ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U21
Olympics
Euro U19
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Serie A
Serie B
Premier Liga
First League
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Premier League
Süper Lig
Major League Soccer
Eredivisie
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
05:49 28.03
Soccer365
›
Competitions
›
KNVB Cup
›
2023/2024
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006
›
Results
Tournament
Schedule
Results
Stadiums
Teams
Coaches
History
News
All teams
All teams
ACV
ADO '20
AGB
AZ Alkmaar
Ajax
Almere City
Amsterdamsche FC
Apeldoorn CSV
Avanti '31
BOL
Barendrecht
Baronie
Berkum
Blauw Geel '38
Blauw Wit '34
Bon Boys
Bunde
Cambuur
Chevremont
DEM
DOVO
DVS '33
De Treffers
Den Bosch
Den Haag
Dordrecht
Eemdijk
Eindhoven
Emmen
Excelsior Maassluis
Excelsior Rotterdam
Feyenoord
Fortuna Sittard
GVV Unitas
GVVV
Gemert
Genemuiden
Go Ahead Eagles
Graafschap
Groen Wit '62
Groene Ster
Groningen
H.V. & C.V. Quick
HHC Hardenberg
HSC '21
HSV Hoek
HVCH
Harkemase Boys
Heerenveen
Helmond Sport
Heracles
Hoogeveen
IJsselmeervogels
Jubbega
Kampong
Katwijk
Kloetinge
Koninklijke
Kozakken Boys
Lisse
MVV Maastricht
Meerssen
NAC Breda
NEC
Nieuwkoop
Noordwijk
Nuenen
ODIN '59
ONS Sneek
OSS '20
Olde Veste '54
Oss
PEC Zwolle
PSV
Purmersteijn
Quick Boys
RKAV Volendam
RKC Waalwijk
Rijnsburgse Boys
Rijnvogels
Roda
Rosmalen
SJC Noordwijk
SV AWC
SV Urk
SVOD '22
Scherpenzeel
Scheveningen
Spakenburg
Sparta Nijkerk
Sparta Rotterdam
Sportlust '46
Staphorst
SteDoCo
TEC
TOGB
Telstar
Twente
UNA
USV Hercules
Utrecht
VVSB
VVV Venlo
Veensche Boys
Vitesse
Volendam
Westlandia
Willem II
Xerxes DZB
Zwaluw VFC
All cities
All cities
Alkmaar
Almere
Arnhem
Deventer
Doetinchem
Eindhoven
Groningen
Heerenveen
Nijmegen
Oss
Rotterdam
Tilburg
Utrecht
Volendam
All stadiums
All stadiums
Sportpark Denoek (Hoek)
Sportpark Maarschalkerweerd (Kampong) (Utrecht)
Sportpark Ter Specke (Lisse)
Sportpark Oude Landen veld 1 (Nuenen)
Sportpark De Vlotter veld 1 (Heemskerk)
Sportpark De Lok (Tiel)
Sportpark De Boekhorst (Noordwijkerhout)
Sportpark Bentinckspark Veld 7 (Hoogeveen)
Sportpark Wesselopark (Kloetinge)
Sportpark De Braaken (Heesch)
Sportpark ICT Specialist (Assen)
Sportpark De Vinken (Bunschoten)
Sportpark Orderbos Veld 5 (Apeldoorn)
Sportpark Zuid DVS '33 (Ermelo)
KWABO-stadion (Volendam)
Sportpark Parallelweg (Steenwijk)
Sportpark De Molenheide (Schijndel)
Cambuur Stadion (Leeuwarden)
Sportpark Purmersteijn (Purmerend)
Sportpark De Bongerd veld 1 (Barendrecht)
Sportpark De Dulen (Nieuwkoop)
Sportpark Orderbos Veld 6 (Apeldoorn)
Prins Willem Alexander Sportpark (Veghel)
Sportpark Voordorp (USV Hercules) (Utrecht)
Sportpark Nijkerkerveen (Nijkerkerveen)
Sportpark Molenvliet (GVV Unitas) (Gorinchem)
Sportpark 't Heidefjild (Jubbega)
Sportpark Groot Scholtenhagen (Haaksbergen)
Sportpark De Wijchert (Wijchen)
