Semi-finals
Real Madrid 7 -
3 Sporting Gijón
Deportivo La Coruña 1 -
3 Atletico Madrid
Quarter-finals
Deportivo La Coruña 4 -
1 Sevilla
СD Logrones 1 -
2 Sporting Gijón
Atletico Madrid 4 -
0 Athletic Club
Valencia 1 -
2 Real Madrid
8th Finals
СD Logrones 6 -
3 Castellon
Burgos CF 2 -
5 Real Madrid
Deportivo La Coruña 3 -
3 Osasuna
Sporting Gijón 3 -
1 Benidorm
Atletico Madrid 5 -
1 Real Oviedo
Sevilla 2 -
1 Murcia
Athletic Club 4 -
1 Betis
Barcelona 4 -
4 Valencia
5th Round
Real Aviles 2 -
4 Murcia
Athletic Club 6 -
0 Palamos
Valencia 2 -
1 Tenerife
CP Merida 1 -
2 Benidorm
СD Logrones 4 -
3 Real Sociedad
Espanyol 2 -
4 Sevilla
Castellon 1 -
0 Malaga
Betis 2 -
1 Getafe
Deportivo La Coruña 5 -
2 Zaragoza
Burgos CF 2 -
1 Compostela
4th Round
Burgos CF 4 -
0 Union Estepona
Valencia 2 -
1 Real Valladolid
Compostela 5 -
1 Lugo
Rayo Vallecano 0 -
2 Malaga
Deportivo La Coruña 3 -
1 Mallorca
Lleida 3 -
3 Benidorm
Real Aviles 5 -
3 Caudal
СD Logrones 3 -
3 Orihuela
Real Sociedad 2 -
1 Santander
Zaragoza 2 -
0 Manlleu
Betis 2 -
0 Marbella
Figueres 2 -
4 Murcia
Tenerife 6 -
3 Sabadell
Espanyol 4 -
2 Eibar
Las Palmas 0 -
5 Palamos
CP Merida 2 -
1 Tomelloso
Athletic Club 5 -
1 Cartagena
Castellon 3 -
1 Gimnastico Alcazar
Sestao 3 -
4 Getafe
3rd Round
Oliva 1 -
3 Gimnastico Alcazar
Celta 2 -
3 Tomelloso
Rayo Vallecano 2 -
1 CF Extremadura
Sabadell 2 -
0 SD Ibiza
Deportivo La Coruña 6 -
3 Levante
Tenerife 8 -
1 Cala Millor
CP Merida 2 -
1 Linense
Burgos CF 4 -
0 Talavera
Real Aviles 2 -
1 Racing Portuense
Mallorca 10 -
1 Binefar
Sestao 3 -
0 Yeclano
Santander 6 -
2 Gandia
Ponferradina 0 -
1 Union Estepona
Betis 3 -
0 Cristo Atlético
Leganes 1 -
3 Caudal
Real Sociedad 5 -
0 CD Ourense
Zaragoza 13 -
1 Langreo
Las Palmas 2 -
0 Barakaldo
Athletic Club 5 -
2 Deportivo Alavés
Orihuela 0 -
0 Basconia
Lugo 4 -
0 Mensajero
Compostela 6 -
0 Huesca
Espanyol 5 -
1 Mirandés
Real Valladolid 7 -
1 Sant Andreu
Eibar 7 -
1 Sabinánigo
Figueres 2 -
1 Vicalvaro
СD Logrones 2 -
1 Gimnastic Tarragona
As Pontes 1 -
8 Manlleu
Valencia 12 -
1 Arnedo
Castellon 5 -
0 Real Avila
Lleida 6 -
2 Telde
Sevilla 4 -
3 Cordoba
Benidorm 2 -
1 Badajoz
Cadiz 2 -
3 Getafe
Murcia 6 -
3 Hércules Alicante
Albacete 2 -
3 Marbella
Palamos 6 -
0 Los Boliches
Malaga 3 -
0 Escobedo
Cartagena 7 -
6 Gimnastica Torrelavega
2nd Round
Real Avila 3 -
2 Salamanca
Elche 2 -
4 Hércules Alicante
CD Estepona 3 -
2 Fuengirola
Linense 1 -
0 Ecija
Leganes 4 -
3 Mostoles
Vicalvaro 6 -
5 Pegaso
Cartagena 2 -
1 Aguilas
Roldan 4 -
5 Yeclano
Ponferradina 4 -
2 Gimnastica Medinense
Real Jaen 1 -
2 Marbella
Cordoba 5 -
0 Palma Rio
Racing Portuense 2 -
0 San Roque Lepe
Oliva 1 -
0 Torrent
Toledo 1 -
3 Talavera
Manacor 0 -
2 Cala Millor
Pena Sport 3 -
4 Arnedo
Badajoz 3 -
2 Cacereno
Chantrea 3 -
4 Mirandés
