10:46 21.10
Tournament Schedule Results Teams News Predictions
Group Stage
  Group A  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Lecco 5 4 1 0 14 5 +9 13
2
Ligorna 5 4 1 0 10 4 +6 13
3
Chieri 5 4 0 1 11 3 +8 12
4
Fezzanese 5 4 0 1 7 4 +3 12
5
Unione Sanremo 5 3 2 0 12 5 +7 11
6
Savona 5 3 2 0 11 6 +5 11
7
Lavagnese 5 2 2 1 8 5 +3 8
8
Folgore Caratese 5 1 4 0 6 5 +1 7
9
Casale 5 1 3 1 5 5 0 6
10
Bra 5 2 0 3 4 9 -5 6
11
Pro Dronero 6 1 2 3 6 13 -7 5
12
Inveruno 5 1 1 3 9 9 0 4
13
Stresa 6 1 1 4 4 7 -3 4
14
Borgosesia 5 1 1 3 5 9 -4 4
15
Arconatese 5 0 3 2 6 11 -5 3
16
Bustese Milano City 5 0 2 3 3 8 -5 2
17
Sestri Levante 5 0 2 3 2 7 -5 2
18
Borgaro Torinese 5 0 1 4 4 12 -8 1

  Group B  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Como 5 4 1 0 11 3 +8 13
2
Mantova 5 4 1 0 10 3 +7 13
3
Rezzato 5 3 1 1 7 3 +4 10
4
Pro Sesto 5 3 1 1 8 5 +3 10
5
Virtus Bergamo Alzanoseriate 5 3 0 2 7 6 +1 9
6
Villa D'Alme 5 2 2 1 9 5 +4 8
7
Sondrio 5 2 2 1 4 2 +2 8
8
Caronnese 5 2 2 1 8 7 +1 8
9
Caravaggio 5 1 3 1 7 6 +1 6
10
Seregno 5 1 3 1 8 8 0 6
11
Ciserano 5 1 2 2 8 7 +1 5
12
Pontisola 5 1 2 2 4 4 0 5
13
Darfo Boario 5 0 4 1 2 5 -3 4
14
Ambrosiana 5 1 1 3 5 10 -5 4
15
Scanzorosciate 5 1 1 3 2 7 -5 4
16
Villafranca 5 0 3 2 5 8 -3 3
17
Legnago Salus 5 0 2 3 3 10 -7 2
18
Olginatese 5 0 1 4 2 11 -9 1

  Group C  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Adriese 5 4 1 0 16 6 +10 13
2
Este 5 3 2 0 12 7 +5 11
3
Chions 5 3 0 2 9 6 +3 9
4
Union Feltre 6 2 3 1 8 7 +1 9
5
Virtus Bolzano 5 2 2 1 7 4 +3 8
6
ArzignanoChiampo 5 2 2 1 10 8 +2 8
7
Cjarlins Muzane 5 2 2 1 11 10 +1 8
8
Campodarsego 5 2 2 1 7 6 +1 8
9
Delta Calcio Rovigo 5 1 3 1 6 5 +1 6
10
Levico Terme 5 2 0 3 4 4 0 6
11
Sandona 5 1 3 1 4 4 0 6
12
Montebelluna 5 2 0 3 6 8 -2 6
13
Cartigliano 5 1 3 1 7 10 -3 6
14
St. Georgen 5 2 0 3 5 11 -6 6
15
Tamai 5 1 2 2 6 9 -3 5
16
Clodiense 5 1 1 3 4 8 -4 4
17
Belluno 6 0 3 3 8 12 -4 3
18
Trento 5 0 1 4 4 9 -5 1

  Group D  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Modena 5 4 1 0 6 2 +4 13
2
Fiorenzuola 5 3 1 1 6 2 +4 10
3
Crema 5 3 1 1 9 6 +3 10
4
Cavenago Fanfulla 5 3 1 1 8 5 +3 10
5
Pergolettese 5 3 1 1 6 8 -2 10
6
Pavia 5 3 0 2 8 8 0 9
7
Reggio Audace 5 2 2 1 9 3 +6 8
8
Vigor Carpaneto 5 2 2 1 5 3 +2 8
9
Calvina 5 2 1 2 8 8 0 7
10
Adrense 5 1 3 1 5 3 +2 6
11
Mezzolara 5 1 3 1 6 6 0 6
12
San Marino 5 1 3 1 6 6 0 6
13
Ciliverghe Mazzano 5 2 0 3 6 8 -2 6
14
Axys Zola 5 1 1 3 3 7 -4 4
15
Lentigione 5 0 3 2 2 4 -2 3
16
Classe 5 1 0 4 6 11 -5 3
17
Sasso Marconi 5 0 2 3 2 6 -4 2
18
OltrepoVoghera 5 0 1 4 3 8 -5 1

  Group E  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Ponsacco 7 5 1 1 12 4 +8 16
2
Tuttocuoio 6 5 1 0 10 4 +6 16
3
Trestina 7 5 1 1 12 7 +5 16
4
Pianese 6 4 1 1 8 1 +7 13
5
Sangiovannese 7 3 3 1 8 4 +4 12
6
Aquila Montevarchi 7 3 3 1 10 8 +2 12
7
Seravezza 7 2 4 1 11 8 +3 10
8
San Donato 7 2 4 1 8 6 +2 10
9
Ghivizzano Borgoamozzano 6 2 3 1 12 9 +3 9
10
Cannara 6 2 3 1 6 5 +1 9
11
Sinalunghese 7 2 2 3 8 12 -4 8
12
Sangimignano 6 1 4 1 3 5 -2 7
13
Real Forte Querceta 6 1 3 2 6 7 -1 6
14
US Gavorrano 7 1 3 3 6 8 -2 6
15
Massese 7 1 2 4 6 9 -3 5
16
Aglianese 6 1 2 3 3 9 -6 5
17
Viareggio 6 0 3 3 5 9 -4 3
18
Prato 6 0 3 3 4 11 -7 3
19
Scandicci 6 0 2 4 3 8 -5 2
20
Bastia Calcio 7 0 2 5 7 14 -7 2

