Semi-finals
Sporting Gijón 4 -
6 Real Madrid
Real Sociedad 1 -
4 Barcelona
Quarter-finals
Sevilla 2 -
4 Real Madrid
Sporting Gijón 5 -
1 Espanyol
Real Sociedad 3 -
1 Real Valladolid
Barcelona 1 -
3 Athletic Club
8th Finals
Real Madrid 4 -
1 Cadiz
Betis 0 -
4 Sevilla
Espanyol 4 -
3 Valencia
Barcelona 2 -
0 Celta
Athletic Club 3 -
1 Deportivo La Coruña
Rayo Vallecano 1 -
3 Real Valladolid
Sporting Gijón 4 -
2 Osasuna
Salamanca 2 -
2 Real Sociedad
4th Round
Elche 1 -
2 Real Valladolid
Sevilla 3 -
2 Mallorca
Sporting Gijón 3 -
1 Hércules Alicante
Recreativo Huelva 3 -
4 Celta
Malaga 2 -
3 Betis
Deportivo La Coruña 4 -
3 Alcoyano
3rd Round
Barcelona II 2 -
2 Salamanca
Manchego 3 -
4 Recreativo Huelva
Deportivo La Coruña 6 -
2 Palencia
Cadiz 1 -
0 Las Palmas
Alcoyano 2 -
2 Real Oviedo
Sporting Gijón 3 -
0 Murcia
Osasuna 2 -
1 СD Logrones
Athletic Club 7 -
0 Linares Deportivo
Eldense 2 -
3 Hércules Alicante
Malaga 7 -
3 Xerez
Real Valladolid 4 -
3 Figueres
Deportivo Aragón 0 -
4 Espanyol
Rayo Vallecano 4 -
2 Erandio
Elche 6 -
2 Eibar
Mallorca 4 -
2 Atletico Madrid
Betis 4 -
3 Alcala
Celta 9 -
0 Guimar
2nd Round
Eibar 2 -
1 Deusto
Espanyol 13 -
0 Atletic Ciutadella
Osasuna 6 -
2 Aurrera de Vitoria
Zaragoza 2 -
2 СD Logrones
Betis 5 -
0 Martos
Real Valladolid 2 -
1 Ponferradina
Sporting Gijón 4 -
3 Langreo
Pontevedra 1 -
2 Celta
Athletic Club 1 -
0 Sestao
Atletico Madrid 3 -
0 Merida AD
Burgos CF 2 -
3 Salamanca
Malaga 5 -
0 Alhaurino
Las Palmas 10 -
1 CD San Andres
Gran Pena 0 -
7 Deportivo La Coruña
Athletic Bilbao B 2 -
4 Real Oviedo
Figueres 3 -
2 Sabadell
Barcelona II 4 -
0 Badalona
Real Madrid II 1 -
2 Manchego
Pegaso 1 -
5 Rayo Vallecano
Atletico Madrid B 2 -
3 RSD Alcala
Palencia 4 -
1 Arandina
Cadiz 1 -
0 Jerez Industrial
Recreativo Huelva 3 -
2 Algeciras
Linares CF 3 -
2 Granada CF
Xerez 4 -
0 Juventud Torremolinos
Mallorca 5 -
1 Poblense
Deportivo Aragón 5 -
2 Endesa Andorra
Valencia 1 -
6 Hércules Alicante
Torre Pacheco 1 -
3 Murcia
Elche 3 -
1 Gandia
Cartagena 0 -
1 Eldense
Santander 0 -
1 Erandio
Alcoyano 1 -
0 Levante
1st Round
Palencia 8 -
1 Toresana
Celta 3 -
0 CD Ourense
Santander 4 -
2 Santona
Osasuna 4 -
0 Tudelano
Osasuna II 0 -
7 Zaragoza
Espanyol 3 -
1 FC Andorra
Atletico Madrid 5 -
3 Cacereno
Salamanca 6 -
1 Real Valladolid Promesas
Real Valladolid 9 -
2 Bembibre
Malaga 4 -
1 Antequerano
Las Palmas 12 -
1 Telde
Lugo 1 -
7 Deportivo La Coruña
Real Oviedo 4 -
3 Europa Nava
Sestao 4 -
3 Deportivo Alavés
Levante 2 -
1 Castellon
Sabadell 4 -
1 Jupiter
Igualada 2 -
6 Barcelona II
Getafe 1 -
4 Rayo Vallecano
Orihuela Deportiva 1 -
2 Hércules Alicante
Murcia 3 -
2 Albacete
Alicante 2 -
7 Elche
Torrevieja 3 -
4 Cartagena
Recreativo Huelva 4 -
0 Racing Portuense
Cordoba 0 -
1 Algeciras
Xerez 4 -
2 Coria CF
Sevilla Atlético 3 -
5 Cadiz
Benamiel 2 -
5 Linares CF
Mallorca 4 -
0 Porreras
Barakaldo 1 -
3 Eibar
Basconia 1 -
2 Erandio
Real Union 2 -
5 Athletic Bilbao B
Endesa Andorra 3 -
1 Binefar
Corellano 1 -
3 СD Logrones
Catarroja 4 -
5 Alcoyano
Talavera 2 -
5 RSD Alcala
Arandina 3 -
2 Calvo Sotelo
Torre Pacheco 4 -
3 Lorca Deportiva
Burgos CF 2 -
0 Zamora
AD Ceuta 3 -
2 Jerez Industrial
Granada CF 6 -
1 Fuengirola
Manacor 0 -
3 Poblense
L'Hospitalet 2 -
2 Figueres
Pontevedra 1 -
4 Celta B
Siero 1 -
3 Langreo
Amorebieta 0 -
2 Aurrera de Vitoria
Deusto 4 -
2 Cayon
Deportivo Aragón 8 -
2 Numancia
Gandia 3 -
2 Ontinyent
Diter Zafra 2 -
6 Pegaso
Valdepenas 1 -
4 Merida AD
Cieza 1 -
2 Eldense
Ponferradina 3 -
1 Toreno
Alhaurino 5 -
3 Atletico Malagueno
Realejos 6 -
6 CD San Andres
Guimar 4 -
3 Tenisca
Martos 2 -
1 Orotava
Constancia 1 -
3 Valencia
Sporting Mahones 2 -
4 Atletic Ciutadella
Arosa 4 -
5 Gran Pena
Sporting Gijón 7 -
1 Real Titanico
Barcelona C 3 -
3 Badalona
Leganes 1 -
4 Real Madrid II
Atletico Madrid B 2 -
1 Parla