Sportpark Ookmeer (Amsterdam)
Stadion De Blauwe Kei (Breda)
Sportpark Bergenshuizen Zwaluw (Vught)
Sportpark De Hoge Bomen (Naaldwijk)
Sportpark Pronsenbroek (Heerlen)
Sportpark Duinwetering (Noordwijk)
Complex Groote Wielen (Rosmalen)
Sportpark Dijkpolder (Maassluis)
Sportcomplex Zoudenbalch (Utrecht)
Van Donge & De Roo Stadion (Rotterdam)
Sportpark de Krom (Katwijk)
Sportpark de Boshoek (Hardenberg)
Sportpark Panhuis (GVVV) (Veenendaal)
Bingoal Stadion (Den Haag (‘s-Gravenhage))
Sportpark Spanjaardslaan (Haarlem)
Sportpark De Westmaat (Spakenburg) (Bunschoten)
Sportpark Adrichem (DEM) (Beverwijk)
Sportpark Nieuw Zuid (Katwijk)
Matchoholic Stadion (Dordrecht)
Sportpark Goed Genoeg (Amsterdam)
Gemeentelijk Sportpark SJC (Noordwijk)
Stadion De Vliert ('s-Hertogenbosch)
Sportpark Middelmors Veld 8 (Rijnsburg)
Sportpark Zuid veld 1 (Groesbeek)
Sportpark Houtrust (Den Haag)
Sportpark De Westmaat (IJsselmeervogels) (Bunschoten-Spakenburg)
Sportpark De Ebbenhorst (Nijkerk)
AFAS Stadion
Abe Lenstra
De Adelaarshorst
De Kuip
Frans Heesen Stadion
GelreDome
Goffertstadion
Hitachi Capital Mobility Stadion
Jan Louwers
Koning Willem II Stadion
Kras
Philips Stadion
Sparta-Stadion Het Kasteel
Stadion De Vijverberg
Stadion Galgenwaard
Yanmar
Cancelled
Semi-finals
29.02, 14:00
Feyenoord
2
Groningen
1
27.02, 14:00
Cambuur
1
NEC
2
Quarter-finals
08.02, 14:00
pen
Groningen
0
Fortuna Sittard
0
07.02, 15:00
Feyenoord
2
AZ Alkmaar
0
07.02, 12:45
Cambuur
3
Vitesse
1
06.02, 14:00
NEC
3
Den Haag
0
8th Finals
25.01, 14:00
USV Hercules
3
Cambuur
4
24.01, 14:00
Feyenoord
1
PSV
0
18.01, 12:45
Vitesse
1
Amsterdamsche FC
0
17.01, 14:00
Almere City
1
Fortuna Sittard
2
17.01, 12:45
NEC
2
Go Ahead Eagles
1
16.01, 15:00
pen
AZ Alkmaar
3
Quick Boys
3
16.01, 14:00
Excelsior Rotterdam
0
Groningen
2
16.01, 12:45
Excelsior Maassluis
1
Den Haag
2
2nd Round
17.01, 15:00
PSV
3
Twente
1
21.12.23, 14:00
Go Ahead Eagles
7
De Treffers
1
21.12.23, 14:00
Katwijk
1
Almere City
2
21.12.23, 14:00
Vitesse
1
Heerenveen
0
21.12.23, 12:45
USV Hercules
3
Ajax
2
20.12.23, 15:00
Feyenoord
2
Utrecht
1
20.12.23, 14:00
HHC Hardenberg
2
AZ Alkmaar
3
20.12.23, 14:00
GVVV
1
NEC
6
20.12.23, 14:00
RKAV Volendam
0
Amsterdamsche FC
1
20.12.23, 12:45
Den Haag
2
Sparta Rotterdam
0
19.12.23, 15:00
Willem II
1
Groningen
3
19.12.23, 14:00
Dordrecht
0
Cambuur
3
19.12.23, 14:00
Eindhoven
0
Fortuna Sittard
2
19.12.23, 14:00
Spakenburg
2
Excelsior Rotterdam
3
19.12.23, 14:00
DEM
0
Excelsior Maassluis
1
19.12.23, 12:45
Quick Boys
2
Graafschap
0
1st Round
16.11.23, 14:00
Excelsior Maassluis
1
Volendam
0
02.11.23, 16:00
NEC
5
Roda
3
02.11.23, 15:00
Oss
0
Eindhoven
1
02.11.23, 15:00
SJC Noordwijk
1
Willem II
3
02.11.23, 13:45
Cambuur
4
MVV Maastricht
1
01.11.23, 16:00
Den Bosch
1
Excelsior Rotterdam
2
01.11.23, 15:00
Rijnsburgse Boys
0
Groningen
1
01.11.23, 15:00
Scheveningen
0
pen
USV Hercules
0
01.11.23, 15:00
