Semi-finals
Real Madrid 3 -
4 Zaragoza
Athletic Club 1 -
3 Barcelona
Quarter-finals
Real Madrid 4 -
0 Celta
Athletic Club 2 -
2 Sabadell
Barcelona 2 -
1 Atletico Madrid
Zaragoza 8 -
2 Real Madrid II
8th Finals
Sabadell 5 -
2 Tenerife
Recreativo Huelva 3 -
6 Real Madrid
Celta 1 -
1 Real Oviedo
Real Madrid II 2 -
1 Sevilla
Athletic Club 4 -
0 Castellon
Barcelona 1 -
0 Lleida
Atletico Madrid 2 -
1 Santander
Burgos CF 1 -
3 Zaragoza
4th Round
Malaga 1 -
3 Zaragoza
Tenerife 4 -
1 Valencia
Mallorca 1 -
1 Sevilla
Espanyol 3 -
4 Real Oviedo
Burgos CF 2 -
1 Osasuna
Santander 4 -
2 СD Logrones
Rayo Vallecano 1 -
2 Lleida
Castellon 5 -
3 Las Palmas
Recreativo Huelva 3 -
2 Hércules Alicante
3rd Round
Sporting Gijón 2 -
3 Tenerife
Rayo Vallecano 1 -
0 Real Valladolid
Granada CF 0 -
5 Sabadell
Espanyol 8 -
2 Plasencia
Real Sociedad 3 -
4 Real Oviedo
Burgos CF 2 -
1 Murcia
Santander 3 -
1 Valencia B
Sevilla 6 -
2 CP Merida
СD Logrones 3 -
0 Mensajero
Hércules Alicante 3 -
2 Mallorca B
Lorca Deportiva 1 -
1 Malaga
Las Palmas 14 -
1 Lalin
Celta 3 -
0 Xerez
Zaragoza 5 -
1 Eibar
Lleida 5 -
1 Deportivo La Coruña
Orihuela 0 -
1 Real Madrid II
Mallorca 4 -
2 Betis
Valencia 8 -
2 Deportivo Aragón
Recreativo Huelva 5 -
1 Almería
Osasuna 6 -
0 Alcorcón
Castellon 3 -
1 Barakaldo
2nd Round
Mallorca B 2 -
1 Atlético Baleares
Zaragoza 8 -
1 Teruel
Espanyol 4 -
2 Figueres
Deportivo La Coruña 4 -
2 Lugo
Basconia 1 -
4 Eibar
Rayo Cantabria 0 -
3 Barakaldo
Plasencia 2 -
1 Cacereno
Sporting Mahones 1 -
5 Mallorca
СD Logrones 3 -
1 Sabinánigo
Malaga 3 -
1 Ronda
Salamanca 2 -
3 Burgos CF
Castellon 4 -
2 Alzira
Real Oviedo 6 -
1 Langreo
Murcia 7 -
1 Albacete
Lleida 12 -
1 Sant Andreu
Deportivo Aragón 5 -
2 Binefar
Tenerife 3 -
2 Guimar
Real Jaen 2 -
5 Granada CF
Lorca Deportiva 4 -
3 Elche
AD Ceuta 1 -
5 Recreativo Huelva
Orihuela 4 -
3 Cartagena
Real Madrid II 6 -
1 Calvo Sotelo
Sevilla 4 -
3 Linense
Rayo Vallecano 5 -
0 Atletico Madrid B
Las Palmas 7 -
1 Maspalomas
Deportivo Alavés 2 -
3 Santander
Valencia 3 -
2 Alcoyano
Cadiz 2 -
4 Xerez
Celta 1 -
0 CD Ourense
Real Valladolid 5 -
1 Ponferradina
Sporting Gijón 4 -
1 Siero
Sabadell 8 -
1 Banyoles
1st Round
Espanyol 10 -
1 Jupiter
FC Andorra 1 -
2 Banyoles
Sabadell 4 -
2 CE Europa
Malaga 6 -
2 Villanueva Arzobispo
Durango 2 -
5 Eibar
Xerez 8 -
2 Betis B
Calvo Sotelo 6 -
2 Leganes
Celta 4 -
1 Celtiga
Santander 7 -
1 Gimnastica Torrelavega
Rayo Vallecano 3 -
2 Guadalajara
Hércules Alicante 4 -
0 Eldense
Sevilla 10 -
2 Cordoba
Real Madrid II 8 -
1 Valdepenas
Betis 5 -
0 Moguer
Las Palmas 4 -
1 Telde
Zaragoza 5 -
2 Huesca
Real Valladolid 10 -
0 Cultural Leonesa
Valencia 5 -
1 Gandia
Real Oviedo 7 -
1 Sporting de Gijon B
Deportivo Alavés 2 -
1 Sestao
Barcelona II 1 -
7 Lleida
Murcia 6 -
1 Yeclano
Cartagena 5 -
1 Bigastro
Salamanca 5 -
1 Atlético Astorga
Tenerife 4 -
3 Orotava
Portmany 0 -
7 Mallorca
Deportivo La Coruña 4 -
2 Racing Ferrol
СD Logrones 7 -
1 Ejea
Castellon 3 -
2 Benidorm
Albacete 2 -
1 Murcia II
Elche 3 -
0 Villarrobledo
Endesa Andorra 0 -
3 Binefar
Granada CF 3 -
2 Linares CF
AD Ceuta 2 -
1 Algeciras
Real Avila 1 -
3 Alcorcón
Basconia 3 -
2 Zalla
Atletico Malagueno 1 -
9 Ronda
Gimnastica Medinense 1 -
5 Ponferradina
Sporting Mahones 4 -
1 Murense
CD San Martin 0 -
4 Langreo
Castro 2 -
3 Rayo Cantabria
Teruel 3 -
2 Izarra
Alzira 2 -
1 Burriana
Polideportivo Almeria 5 -
4 Martos
CD San Andres 2 -
4 Mensajero
Diter Zafra 1 -
5 Merida AD
Atlético Baleares 5 -
1 L'Hospitalet
Cacereno 4 -
2 Villanovense
Lloret 2 -
5 Figueres
Burgos CF 3 -
1 Real Valladolid Promesas
CD Ourense 2 -
0 Arenteiro
Linense 4 -
0 Sevilla Atlético
Plasencia 6 -
3 CF Extremadura
Real Jaen 5 -
0 Melilla
Cieza 3 -
6 Lorca Deportiva
Terrassa 2 -
4 Sant Andreu
Real Madrid C 1 -
3 Atletico Madrid B
Real Sociedad 5 -
0 Amorebieta
Cadiz 11 -
0 Mairena
Valencia B 8 -
4 Villajoyosa
Pontevedra 1 -
7 Lalin
Deportivo Aragón 7 -
0 Arnedo
Athletic Club 1 -
4 Barakaldo
Recreativo Huelva 6 -
3 Pozoblanco