  Group F  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Matelica Calcio 7 6 0 1 18 6 +12 18
2
Sangiustese 7 5 2 0 17 8 +9 17
3
R.C. Cesena 7 5 1 1 16 4 +12 16
4
San Nicolo 6 5 0 1 13 6 +7 15
5
Francavilla Calcio 1927 7 4 1 2 13 10 +3 13
6
Santarcangelo 7 4 1 2 10 11 -1 13
7
Recanatese 7 2 4 1 8 5 +3 10
8
Savignanese 6 3 1 2 6 4 +2 10
9
Forli 7 2 3 2 9 5 +4 9
10
Real Giulianova 7 2 3 2 8 7 +1 9
11
Isernia 6 2 2 2 6 8 -2 8
12
Sanmaurese 6 1 4 1 6 9 -3 7
13
Montegiorgio 7 2 1 4 9 13 -4 7
14
ASD Pineto 6 1 2 3 5 8 -3 5
15
Jesina 6 1 2 3 4 8 -4 5
16
Campobasso 6 1 2 3 7 12 -5 3
17
Vastese 6 0 3 3 8 14 -6 3
18
Olympia Agnonese 7 0 3 4 6 12 -6 3
19
Castelfidardo 7 0 2 5 5 19 -14 2
20
Avezzano 7 1 1 5 10 15 -5 1

  Group G  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
ASD Lanusei 6 4 2 0 10 3 +7 14
2
Avellino 6 4 1 1 14 8 +6 13
3
Latte Dolce 7 3 3 1 10 6 +4 12
4
Monterosi 6 4 0 2 9 6 +3 12
5
Vis Artena 6 4 0 2 10 8 +2 12
6
Atletico SFF 6 3 2 1 14 8 +6 11
7
Trastevere 6 3 2 1 11 6 +5 11
8
Cassino 6 3 1 2 11 8 +3 10
9
Aprilia 6 3 1 2 8 6 +2 10
10
Albalonga 6 2 3 1 9 6 +3 9
11
Latina 5 2 2 1 4 2 +2 8
12
Ostia Mare 7 2 1 4 4 8 -4 7
13
Castiadas 5 1 3 1 6 5 +1 6
14
Flaminia 6 1 3 2 7 8 -1 6
15
Lupa Roma 7 1 3 3 6 9 -3 6
16
Ladispoli 6 1 2 3 8 12 -4 5
17
Budoni 6 1 2 3 7 11 -4 5
18
Torres 6 1 1 4 3 8 -5 4
19
Citta di Anagni 6 0 3 3 4 9 -5 3
20
Anziolavinio 7 0 1 6 4 22 -18 1

  Group H  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
AZ Picerno ASD 5 4 0 1 16 9 +7 12
2
Team Altamura 5 4 0 1 9 7 +2 12
3
Taranto 5 3 2 0 11 5 +6 11
4
Bitonto 5 2 3 0 11 4 +7 9
5
Gelbison Cilento 5 2 2 1 5 2 +3 8
6
Audace Cerignola 5 2 2 1 7 5 +2 8
7
ACD Nardo 5 2 2 1 5 3 +2 8
8
Savoia 5 2 2 1 5 5 0 8
9
Citta di Fasano 5 1 3 1 8 7 +1 6
10
Sorrento 5 1 3 1 3 3 0 6
11
Francavilla 5 1 3 1 2 4 -2 6
12
Gravina 5 1 2 2 3 4 -1 5
13
Fidelis Andria 5 1 2 2 3 5 -2 5
14
Sarnese 1926 5 1 2 2 3 5 -2 5
15
Nola 5 1 1 3 3 11 -8 4
16
Ercolanese 5 1 0 4 5 7 -2 3
17
Gragnano 5 1 0 4 4 7 -3 3
18
Pomigliano 5 0 1 4 0 10 -10 1

  Group I  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Bari 5 4 1 0 13 1 +12 13
2
Acireale 5 3 1 1 11 5 +6 10
3
Locri 5 3 1 1 11 5 +6 10
4
Sancataldese 5 3 0 2 9 11 -2 9
5
Gela 5 2 2 1 9 7 +2 8
6
Nocerina 5 2 2 1 5 3 +2 8
7
Marsala 5 2 1 2 8 5 +3 7
8
US Palmese 5 1 4 0 2 1 +1 7
9
AP Turris 5 2 1 2 5 6 -1 7
10
Portici 5 2 1 2 8 10 -2 7
11
Troina 5 2 1 2 5 8 -3 7
12
Castrovillari 5 1 3 1 4 5 -1 6
13
Cittanovese 5 1 2 2 5 8 -3 5
14
Roccella 4 1 1 2 5 6 -1 4
15
Igea Virtus 5 1 1 3 5 7 -2 4
16
Messina 5 1 1 3 5 13 -8 4
17
Rotonda 5 1 0 4 3 8 -5 3
18
Citta di Messina 4 0 1 3 4 8 -4 1