny
-
Macon
-
27.04, 13:00
Bourg-Peronnas
-
Wasquehal
-
27.04, 13:00
SR Colmar
-
Biesheim
-
27.04, 13:00
Furiani Agliani
-
Auxerre II
-
27.04, 13:30
Avoine Chinon
-
Gobelins
-
27.04, 14:00
Chamalieres
-
Olympique Ales
-
25-round
11.05, 13:00
Hyeres
-
Cannes
-
11.05, 13:00
Jura Sud
-
Bourgoin-Jallieu
-
11.05, 13:00
Olympique Ales
-
Toulouse B
-
11.05, 13:00
SC Toulon
-
Le Puy
-
11.05, 13:00
Evian
-
Aubagne
-
11.05, 13:00
Frejus
-
Chamalieres
-
11.05, 13:00
Andrezieux
-
Grasse
-
11.05, 13:00
La Roche-sur-Yon
-
Trelissac
-
11.05, 13:00
Bergerac Perigord
-
Avoine Chinon
-
11.05, 13:00
Olympique Saumur
-
Angers B
-
11.05, 13:00
Les Herbiers
-
Libourne
-
11.05, 13:00
St-Pryve St-Hilaire
-
Bourges 18
-
11.05, 13:00
Romorantin
-
Angouleme
-
11.05, 13:00
Gobelins
-
Blois
-
11.05, 13:00
AF Virois
-
Bastia-Borgo
-
11.05, 13:00
Aubervilliers
-
Granville
-
11.05, 13:00
Chambly
-
Beauvais
-
11.05, 13:00
Racing Paris
-
Guingamp B
-
11.05, 13:00
Saint-Malo
-
Boulogne
-
11.05, 13:00
Lorient II
-
Dinan-Lehon
-
11.05, 13:00
Fleury 91 FC
-
Macon
-
11.05, 13:00
Biesheim
-
Creteil
-
11.05, 13:00
Auxerre II
-
Bourg-Peronnas
-
11.05, 13:00
Haguenau
-
Bobigny
-
11.05, 13:00
Entente Feignies Aulnoye
-
Racing Besancon
-
11.05, 13:00
Wasquehal
-
SR Colmar
-
11.05, 13:00
Saint Quentin
-
Furiani Agliani
-
11.05, 14:00
Saint-Brieuc
-
Chateaubriant
-
26-round
18.05, 13:00
Cannes
-
Evian
-
18.05, 13:00
Aubagne
-
Andrezieux
-
18.05, 13:00
Bourgoin-Jallieu
-
Olympique Ales
-
18.05, 13:00
Chamalieres
-
SC Toulon
-
18.05, 13:00
Le Puy
-
Hyeres
-
18.05, 13:00
Grasse
-
Jura Sud
-
18.05, 13:00
Toulouse B
-
Frejus
-
18.05, 13:00
Libourne
-
Olympique Saumur
-
18.05, 13:00
Bourges 18
-
La Roche-sur-Yon
-
18.05, 13:00
Blois
-
Bergerac Perigord
-
18.05, 13:00
Avoine Chinon
-
Les Herbiers
-
18.05, 13:00
Angouleme
-
Gobelins
-
18.05, 13:00
Angers B
-
St-Pryve St-Hilaire
-
18.05, 13:00
Trelissac
-
Romorantin
-
18.05, 13:00
Beauvais
-
AF Virois
-
18.05, 13:00
Chateaubriant
-
Aubervilliers
-
18.05, 13:00
Dinan-Lehon
-
Saint-Brieuc
-
18.05, 13:00
Guingamp B
-
Saint-Malo
-
18.05, 13:00
Bastia-Borgo
-
Racing Paris
-
18.05, 13:00
Granville
-
Chambly
-
18.05, 13:00
Boulogne
-
Lorient II
-
18.05, 13:00
Creteil
-
Wasquehal
-
18.05, 13:00
Macon
-
Haguenau
-
18.05, 13:00
Racing Besancon
-
Biesheim
-
18.05, 13:00
Bobigny
-
Entente Feignies Aulnoye
-
18.05, 13:00
Bourg-Peronnas
-
Saint Quentin
-
18.05, 13:00
SR Colmar
-
Auxerre II
-
18.05, 13:00
Furiani Agliani
-
Fleury 91 FC
-