ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U21
Olympics
Euro U19
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Serie A
Serie B
Premier Liga
First League
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Premier League
Süper Lig
Major League Soccer
Eredivisie
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
09:44 29.03
Soccer365
›
Competitions
›
Norwegian Cup
›
2024
2024
2023
2022/2023
2021/2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
›
Results
Tournament
Schedule
Results
Teams
Coaches
History
News
All teams
All teams
Aakra
Aalgaard FK
Aandalsnes
Aardal
Aarvoll
Aas
Aasgaardstrand
Aaskollen
Aassiden
Alvdal
Arna-Bjoernar
Askim
Askoey
Austevoll
Bergsoey
Bjoerkelangen
Borgen
Bossekop
Bremnes
Broennoeysund
Christiania Ballklubb
Dahle
Donn
Drammens BK
Droebak/Frogn
Eid IL
Eidanger
Eide/Omegn
Eidsvold
Eiger
Elnesvaagen/O
FC Hulloey
FK Sparta Sarpsborg
Faaberg
Fagerborg
Fauske/Sprint
Finnsnes
Fjoera
Flatanger IL
Flint
Flisa
Floro
Floya
Foerde
Forus og Gausel
Froeya
Froeyland
Furnes
Fyllingsdalen
Gamle
Ganddal
Gneist
Gran IL
Grand Bodoe
Grei
Gruner
Hallingdal FK
Halsen
Hammerfest
Hamna IL
Hana
Harstad
Hei
Heimdal
Heming
Herd
Hitra FC
Hoeyang
Holmlia
Hovdebygda
IF Storm
IL Express
Innstranden
Ishavsbyen
Jevnaker
KIL/Hemne
Kirkenes
Kolbu / KK
Kolstad
Konnerud
Kraakeroey
Kvik
Lillehammer
Lisleby
Loddefjord
Loeten
Lofoten
Lokomotiv Oslo
Lommedalen
Lyngboe
Madla
Manglerud Star Toppfotball
Medkila
Melbo
Melhus
Mjolner
Modum FK
Morild
Mosjoeen
NTNUI
Nidelv
Noetteroey
Nord
Nordhordland
Nybergsund
Nymark
Odda
Oersta
Orkla
Oslojuvelene
Osteroey IL
Ostsiden
Ottestad
Porsanger
Raade
Raelingen
Randesund
Ready
Reinsvoll
Ridabu
Roervik
Rollon
Rosseland
SIF/Hessa IL
Sandefjord BK
Sander
Sandnessjoeen
Sandved
Sarpsborg 08
Senja
Skanland
Skarp
Skarphedin
Skedsmo
Skjetten
Skreia
Soeroey Glimt
Soerumsand
Sola
Sortland IL
Spjelkavik
Staal Joerpeland
Steinkjer
Stord
Storelva
Stovner
Stryn
Sunndal
Surnadal
Sverresborg
Teie
Tertnes
Tillerbyen
Tomrefjord
Torvastad
Toten
Trauma
Trio
Troender-Lyn
Trygg/Lade
Tverrelvdalen
Tynset
Ulfstind
Union Carl Berner
Uraedd
Valdres FK
Vardeneset
Varegg
Varhaug
Verdal
Vestfossen
Vigoer
Vindbjart
Volda
Voss
Vuku
Cancelled
2nd Qualifying Round
24.03, 08:00
Nybergsund
3
Flisa
1
23.03, 11:00
Reinsvoll
1
pen
Ridabu
1
23.03, 10:15
Bossekop
2
Skarp
0
23.03, 10:00
Hallingdal FK
4
Aassiden
0
23.03, 09:00
Vestfossen
0
Gamle
5
23.03, 08:00
Kirkenes
16
Hammerfest
1
23.03, 08:00
Innstranden
1
Mjolner
2
22.03, 14:30
Aaskollen
3
Aasgaardstrand
1
21.03, 15:00
Orkla
2
Melhus
3
20.03, 15:30
Toten
3
Sander
2
20.03, 15:00
Raade
4
FK Sparta Sarpsborg
0
20.03, 15:00
Verdal
1
Trygg/Lade
4
20.03, 14:30
Flint
3
Halsen
2
20.03, 14:30
Foerde
7
Floro
0
20.03, 14:30
Lyngboe
2
Loddefjord
1
20.03, 14:30
Varhaug
2
Sola
1
20.03, 14:30
Bjoerkelangen
1
Skjetten
0
20.03, 14:25
Lokomotiv Oslo
1
Union Carl Berner
4
20.03, 14:15
Surnadal
3
Elnesvaagen/O
1
20.03, 14:15
Droebak/Frogn
1
Grei
0
20.03, 14:00
Eide/Omegn
3
Dahle
