Semi-finals
Las Palmas 2 -
2 Barcelona
Athletic Club 1 -
1 Real Madrid
Quarter-finals
Osasuna 3 -
6 Barcelona
Las Palmas 3 -
2 Real Madrid II
Real Madrid 4 -
2 Deportivo La Coruña
Athletic Club 3 -
2 Sporting Gijón
8th Finals
Barcelona 4 -
2 Hércules Alicante
Linares Deportivo 0 -
2 Las Palmas
Osasuna 2 -
1 Atletico Madrid
Valencia 3 -
4 Real Madrid II
Real Madrid 1 -
0 Barcelona II
Castellon 0 -
1 Deportivo La Coruña
Sporting Gijón 7 -
0 Xerez
Real Sociedad 1 -
1 Athletic Club
4th Round
Real Valladolid 2 -
4 Las Palmas
Malaga 3 -
3 Hércules Alicante
Athletic Club 5 -
0 Cartagena
Real Madrid 5 -
2 Sabadell
3rd Round
Rayo Vallecano 3 -
6 Real Valladolid
Zaragoza 2 -
3 Sabadell
Real Madrid 3 -
0 Real Oviedo
Hércules Alicante 6 -
0 Olot
Castellon 1 -
1 Murcia
Barcelona II 2 -
0 Mallorca
Eibar 1 -
5 Malaga
Las Palmas 2 -
5 Xerez
Osasuna 4 -
3 Arosa
Real Sociedad 4 -
2 Deportivo Aragón
Valencia 3 -
2 Recreativo Huelva
Atletico Madrid 5 -
3 Portmany
Salamanca 1 -
3 Las Palmas
Sporting Gijón 6 -
0 Guimar
Betis 2 -
4 Real Madrid II
Granada CF 1 -
4 Cartagena
Linares Deportivo 3 -
0 Deportivo Alavés
Deportivo La Coruña 3 -
1 Pegaso
2nd Round
Real Sociedad 8 -
0 Rayo Cantabria
Atletico Madrid 10 -
1 Tarancon
Betis 7 -
1 Linense
Cadiz 0 -
1 Recreativo Huelva
Malaga 8 -
2 Coria CF
Mallorca 3 -
0 Badia
Murcia 3 -
2 Levante
Sabinánigo 2 -
8 Osasuna
Real Madrid 9 -
2 Badajoz
Palencia 2 -
4 Salamanca
Granada CF 3 -
3 Sevilla
Real Oviedo 3 -
6 Sporting Gijón
Valencia 5 -
2 Gandia
Zamora 1 -
3 Real Valladolid
Zaragoza 7 -
1 СD Logrones
Barcelona II 7 -
2 Lloret
Athletic Club 1 -
3 Deportivo Aragón
Cartagena 5 -
4 Albacete
Castellon 4 -
3 Burriana
Manchego 1 -
6 Real Madrid II
Deportivo La Coruña 4 -
3 CD Ourense
Elche 1 -
1 Hércules Alicante
Las Palmas 9 -
1 Tenisca
Marbella 1 -
5 Linares CF
Eibar 3 -
2 Santander
Parla 2 -
7 Rayo Vallecano
Deportivo Alavés 6 -
1 Anaitasuna
FC Andorra 2 -
2 Sabadell
Arosa 3 -
2 Racing Ferrol
Olot 3 -
1 Gimnastic Tarragona
Pozoblanco 2 -
4 Xerez
Portmany 6 -
3 Constancia
Las Palmas II 5 -
3 CD San Andres
1st Round
Atletico Madrid B 1 -
5 Parla
Real Valladolid 5 -
2 Ponferradina
Cacereno 1 -
3 Tarancon
Arosa 2 -
0 Lemos
Lugo 2 -
0 Compostela
CD Ourense 3 -
2 Celta
Deportivo La Coruña 2 -
1 Pontevedra
Real Oviedo 5 -
1 Real Aviles
Gimnastica Torrelavega 6 -
0 Santander
Aurrera de Vitoria 2 -
3 Anaitasuna
Real Sociedad 2 -
0 Sestao
Basconia 2 -
3 Athletic Bilbao B
Osasuna 12 -
2 Jacetano
Pena Sport 2 -
6 Sabinánigo
СD Logrones 4 -
1 Tudelano
Huesca 4 -
5 Deportivo Aragón
FC Andorra 3 -
2 Sant Andreu
Figueres 1 -
2 Sabadell
Lleida 0 -
0 Olot
Gimnastic Tarragona 2 -
2 Espanyol
Barcelona II 3 -
1 Badalona
Banyoles 4 -
3 Lloret
Valencia B 1 -
3 Castellon
Alcoyano 2 -
3 Valencia
Burriana 6 -
3 Benidorm
Badajoz 2 -
1 Real Madrid C
Real Aranjuez 2 -
3 Manchego
Cartagena 3 -
1 Murcia II
AP Almansa 1 -
9 Hércules Alicante
Murcia 4 -
1 Torrevieja
Elche 3 -
1 Eldense
Orihuela Deportiva 2 -
3 Albacete
Real Oviedo 7 -
3 Arandina
Atlético Astorga 0 -
5 Salamanca
Palencia 2 -
2 Real Valladolid Promesas
Benamiel 1 -
2 Pozoblanco
Malaga 6 -
2 Melilla Industrial
Cordoba 4 -
5 Linense
Antequerano 3 -
4 Linares CF
Villanueva 1 -
3 Granada CF
Mármol Macael 3 -
4 Marbella
Algeciras 2 -
3 Recreativo Huelva
AD Ceuta 0 -
9 Cadiz
Las Palmas 7 -
1 Telde
Guimar 1 -
1 Tenerife
Murense 1 -
2 Constancia
Mallorca 6 -
1 Manacor
Gran Pena 0 -
1 Racing Ferrol
Sporting Gijón 6 -
0 Langreo
Rayo Cantabria 3 -
2 Castro
Deportivo Alavés 5 -
0 Amorebieta
Eibar 3 -
1 Durango
Levante 6 -
0 Vall de Uxo
Merida AD 1 -
6 Rayo Vallecano
Real Avila 4 -
6 Pegaso
Gandia 2 -
1 Villarrobledo
Zamora 6 -
2 Gimnastica Medinense
Xerez 6 -
1 Brenes
CD San Andres 2 -
1 Puerto Cruz
Porreras 1 -
1 Badia
Betis 1 -
0 Sevilla Atlético
Zaragoza 11 -
3 Atletico Monzon
Real Madrid II 4 -
2 Talavera
Racing Portuense 1 -
5 Coria CF