Semi-finals
Athletic Club 1 -
4 Barcelona
Sevilla 0 -
2 Sporting Gijón
Quarter-finals
Barcelona 6 -
1 Rayo Vallecano
Athletic Club 3 -
2 Salamanca
Burgos CF 1 -
4 Sevilla
Real Madrid 3 -
4 Sporting Gijón
8th Finals
Deportivo Alavés 4 -
6 Athletic Club
Burgos CF 3 -
1 Figueres
Barcelona 9 -
4 Real Madrid II
Sporting Gijón 5 -
0 Levante
Real Madrid 5 -
2 Recreativo Huelva
Atletico Madrid 2 -
3 Rayo Vallecano
Real Sociedad 2 -
3 Sevilla
Granada CF 0 -
2 Salamanca
4th Round
Recreativo Huelva 2 -
0 Castellon
Hércules Alicante 3 -
3 Figueres
Burgos CF 2 -
0 Palencia
3rd Round
Tudelano 2 -
3 Deportivo Alavés
Athletic Club 4 -
2 Atletico Madrid B
Levante 4 -
2 Almería
Barcelona 3 -
1 Barakaldo
Castellon 4 -
0 FC Andorra
Burgos CF 2 -
2 Celta
Granada CF 1 -
1 AD Ceuta
Real Madrid II 3 -
2 Constancia
Santander 2 -
3 Figueres
СD Logrones 2 -
5 Hércules Alicante
Getafe 3 -
3 Recreativo Huelva
Atletico Madrid 3 -
0 Real Oviedo
Mallorca 0 -
2 Rayo Vallecano
Terrassa 0 -
1 Salamanca
Sporting Gijón 8 -
3 Ponferradina
Cadiz 1 -
2 Real Sociedad
Elche 3 -
3 Palencia
Sevilla 3 -
2 Valencia
2nd Round
Sporting Gijón 7 -
1 CD Turon
Real Madrid II 2 -
1 Manchego
Athletic Club 8 -
1 Binefar
Terrassa 1 -
0 Espanyol
Barcelona 7 -
2 Lleida
Valencia 2 -
1 Albacete
Hércules Alicante 3 -
3 Cartagena
Murcia 2 -
3 Elche
Betis 2 -
3 Sevilla
Linares Deportivo 0 -
2 Almería
Atletico Madrid 4 -
1 Calvo Sotelo
Salamanca 4 -
2 Real Valladolid Promesas
Real Valladolid 2 -
3 Palencia
Langreo 5 -
6 Real Oviedo
Barakaldo 5 -
4 Alaves B
Deportivo Alavés 8 -
4 Sestao
Sabadell 2 -
5 Figueres
Valencia B 1 -
4 Castellon
Levante 6 -
2 Vinaroz
San Fernando 0 -
4 Cadiz
Recreativo Huelva 3 -
1 Tenerife
UD San Pedro 0 -
1 AD Ceuta
Malaga 2 -
3 Granada CF
Villanovense 0 -
2 Rayo Vallecano
Getafe 4 -
3 Badajoz
CD San Fernando 3 -
4 Atletico Madrid B
Burgos CF 4 -
2 Torrejon
Santander 2 -
1 Eibar
Celta 1 -
1 Arosa
Compostela 4 -
5 Ponferradina
Pena Sport 4 -
5 СD Logrones
FC Andorra 2 -
1 Poblense
Mallorca 5 -
1 Margaritense
Endesa Andorra 0 -
2 Tudelano
Constancia 3 -
1 Portmany
1st Round
Atletico Madrid 3 -
0 Moscardo
Santander 2 -
1 Santona
Las Palmas II 4 -
4 Torrejon
Betis 6 -
1 Rota
Athletic Club 8 -
1 Castro
Endesa Andorra 3 -
2 Zaragoza
Osasuna 4 -
5 СD Logrones
Espanyol 4 -
0 Igualada
Hércules Alicante 4 -
3 Orihuela
Murcia 9 -
4 Alcoyano
Salamanca 5 -
0 Cultural Leonesa
Almería 4 -
1 Union Estepona
Tenerife 4 -
3 Las Palmas
Real Oviedo 2 -
0 Real Aviles
Barakaldo 2 -
0 Aurrera Ondarroa
Deportivo Alavés 2 -
1 Erandio
Barcelona II 3 -
4 Sabadell
Castellon 11 -
2 CDA
Getafe 3 -
2 RSD Alcala
Atletico Madrid B 5 -
2 Valdepenas
Crevillente 0 -
3 Elche
Burgos CF 3 -
1 Zamora
Palencia 6 -
1 Arandina
Linense 1 -
9 Recreativo Huelva
Cadiz 4 -
2 Algeciras
Racing Portuense 1 -
5 AD Ceuta
Melilla 2 -
6 Malaga
Granada CF 6 -
3 Ubeda
Martos 1 -
4 Linares Deportivo
Compostela 2 -
1 Lugo
Caudal 1 -
2 Langreo
Sestao 3 -
2 Balmaseda
Reus Deportiu 3 -
5 Lleida
Terrassa 3 -
0 Jupiter
FC Andorra 4 -
4 Gimnastic Tarragona
Alcorcón 1 -
4 Calvo Sotelo
Badajoz 4 -
3 Pegaso
Cartagena 6 -
3 Eldense
San Fernando 3 -
3 Cordoba
Murense 1 -
4 Mallorca
Celta 8 -
6 Deportivo La Coruña
Cambados 3 -
4 Ponferradina
Alondras 1 -
3 Arosa
Eibar 3 -
3 Lagun Onak
Alaves B 8 -
2 Gernika
Sabinánigo 4 -
4 Binefar
Tudelano 4 -
4 Calahorra
Figueres 7 -
2 Gramenet
Gandia 2 -
3 Vinaroz
Ciempozuelos 4 -
4 Villanovense
Manchego 3 -
1 Talavera
Cacereno 1 -
4 Albacete
Toledo 1 -
5 CD San Fernando
Real Valladolid Promesas 2 -
1 Venta de Banos
UD San Pedro 3 -
0 Motril
Poblense 9 -
3 Felanitx
Portmany 3 -
2 Binissalem
Margaritense 3 -
1 Sporting Mahones
Merida AD 3 -
4 Rayo Vallecano
Carcaixent 1 -
2 Levante
CD Turon 4 -
2 Real Oviedo B
Andratx 2 -
5 Constancia
Cantolagua 1 -
4 Pena Sport
Real Valladolid 4 -
0 Bejar
Villarreal 2 -
3 Valencia B
Sevilla 6 -
0 Betis B