IJsselmeervogels
0
Sparta Rotterdam
2
01.11.23, 15:00
DEM
3
Hoogeveen
1
01.11.23, 15:00
Sparta Nijkerk
0
Fortuna Sittard
1
01.11.23, 15:00
Amsterdamsche FC
1
PEC Zwolle
0
01.11.23, 15:00
RKAV Volendam
5
Eemdijk
0
01.11.23, 15:00
Katwijk
5
TEC
0
01.11.23, 13:45
HHC Hardenberg
2
Heracles
0
31.10.23, 16:00
Utrecht
3
RKC Waalwijk
2
31.10.23, 15:00
De Treffers
4
UNA
0
31.10.23, 15:00
Spakenburg
3
Helmond Sport
1
31.10.23, 15:00
Koninklijke
1
Go Ahead Eagles
4
31.10.23, 15:00
Rosmalen
1
Almere City
8
31.10.23, 15:00
Noordwijk
0
Den Haag
1
31.10.23, 15:00
Groene Ster
0
Vitesse
1
31.10.23, 15:00
GVVV
1
Telstar
0
31.10.23, 15:00
Heerenveen
5
VVV Venlo
1
31.10.23, 15:00
Quick Boys
1
NAC Breda
0
31.10.23, 15:00
Lisse
1
Dordrecht
3
31.10.23, 13:45
Graafschap
2
Emmen
0
2nd Preliminary Round
20.09.23, 14:00
Nuenen
0
pen
Excelsior Maassluis
0
20.09.23, 14:00
Groene Ster
1
Kozakken Boys
0
20.09.23, 14:00
ADO '20
0
Quick Boys
1
20.09.23, 14:00
TEC
2
Meerssen
0
20.09.23, 14:00
pen
SJC Noordwijk
0
Gemert
0
20.09.23, 14:00
VVSB
1
UNA
2
20.09.23, 14:00
Hoogeveen
3
Staphorst
0
20.09.23, 14:00
Kloetinge
1
Koninklijke
3
20.09.23, 14:00
Lisse
1
Blauw Geel '38
0
20.09.23, 14:00
HVCH
1
De Treffers
3
20.09.23, 14:00
ACV
1
USV Hercules
5
19.09.23, 14:00
Eemdijk
3
Harkemase Boys
2
19.09.23, 14:00
Apeldoorn CSV
1
Rosmalen
3
19.09.23, 14:00
Scheveningen
2
HSV Hoek
1
19.09.23, 14:00
GVVV
5
Barendrecht
2
19.09.23, 14:00
DVS '33
0
IJsselmeervogels
2
19.09.23, 14:00
Spakenburg
1
Scherpenzeel
0
19.09.23, 14:00
Sparta Nijkerk
4
GVV Unitas
2
19.09.23, 14:00
DEM
3
Sportlust '46
1
19.09.23, 14:00
RKAV Volendam
3
Westlandia
0
19.09.23, 14:00
Olde Veste '54
0
Noordwijk
2
1st Preliminary Round
13.08.23, 08:30
Nuenen
4
Chevremont
2
13.08.23, 08:30
Kampong
2
Gemert
4
13.08.23, 08:30
Groene Ster
6
Groen Wit '62
0
13.08.23, 08:00
Avanti '31
0
Meerssen
3
13.08.23, 08:00
Jubbega
3
UNA
5
13.08.23, 08:00
Westlandia
3
H.V. & C.V. Quick
1
12.08.23, 12:00
Zwaluw VFC
1
Scherpenzeel
5
12.08.23, 12:00
Baronie
0
Hoogeveen
1
12.08.23, 12:00
Rosmalen
5
OSS '20
1
12.08.23, 11:00
AGB
1
Olde Veste '54
2
12.08.23, 11:00
SV AWC
1
Staphorst
2
12.08.23, 11:00
HSC '21
3
Harkemase Boys
4
12.08.23, 11:00
GVV Unitas
4
Blauw Wit '34
0
12.08.23, 11:00
Purmersteijn
0
Sportlust '46
2
12.08.23, 11:00
Veensche Boys
1
HVCH
2
12.08.23, 11:00
USV Hercules
2
Berkum
1
12.08.23, 09:30
pen
TEC
1
DOVO
1
12.08.23, 09:30
pen
VVSB
3
Rijnvogels
3
12.08.23, 09:30
DEM
1
Xerxes DZB
0
12.08.23, 09:00
Blauw Geel '38
5
SVOD '22
1
12.08.23, 09:00
DVS '33
1
SV Urk
0
12.08.23, 09:00
Kloetinge
6
BOL
0
12.08.23, 09:00
Sparta Nijkerk
2
ONS Sneek
0
12.08.23, 09:00
Apeldoorn CSV
1
ODIN '59
0
12.08.23, 09:00
IJsselmeervogels
2
TOGB
1
12.08.23, 08:30
SJC Noordwijk
2
Bon Boys
1
12.08.23, 08:30
Eemdijk
5
Bunde
0
12.08.23, 08:30
Nieuwkoop
0
RKAV Volendam
2
12.08.23, 08:30
Barendrecht
2
Genemuiden
1
12.08.23, 08:30
HSV Hoek
3
SteDoCo
2