Palencia 4 -
0 Cultural Leonesa
Los Boliches 1 -
1 Polideportivo Ejido
Getafe 5 -
2 Moscardo
CF Extremadura 3 -
2 Jerez
Villarreal 1 -
3 Benidorm
Barakaldo 4 -
1 Durango
CD Ourense 2 -
2 Cambados
Lugo 4 -
3 Racing Ferrol
Gandia 4 -
1 Alzira
Mosconia 2 -
3 Langreo
Caudal 3 -
1 Praviano
Gimnastica Torrelavega 3 -
1 Pontejos
Escobedo 4 -
1 Selaya
As Pontes 2 -
1 Pontevedra
Deportivo Alavés 5 -
3 Santurtzi
Hernani 2 -
6 Basconia
Huesca 2 -
0 Endesa Andorra
Sporting Mahones 1 -
1 SD Ibiza
Gimnastic Tarragona 6 -
4 Banyoles
Fraga 0 -
4 Binefar
Sant Andreu 10 -
0 Vilobi
Manlleu 3 -
2 Balaguer
Tomelloso 9 -
1 Socuellamos
Mensajero 2 -
1 Realejos
Maspalomas 3 -
3 Telde
1st Round
Arnedo 5 -
0 Burlades
As Pontes 6 -
1 Villalonga
Cultural Leonesa 4 -
2 Lermeno
Cartagena 9 -
1 Algar
Sabinánigo 3 -
1 Ejea
Sant Andreu 2 -
1 Martinenc
Castro 0 -
2 Pontejos
Villarreal 2 -
1 Javea
Marino Tenerife 1 -
3 Mensajero
CD Estepona 9 -
2 Motril
Linense 1 -
0 Pozoblanco
Melilla 1 -
1 Fuengirola
Real Jaen 3 -
2 Granada CF
Los Boliches 1 -
1 Mármol Macael
Numancia 1 -
2 Gimnastica Medinense
Polideportivo Ejido 3 -
2 CD Iliturgi
Salamanca 9 -
2 Atlético Astorga
Atlético Sanluqueño 0 -
1 Palma Rio
Real Avila 10 -
1 Zamora
Palencia 5 -
2 Almazan
Mosconia 1 -
0 Pumarin
Caudal 4 -
2 Marino
Racing Portuense 4 -
3 Algeciras
Recreativo Huelva 2 -
2 Cordoba
Xerez 0 -
3 Ecija
Selaya 2 -
0 Barquereno
Burela 2 -
4 Lugo
Miajadas 1 -
3 Cacereno
CF Extremadura 2 -
0 Villanovense
Badajoz 3 -
2 Plasencia
Pena Sport 4 -
2 Izarra
Alfaro 1 -
2 Mirandés
Laguna 2 -
2 Realejos
Pontevedra 2 -
1 Bergantinos
Telde 7 -
2 Ferreras
Maspalomas 2 -
0 Corralejo
Atlético Baleares 1 -
2 Cala Millor
SD Ibiza 12 -
0 Cala d'Or
Manacor 1 -
0 Playas Calvia
Sporting Mahones 5 -
3 Alayor
Toledo 6 -
1 Guadalajara
Lalin 3 -
5 Racing Ferrol
Hispano 1 -
1 Langreo
Laredo 1 -
6 Escobedo
Benidorm 7 -
1 Denia
Ponferradina 5 -
1 Hullera
Aguilas 2 -
1 Santomera
Roldan 5 -
1 Alberca
Pegaso 4 -
3 Torrejon
Moscardo 3 -
2 Parla
Atletico Valdemoro 3 -
4 Vicalvaro
Getafe 2 -
0 RSD Alcala
Leganes 3 -
2 Fuenlabrada
Levante 3 -
2 Alcoyano
Gandia 3 -
0 Torrevieja
Barakaldo 7 -
0 Amorebieta
Torrent 5 -
4 Sueca
Oliva 2 -
1 Burriana
Hércules Alicante 11 -
1 Olímpic de Xàtiva
FC Andorra 3 -
5 Manlleu
Fraga 4 -
2 Teruel
Deportivo Alavés 1 -
1 Galdakao
Lemona 0 -
2 Durango
Basconia 1 -
0 Mungia
Girona 2 -
4 Vilobi
Hernani 2 -
1 Tolosa
Huesca 5 -
0 Barbastro
Santurtzi 2 -
1 Arenas de Getxo
CD Ourense 1 -
0 Viveiro
Endesa Andorra 6 -
1 Calatayud
Gimnastic Tarragona 6 -
1 Roda Bara
Mollerussa 0 -
1 Balaguer
Binefar 4 -
2 Atletico Monzon
Yeclano 9 -
2 Mar Menor
Gimnastico Alcazar 3 -
2 Villarrobledo
Valdepenas 2 -
4 Talavera
Tomelloso 3 -
1 Conquense
Don Benito 4 -
5 Jerez
Tudelano 2 -
6 Chantrea
Elche 3 -
1 Eldense