Semi-finals
Tenerife 2 -
5 Celta
Zaragoza 4 -
1 Betis
Quarter-finals
Real Madrid 1 -
5 Tenerife
Celta 5 -
1 Real Oviedo
Sevilla 2 -
3 Zaragoza
Barcelona 0 -
1 Betis
8th Finals
Barcelona 4 -
1 Sporting Gijón
Atletico Madrid 4 -
5 Real Madrid
Real Oviedo 3 -
2 Deportivo La Coruña
Sevilla 3 -
2 Espanyol
Celta 1 -
1 СD Logrones
Valencia 4 -
5 Tenerife
CP Merida 2 -
4 Betis
Zaragoza 3 -
1 Badajoz
5th Round
Osasuna 1 -
2 Zaragoza
Lleida 1 -
3 СD Logrones
Badajoz 2 -
1 Yeclano
Villarreal 2 -
3 Espanyol
Sevilla 4 -
3 Real Sociedad
Real Valladolid 2 -
3 Sporting Gijón
Real Oviedo 3 -
2 Toledo
Celta 2 -
1 Talavera
Eibar 0 -
1 CP Merida
Betis 5 -
2 Polideportivo Ejido
4th Round
Lleida 6 -
2 Compostela
Rayo Vallecano 1 -
2 CP Merida
Espanyol 7 -
1 Almería
Real Oviedo 6 -
0 Cadiz
Zaragoza 3 -
1 Athletic Club
Santander 3 -
4 Talavera
Toledo 1 -
0 Palamos
Betis 6 -
2 Elche
Real Valladolid 6 -
1 Murcia
Real Sociedad 1 -
1 Hércules Alicante
Albacete 4 -
5 Celta
Salamanca 4 -
4 Polideportivo Ejido
СD Logrones 3 -
1 Getafe
Sevilla 3 -
2 Castellon
3rd Round
Zaragoza 8 -
2 Izarra
Toledo 8 -
3 Alcoyano
СD Logrones 6 -
1 Andorra CF
Athletic Club 5 -
3 Las Palmas
Hércules Alicante 5 -
3 Cordoba
Yeclano 3 -
1 Racing Ferrol
Eibar 5 -
1 Gimnastica Torrelavega
Palamos 3 -
3 Langreo
Burgos CF 4 -
4 Elche
Badajoz 10 -
0 Pena Deportiva
Celta 2 -
1 Gramenet
Murcia 5 -
0 Deportivo Alavés
Leganes 2 -
4 Polideportivo Ejido
Real Sociedad 5 -
1 Figueres
Lleida 3 -
0 Escobedo
Espanyol 6 -
0 Caravaca
Cadiz 1 -
0 Tomelloso
Sevilla 4 -
2 Cacereno
Villarreal 1 -
0 Arosa
Real Oviedo 6 -
1 Recreativo Huelva
Real Valladolid 2 -
1 Levante
Osasuna 6 -
1 Ponferradina
Marbella 2 -
5 Talavera
Real Aviles 1 -
4 Getafe
Santander 6 -
3 Mármol Macael
Sporting Gijón 7 -
4 Cultural Leonesa
Mallorca 1 -
4 Salamanca
Almería 3 -
1 Lemona
Compostela 2 -
1 Lugo
Castellon 4 -
2 Ecija
CP Merida 5 -
0 Rubí
Rayo Vallecano 7 -
3 Corralejo
Betis 3 -
2 Mensajero
2nd Round
Racing Ferrol 4 -
0 As Pontes
Pontevedra 1 -
5 Arosa
CD Ourense 2 -
5 Lugo
Real Aviles 3 -
2 Lealtad
Comillas 3 -
5 Escobedo
Lemona 1 -
0 Beasain
Palencia 1 -
3 Cultural Leonesa
Sestao 0 -
1 Deportivo Alavés
Figueres 5 -
3 FC Andorra
Recreativo Huelva 3 -
3 San Roque Lepe
Ecija 3 -
1 Mairena
Xerez 0 -
2 Cordoba
Gramenet 3 -
1 Premia
Levante 3 -
1 Benidorm
Yeclano 7 -
0 Roldan
Caravaca 3 -
2 Mar Menor
Ponferradina 2 -
1 Bembibre
Talavera 3 -
1 Manzanares
Salamanca 5 -
0 Real Avila
Mensajero 6 -
3 Realejos
Langreo 7 -
5 Siero
Mármol Macael 6 -
5 Melilla
Rubí 4 -
3 Jupiter
Alcoyano 2 -
0 Crevillente
Polideportivo Ejido 5 -
0 Roquetas
Almería 1 -
0 Granada CF
Las Palmas 10 -
2 Maspalomas
1st Round
Racing Ferrol 1 -
0 Ordenes
Lugo 2 -
1 Viveiro
Arosa 5 -
0 Cambados
Bermeo 1 -
3 Sestao
Izarra 3 -
1 Tudelano
Basconia 2 -
2 Lemona
CD Ourense 7 -
1 Arenteiro
Gimnastica Torrelavega 7 -
0 Tropezon
CD Estepona 2 -
4 Polideportivo Ejido
Cordoba 4 -
2 Cortegana
Salamanca 6 -
0 Hullera
Real Avila 6 -
1 Ribert
Levante 2 -
0 Liria CF
Barakaldo 0 -
5 Deportivo Alavés
Manlleu 6 -
2 Jupiter
FC Andorra 3 -
1 Girona
Figueres 2 -
1 Sabadell
Gimnastic Tarragona 1 -
4 Premia
Pontevedra 4 -
3 Villalonga
Santiago Aller 2 -
3 Lealtad
Comillas 1 -
0 Marina Cudeyo
Real Aviles 3 -
2 Hispano
Langreo 4 -
3 Caudal
Beniel 2 -
3 Roldan
Sant Andreu 2 -
4 Gramenet
Getafe 6 -
1 Real Aranjuez
Benidorm 2 -
2 Pinoso
Horadada 2 -
10 Crevillente
Ecija 5 -
4 San Fernando
Almería 4 -
2 Atletico Malagueno
CF Extremadura 3 -
3 Cacereno
Cieza 1 -
2 Caravaca
Yeclano 6 -
1 Lorca Promesas
Mármol Macael 4 -
2 Guadix
Alcoyano 9 -
1 Calpe
Ponferradina 2 -
2 Zamora
Santa Eulalia 5 -
0 SD Ibiza
Tomelloso 6 -
0 Gimnastico Alcazar
San Roque Lepe 3 -
1 Linense
Mairena 5 -
3 Los Palacios
Granada CF 2 -
1 Real Jaen
Xerez 8 -
3 Atlético Sanluqueño
Cartagena 1 -
2 Mar Menor
Numancia 5 -
6 Endesa Andorra
Corralejo 9 -
3 Telde
Elche 3 -
1 Orihuela Deportiva
Melilla 5 -
2 Polideportivo Almeria
Las Palmas 4 -
0 Estrella
Realejos 6 -
4 Orotava