ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U21
Olympics
Euro U19
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Serie A
Serie B
Premier Liga
First League
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Premier League
Süper Lig
Major League Soccer
Eredivisie
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
13:15 28.03
Soccer365
›
Competitions
›
Segunda División
›
2024
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
›
Results
Tournament
Schedule
Results
Stadiums
Teams
Coaches
Transfers
All teams
All teams
Academia Anzoategui
Academia Rey
Aragua
Atletico El Vigia
Atletico La Cruz
Bolivar SC
Deportivo Nueva Esparta
Deportivo Petare
Dinamo de Puerto La Cruz
Fundacion AIFI
Heroes de Falcon
Marítimo
Real Frontera
Trujillanos
Urena
Yaracuyanos
All stadiums
All stadiums
Cancha de Camuri Chico (Caraballeda)
Estadio Jose Alberto Perez (Valera)
Estadio de Futbol Ludgero Correia (Falcon)
Estadio Sede Real Frontera (San Cristobal)
Estadio Dynamo La Victoria (Nueva Esparta)
CTE Cachamay (Ciudad Guayana)
Estadio Farid Richa (Barquisimeto)
Estadio Olimpico Hermanos Ghersi Paez (Maracay)
Estadio Nacional Brigido Iriarte (Caracas)
Estadio Alexander Comanche Bottini (Maturin)
Estadio Ramon Gato Hernandez (El Vigia)
Complejo Deportivo UCAT (San Cristobal)
Estadio de futbol Francisco Massiani (Puerto la Cruz)
Estadio Olímpico General José Antonio Anzoátegui
Cancelled
2-round
23.03, 17:00
Marítimo
2
Dinamo de Puerto La Cruz
0
23.03, 16:00
Trujillanos
1
Academia Rey
0
23.03, 16:00
Heroes de Falcon
2
Aragua
1
23.03, 15:30
Academia Anzoategui
0
Atletico La Cruz
2
23.03, 15:30
Real Frontera
2
Atletico El Vigia
3
23.03, 15:00
Nueva Esparta
0
Bolivar SC
0
22.03, 19:00
Fundacion AIFI
0
Deportivo Petare
0
22.03, 16:00
Yaracuyanos
2
Urena
1
1-round
17.03, 17:00
Bolivar SC
2
Fundacion AIFI
0
17.03, 16:00
Aragua
0
Yaracuyanos
2
17.03, 15:30
Deportivo Petare
1
Marítimo
0
17.03, 15:30
Atletico La Cruz
0
Nueva Esparta
0
17.03, 15:30
Atletico El Vigia
1
Trujillanos
1
17.03, 15:30
Urena
2
Real Frontera
1
16.03, 16:00
Dinamo de Puerto La Cruz
2
Academia Anzoategui
0