10:20 26.09
Tournament Schedule Results Teams News Predictions
Regular Season
  Group A  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Ponferradina 5 4 1 0 8 2 +6 13
2
Celta B 5 4 0 1 8 2 +6 12
3
Real Madrid II 5 3 2 0 9 3 +6 11
4
Fuenlabrada 5 3 1 1 9 3 +6 10
5
Internacional de Madrid 5 2 3 0 10 6 +4 9
6
Las Palmas II 5 3 0 2 3 3 0 9
7
Guijuelo 5 3 0 2 5 6 -1 9
8
Real Valladolid B 5 2 2 1 5 4 +1 8
9
Leonesa 5 2 0 3 8 6 +2 6
10
Atletico Madrid II 5 1 3 1 9 8 +1 6
11
SS Reyes 5 1 3 1 9 9 0 6
12
Union Adarve 5 1 3 1 6 6 0 6
13
Navalcarnero 5 1 2 2 7 7 0 5
14
Burgos CF 5 1 2 2 3 5 -2 5
15
Coruxo 5 1 2 2 3 5 -2 5
16
Pontevedra 5 1 2 2 4 7 -3 5
17
Salamanca 5 1 2 2 7 11 -4 5
18
Unionistas de Salamanca 5 1 1 3 2 6 -4 4
19
Deportivo La Coruna II 5 0 1 4 4 8 -4 1
20
Rapido Bouzas 5 0 0 5 0 12 -12 0

  Group B  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Athletic Bilbao B 5 4 1 0 12 2 +10 13
2
Santander 5 3 2 0 10 3 +7 11
3
Izarra 5 3 2 0 7 4 +3 11
4
Calahorra 5 3 2 0 9 3 +6 11
5
Barakaldo 5 3 2 0 7 3 +4 11
6
Mirandés 5 2 3 0 8 4 +4 9
7
Tudelano 5 2 2 1 5 5 0 8
8
Real Union 5 1 3 1 8 6 +2 6
9
Sporting de Gijon B 5 1 3 1 5 4 +1 6
10
Real Oviedo B 5 1 3 1 8 8 0 6
11
Langreo 5 1 3 1 4 4 0 6
12
Leioa 5 1 3 1 5 7 -2 6
13
Real Sociedad B 5 1 2 2 6 6 0 5
14
Aurrera de Vitoria 5 1 1 3 2 4 -2 4
15
Arenas de Getxo 5 1 1 3 2 6 -4 4
16
Amorebieta 5 1 1 3 4 10 -6 4
17
UD Logrones 5 0 3 2 1 5 -4 3
18
Gimnastica Torrelavega 5 0 2 3 3 7 -4 2
19
Gernika 5 0 2 3 2 8 -6 2
20
Durango 5 0 1 4 2 11 -9 1

  Group C  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Hércules Alicante 5 4 0 1 6 4 +2 12
2
Ontinyent 5 3 1 1 6 3 +3 10
3
Cornella 5 2 3 0 6 4 +2 9
4
Lleida 5 2 3 0 6 4 +2 9
5
Valencia B 5 3 0 2 7 3 +4 9
6
Teruel 5 2 2 1 3 3 0 8
7
Olot 5 2 2 1 5 6 -1 8
8
Villarreal B 5 2 1 2 7 5 +2 7
9
Barcelona II 5 2 1 2 5 4 +1 7
10
Conquense 5 2 1 2 4 5 -1 7
11
Espanyol B 5 1 3 1 8 7 +1 6
12
Badalona 5 1 3 1 4 5 -1 6
13
Ejea 5 2 0 3 3 5 -2 6
14
Atlético Baleares 5 1 2 2 6 7 -1 5
15
Alcoyano 5 1 2 2 5 6 -1 5
16
Levante B 5 1 1 3 6 6 0 4
17
Castellon 5 0 4 1 6 7 -1 4
18
Peralada 5 0 4 1 5 6 -1 4
19
Sabadell 5 1 1 3 4 8 -4 4
20
Ebro 5 0 2 3 2 6 -4 2

  Group D  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Melilla 5 4 1 0 7 2 +5 13
2
UCAM Murcia 5 4 0 1 6 3 +3 12
3
Atlético Sanluqueño 5 3 1 1 8 5 +3 10
4
Granada B 5 3 1 1 7 5 +2 10
5
Murcia 5 2 3 0 5 3 +2 9
6
Recreativo Huelva 5 2 2 1 4 3 +1 8
7
Linense 5 2 2 1 5 4 +1 8
8
Badajoz 5 2 2 1 5 4 +1 8
9
Almeria B 5 2 1 2 8 7 +1 7
10
Talavera CF 5 2 1 2 3 2 +1 7
11
El Ejido 5 2 1 2 6 6 0 7
12
Marbella 5 2 0 3 9 7 +2 6
13
San Fernando 5 1 3 1 4 4 0 6
14
Cartagena 5 1 2 2 6 6 0 5
15
Jumilla 5 1 2 2 3 6 -3 5
16
Ibiza-Eivissa 5 1 1 3 1 3 -2 4
17
Don Benito 5 1 1 3 4 7 -3 4
18
Sevilla Atlético 5 1 1 3 2 7 -5 4
19
Villanovense 5 0 3 2 2 4 -2 3
20
Atletico Malagueno 5 0 0 5 1 8 -7 0

       
    Owusu Kwabena 4   3
    Francis 3    
    C. Doncel 3    
    A. J. Fernandez Martin 3    
    Edu Oriol 3   2
    Álvaro Montero 3   4
    Orbegozo 3   3
    Manu Apeh 3   4
    Rafa Mújica 3   4
    Francis 3   4