Semi-finals
Deportivo La Coruña 2 -
1 Sporting Gijón
Albacete 2 -
3 Valencia
Quarter-finals
Albacete 2 -
1 Atletico Madrid
Rayo Vallecano 1 -
2 Sporting Gijón
Valencia 4 -
1 Mallorca
Athletic Club 0 -
3 Deportivo La Coruña
8th Finals
Atletico Madrid 5 -
4 Barcelona
Betis 1 -
4 Athletic Club
Badajoz 1 -
4 Sporting Gijón
Rayo Vallecano 2 -
1 Palamos
Mallorca 3 -
1 Toledo
Deportivo La Coruña 7 -
1 Lleida
Zaragoza 2 -
3 Albacete
Valencia 4 -
2 Real Madrid
4th Round
Real Valladolid 2 -
3 Toledo
Sporting Gijón 4 -
3 Sevilla
Albacete 3 -
1 Sestao
Valencia 4 -
2 Salamanca
Santander 2 -
2 Rayo Vallecano
Villarreal 1 -
2 Palamos
Celta 1 -
2 Mallorca
Compostela 1 -
3 Lleida
Badajoz 3 -
1 Leganes
Atletico Madrid 2 -
0 Las Palmas
Betis 4 -
1 Real Sociedad
3rd Round
Real Valladolid 5 -
1 CF Extremadura
Lleida 5 -
1 Cartagena
Toledo 2 -
1 Murcia
Sevilla 6 -
3 Cultural Leonesa
Santander 3 -
1 UD Sanse
Albacete 3 -
3 Beasain
Espanyol 4 -
5 Palamos
Osasuna 1 -
5 Salamanca
Sporting Gijón 4 -
2 Eibar
Tenerife 0 -
0 Las Palmas
Atletico Madrid 3 -
1 Mensajero
Mallorca 9 -
5 Ontinyent
СD Logrones 0 -
3 Badajoz
Villarreal 4 -
1 Real Jaen
Valencia 7 -
2 Corralejo
Celta 6 -
2 Lugo
Betis 6 -
1 Gimnastic Tarragona
Getafe 0 -
1 Sestao
Real Sociedad 5 -
3 CP Merida
Compostela 3 -
1 Real Oviedo
Rayo Vallecano 1 -
1 FC Andorra
2nd Round
Lugo 3 -
2 Almería
Villarreal 3 -
1 Caudal
Badajoz 2 -
1 Benidorm
Toledo 4 -
3 Racing Ferrol
Gramenet 0 -
3 Sestao
Sabadell 2 -
4 UD Sanse
Castellon 2 -
2 Beasain
Yeclano 1 -
1 Real Jaen
CP Merida 2 -
1 San Fernando
Eibar 4 -
2 Palencia
Mensajero 3 -
1 Noja
Rayo Vallecano 4 -
2 Numancia
Hércules Alicante 3 -
3 Cartagena
CF Extremadura 12 -
4 Utebo
Lleida 3 -
2 Manlleu
Marbella 5 -
5 Corralejo
FC Andorra 3 -
2 Cadiz
Gimnastic Tarragona 4 -
0 Fuenlabrada
Langreo 0 -
2 Murcia
Palamos 3 -
2 Alcoyano
Leganes 8 -
4 Manchego
Ontinyent 3 -
0 Figueres
Mallorca 4 -
1 Mármol Macael
Salamanca 4 -
0 Granada CF
Getafe 3 -
2 Recreativo Huelva
CD Ourense 2 -
5 Las Palmas
Osasuna 4 -
2 Cordoba
Moscardo 1 -
3 Cultural Leonesa
1st Round
Lugo 7 -
1 Ponferradina
Gimnastica Torrelavega 2 -
3 Noja
Real Jaen 3 -
1 Malaga
Mármol Macael 1 -
1 Polideportivo Ejido
Real Aviles 2 -
3 Caudal
Las Palmas 10 -
2 Realejos
Cordoba 2 -
1 Ecija
Mostoles 4 -
5 Moscardo
AD Almería 3 -
3 Almería
Cadiz 4 -
0 San Roque Lepe
Xerez 3 -
5 San Fernando
Melilla 2 -
3 Granada CF
Corralejo 5 -
2 Maspalomas
Yeclano 4 -
2 Aguilas
UD Sanse 3 -
1 Real Avila
Ontinyent 3 -
2 Levante
Real Aranjuez 2 -
5 Manchego
Cartagena 7 -
1 Cieza
Bermeo 2 -
5 Sestao
Alcoyano 2 -
1 Pinoso
Fuenlabrada 4 -
3 Talavera
Palencia 2 -
1 Barakaldo
Tudelano 2 -
5 Beasain
Elche 2 -
3 Benidorm
Langreo 3 -
1 Hullera
Murcia 4 -
2 Tomelloso
Castellon 4 -
1 Pena Deportiva
Racing Ferrol 7 -
0 Bergantinos
Cacereno 2 -
3 Recreativo Huelva
Deportivo Alavés 2 -
5 Numancia
Premia 1 -
3 Sabadell
Girona 3 -
3 Figueres
Gimnastic Tarragona 4 -
2 Sant Andreu
Manlleu 6 -
2 Rubí
Gramenet 4 -
0 Terrassa
FC Andorra 4 -
1 Andorra CF
L'Hospitalet 3 -
4 Utebo
Mensajero 5 -
3 Orotava