ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U21
Olympics
Euro U19
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Serie A
Serie B
Premier Liga
First League
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Premier League
Süper Lig
Major League Soccer
Eredivisie
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
02:55 29.03
Soccer365
›
Competitions
›
Primera División
›
2024
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
›
Schedule
Tournament
Schedule
Results
Teams
Player stats
Coaches
Referees
Transfers
History
All teams
All teams
AD Tarma
Alianza Atletico
Alianza Lima
Cajamarca
Carlos Manucci
Cienciano
Comerciantes Unidos
Cusco
Deportivo Garcilaso
Grau
Los Chankas
Melgar
Sport Boys
Sport Huancayo
Sporting Cristal
Universidad César Vallejo
Universitario Lima
Unión Comercio
Postponed
9-round
20:00
Cusco
-
Unión Comercio
-
30.03, 15:15
Grau
-
Carlos Manucci
-
30.03, 17:45
Melgar
-
Cienciano
-
30.03, 22:00
Universidad César Vallejo
-
Universitario Lima
-
31.03, 15:00
Sport Huancayo
-
AD Tarma
-
31.03, 17:00
Sport Boys
-
Alianza Atletico
-
31.03, 17:30
Cajamarca
-
Sporting Cristal
-
10-round
05.04, 16:30
Grau
-
Sport Boys
-
05.04, 22:30
Universitario Lima
-
Alianza Atletico
-
06.04, 15:00
Los Chankas
-
Melgar
-
06.04, 17:30
Unión Comercio
-
Universidad César Vallejo
-
06.04, 19:30
Carlos Manucci
-
Alianza Lima
-
06.04, 21:30
Cienciano
-
Cajamarca
-
07.04, 15:00
AD Tarma
-
Deportivo Garcilaso
-
07.04, 17:30
Sporting Cristal
-
Sport Huancayo
-
08.04, 17:00
Comerciantes Unidos
-
Cusco
-
11-round
13.04, 17:00
Universidad César Vallejo
-
Comerciantes Unidos
-
13.04, 17:00
Sport Boys
-
Universitario Lima
-
13.04, 17:00
Deportivo Garcilaso
-
Sporting Cristal
-
13.04, 17:00
Cusco
-
AD Tarma
-
13.04, 17:00
Cajamarca
-
Los Chankas
-
13.04, 17:00
Sport Huancayo
-
Cienciano
-
13.04, 17:00
Alianza Lima
-
Grau
-
13.04, 17:00
Alianza Atletico
-
Unión Comercio
-
13.04, 17:00
Melgar
-
Carlos Manucci
-
12-round
20.04, 17:00
Carlos Manucci
-
Cajamarca
-
20.04, 17:00
Cienciano
-
Deportivo Garcilaso
-
20.04, 17:00
Alianza Lima
-
Sport Boys
-
20.04, 17:00
Unión Comercio
-
Universitario Lima
-
20.04, 17:00
Los Chankas
-
Sport Huancayo
-
20.04, 17:00
AD Tarma
-
Universidad César Vallejo
-
20.04, 17:00
Comerciantes Unidos
-
Alianza Atletico
-
20.04, 17:00
Sporting Cristal
-
Cusco
-
20.04, 17:00
Grau
-
Melgar
-
13-round
27.04, 17:00
Cusco
-
Cienciano
-
27.04, 17:00
Sport Huancayo
-
Carlos Manucci
-
27.04, 17:00
Universitario Lima
-
Comerciantes Unidos
-
27.04, 17:00
Melgar
-
Alianza Lima
-
27.04, 17:00
Deportivo Garcilaso
-
Los Chankas
-
27.04, 17:00
Alianza Atletico
-
AD Tarma
-
27.04, 17:00
Sport Boys
-
Unión Comercio
-
27.04, 17:00
Universidad César Vallejo
-
Sporting Cristal
-
27.04, 17:00
Cajamarca
-
Grau
-
14-round
04.05, 17:00
Grau
-
Sport Huancayo
-
04.05, 17:00
Cienciano
-
Universidad César Vallejo
-
04.05, 17:00
Sporting Cristal
-
Alianza Atletico
-
04.05, 17:00
Carlos Manucci
-
Deportivo Garcilaso
-
04.05, 17:00
AD Tarma
-
Universitario Lima
-
04.05, 17:00
Los Chankas
-
Cusco
-
04.05, 17:00
Comerciantes Unidos
-
Unión Comercio
-
04.05, 17:00
Melgar
-
Sport Boys
-
04.05, 17:00
Alianza Lima
-
Cajamarca
-
15-round
11.05, 17:00
Cajamarca
-
Melgar
-
11.05, 17:00
Sport Boys
-
Comerciantes Unidos
-
11.05, 17:00
Cusco
-
Carlos Manucci
-
11.05, 17:00
Alianza Atletico
-
Cienciano
-
11.05, 17:00
Universitario Lima
-
Sporting Cristal
-
11.05, 17:00
Deportivo Garcilaso
-
Grau
-
11.05, 17:00
Sport Huancayo
-
Alianza Lima
-
11.05, 17:00
Universidad César Vallejo
-
Los Chankas
-
11.05, 17:00
Unión Comercio
-
AD Tarma
-
16-round
18.05, 17:00
Cienciano
-
Universitario Lima
-
18.05, 17:00
AD Tarma
-
Comerciantes Unidos
-
18.05, 17:00
Alianza Lima
-
Deportivo Garcilaso
-
18.05, 17:00
Melgar
-
Sport Huancayo
-
18.05, 17:00
Carlos Manucci
-
Universidad César Vallejo
-
18.05, 17:00
Sporting Cristal
-
Unión Comercio
-
18.05, 17:00
Grau
-
Cusco
-
18.05, 17:00
Los Chankas
-
Alianza Atletico
-
18.05, 17:00
Cajamarca
-
Sport Boys
-
17-round
25.05, 17:00
Cusco
-
Alianza Lima
-
25.05, 17:00
Comerciantes Unidos
-
Sporting Cristal
-
25.05, 17:00
Sport Boys
-
AD Tarma
-
25.05, 17:00
Deportivo Garcilaso
-
Melgar
-
25.05, 17:00
Unión Comercio
-
Cienciano
-
25.05, 17:00
Alianza Atletico
-
Carlos Manucci
-
25.05, 17:00
Universitario Lima
-
Los Chankas
-
25.05, 17:00
Sport Huancayo
-
Cajamarca
-
25.05, 17:00
Universidad César Vallejo
-
Grau
-