Semi-finals
Real Valladolid 2 -
1 Deportivo La Coruña
Real Madrid 3 -
0 Atletico Madrid
Quarter-finals
Cadiz 2 -
2 Real Valladolid
Atletico Madrid 7 -
3 Barcelona
Mallorca 2 -
4 Deportivo La Coruña
Celta 2 -
4 Real Madrid
8th Finals
Real Valladolid 4 -
2 Athletic Club
Betis 2 -
2 Cadiz
Mallorca 0 -
0 Recreativo Huelva
Osasuna 1 -
1 Celta
Real Sociedad 1 -
1 Deportivo La Coruña
Atletico Madrid 3 -
0 Espanyol
Barcelona 4 -
2 Santander
Real Madrid 10 -
7 Sporting Gijón
16th Finals
Sabadell 2 -
3 Deportivo La Coruña
СD Logrones 1 -
5 Betis
Cadiz 5 -
3 Lleida
Espanyol 1 -
0 Malaga
Murcia 4 -
5 Recreativo Huelva
Real Valladolid 2 -
1 Zaragoza
Real Sociedad 2 -
0 Arosa
Las Palmas 0 -
3 Atletico Madrid
Mallorca 3 -
1 Burgos CF
Barcelona 7 -
0 Cartagena
Real Madrid 3 -
2 Elche
Celta 6 -
3 Xerez
Sevilla 1 -
2 Osasuna
Valencia 2 -
3 Santander
Athletic Club 1 -
0 Sestao
Sporting Gijón 6 -
3 Tenerife
3rd Round
Hércules Alicante 0 -
3 Arosa
Recreativo Huelva 4 -
0 Atlético Baleares
Santander 3 -
2 Barcelona II
Burgos CF 5 -
3 Sporting Mahones
Cartagena 2 -
1 Alcala
Elche 4 -
2 Real Avila
Xerez 2 -
1 Cordoba
Lleida 4 -
2 Figueres
Malaga 7 -
1 Leganes
Sestao 3 -
2 Lugo
Real Oviedo 2 -
4 Sabadell
Deportivo La Coruña 7 -
6 San Sebastian
Castellon 2 -
3 Tenerife
2nd Round
Recreativo Huelva 7 -
1 Betis
Deportivo La Coruña 3 -
1 As Pontes
Sestao 4 -
1 Lemona
Real Oviedo 8 -
0 Langreo
Barcelona II 2 -
1 L'Hospitalet
Figueres 5 -
3 FC Andorra
Arosa 3 -
2 CD Ourense
Granada CF 2 -
5 Cordoba
Sporting Mahones 3 -
2 Gandia
Cartagena 2 -
0 Lorca Deportiva
Real Madrid II 2 -
4 Real Avila
Atletico Madrid B 2 -
4 Alcala
Leganes 2 -
0 Parla
Eibar 1 -
3 Real Sociedad
Lleida 3 -
1 Mollerussa
Castellon 7 -
4 Levante
Hércules Alicante 3 -
1 Alcoyano
Elche 2 -
2 Eldense
Malaga 4 -
3 Melilla
Tenerife 3 -
2 Maspalomas
Atlético Baleares 4 -
0 Cala Millor
Xerez 3 -
1 AD Ceuta
Salamanca 2 -
3 Lugo
Santander 6 -
0 Gimnastica Torrelavega
Burgos CF 7 -
2 Mirandés
1st Round
Alcoyano 3 -
1 Olímpic de Xàtiva
Gandia 1 -
0 Valencia B
Lugo 4 -
2 Cultural Leonesa
Pontevedra 1 -
2 CD Ourense
Lemona 4 -
3 Basconia
Cordoba 3 -
1 Daimiel
As Pontes 2 -
1 Bergantinos
Levante 2 -
1 Teruel
Tenerife 5 -
0 Telde
Caudal 1 -
3 Langreo
FC Andorra 4 -
3 Barcelona C
Cacereno 2 -
2 Real Avila
Eldense 2 -
1 Cieza
Ronda 0 -
5 Melilla
Gimnastic Tarragona 3 -
5 Mollerussa
Sevilla Atlético 0 -
2 Betis B
L'Hospitalet 4 -
0 Jupiter
Santander 5 -
1 Laredo
Osasuna II 0 -
3 Eibar
Elche 3 -
1 Albacete
Linense 1 -
3 AD Ceuta
Granada CF 3 -
2 Linares CF
Lleida 2 -
1 Fraga
Castellon 3 -
2 Villarreal
Sporting Mahones 5 -
3 Alzira
Lorca Deportiva 4 -
3 Almería
Hércules Alicante 5 -
2 Benidorm
Cala Millor 3 -
1 Constancia
Salamanca 3 -
1 Ponferradina
Recreativo Huelva 6 -
0 Badajoz
Figueres 11 -
1 Girona
Real Sociedad 6 -
3 Arnedo
Real Oviedo 3 -
1 Real Aviles
Atlético Baleares 4 -
2 Poblense
Malaga 4 -
1 Marbella
Real Madrid II 4 -
2 Plasencia
Deportivo La Coruña 5 -
2 Arenteiro
Maspalomas 3 -
0 Las Palmas II
Gimnastica Torrelavega 0 -
0 Rayo Cantabria
Rayo Vallecano 2 -
2 Atletico Madrid B
Leganes 1 -
1 Getafe
Alcala 5 -
1 UD Sanse
Parla 4 -
1 Conquense
Xerez 2 -
0 Atlético Sanluqueño
Burgos CF 5 -
3 Deportivo Aragón
Barcelona II 2 -
1 Terrassa
Endesa Andorra 1 -
2 Mirandés
Sestao 3 -
1 Durango
Arosa 4 -
3 Lalin