2
20.03, 14:00
IL Express
2
Vindbjart
1
20.03, 14:00
Tynset
0
Tillerbyen
2
20.03, 14:00
Nord
1
Torvastad
3
20.03, 14:00
Sandved
1
Madla
2
20.03, 14:00
Skreia
4
Kolbu / KK
3
20.03, 14:00
Lisleby
1
Sarpsborg 08
3
20.03, 13:30
Floya
10
Storelva
1
20.03, 13:15
Austevoll
1
Froeya
3
20.03, 13:00
Harstad
1
Senja
2
20.03, 13:00
Sortland IL
1
Melbo
0
20.03, 13:00
Sverresborg
3
NTNUI
1
20.03, 13:00
Bremnes
2
Stord
5
20.03, 13:00
Randesund
3
Donn
2
20.03, 13:00
Hei
3
IF Storm
0
20.03, 13:00
Gruner
0
Heming
1
20.03, 11:00
Broennoeysund
2
Vuku
1
19.03, 14:00
Mosjoeen
3
Fauske/Sprint
2
19.03, 14:00
Volda
2
Oersta
0
19.03, 14:00
Manglerud Star Toppfotball
2
Aarvoll
3
19.03, 13:30
Gneist
1
Askoey
6
18.03, 15:00
Rosseland
1
Forus og Gausel
2
1st Qualifying Round
13.03, 15:45
Ridabu
2
Lillehammer
1
13.03, 15:30
Melhus
4
Nidelv
0
13.03, 15:00
Sarpsborg 08
5
Aas
0
13.03, 15:00
Halsen
4
Teie
3
13.03, 15:00
Noetteroey
0
Flint
7
13.03, 14:30
Lyngboe
3
Fyllingsdalen
1
13.03, 14:30
Union Carl Berner
4
Skedsmo
2
13.03, 14:30
Konnerud
2
Aaskollen
3
13.03, 14:00
Ulfstind
3
pen
Skarp
3
Awarded
Melbo
3
Lofoten
0
13.03, 14:00
Medkila
1
Harstad
8
13.03, 14:00
Troender-Lyn
1
Sverresborg
4
13.03, 14:00
IF Storm
10
Skarphedin
1
13.03, 14:00
Sander
3
Eidsvold
2
13.03, 14:00
Forus og Gausel
2
Vardeneset
0
13.03, 14:00
Arna-Bjoernar
1
Froeya
2
13.03, 14:00
Stryn
1
Floro
4
Awarded
Fauske/Sprint
3
FC Hulloey
0
13.03, 14:00
Hitra FC
1
Orkla
3
13.03, 14:00
Eidanger
1
IL Express
4
13.03, 14:00
Bjoerkelangen
4
Soerumsand
2
13.03, 14:00
Tertnes
0
Bremnes
4
13.03, 14:00
Askim
0
Raade
2
13.03, 13:30
Varhaug
4
Aalgaard FK
0
13.03, 13:30
Rollon
1
Herd
2
13.03, 13:00
Aasgaardstrand
2
Sandefjord BK
1
13.03, 13:00
NTNUI
4
Heimdal
0
13.03, 13:00
pen
Trygg/Lade
3
Kvik
3
13.03, 13:00
Dahle
6
Tomrefjord
0
13.03, 13:00
FK Sparta Sarpsborg
3
Borgen
0
13.03, 13:00
Trauma
1
Donn
4
13.03, 13:00
pen
Vindbjart
1
Vigoer
1
13.03, 13:00
Uraedd
0
Hei
4
13.03, 13:00
Loeten
0
Nybergsund
2
13.03, 13:00
Nordhordland
0
Loddefjord
3
13.03, 13:00
Nymark
2
Austevoll
3
13.03, 13:00
Gneist
6
Osteroey IL
0
13.03, 13:00
Varegg
0
Askoey
3
13.03, 13:00
Voss
3
Aardal
2
13.03, 13:00
Ganddal
0
Sandved
1
13.03, 13:00
Hoeyang
1
Foerde
5
13.03, 13:00
Madla
4
Staal Joerpeland
2
13.03, 13:00
Torvastad
3
Aakra
1
13.03, 13:00
Trio
0
Stord
6
Awarded
Hammerfest
3
Soeroey Glimt
0
Awarded
Tverrelvdalen
0
Kirkenes
3
Awarded
Ishavsbyen
0
Floya
3
12.03, 14:00
Heming
7
Fagerborg
1
12.03, 14:00
Gruner
5
Ready
3
12.03, 14:00
Droebak/Frogn
1
Kraakeroey
0
12.03, 13:00
Manglerud Star Toppfotball
4
Oslojuvelene
1
12.03, 13:00
Sola
6
Hana
3
11.03, 14:00
Froeyland
2
Rosseland
3
11.03, 14:00
KIL/Hemne
3
Surnadal
4
11.03, 13:00
pen
Skjetten
0
Raelingen
0
10.03, 12:00
Morild
0
Mjolner
4
10.03, 10:00
Roervik
0
Mosjoeen
5
10.03, 10:00
Grei
3
Lommedalen
1
10.03, 10:00
Jevnaker
2
Hallingdal FK
3
10.03, 09:00
Aassiden
5
Modum FK
0
09.03, 13:00
Toten
12
Faaberg
2
09.03, 12:00
Christiania Ballklubb
0
Lokomotiv Oslo
3
09.03, 11:00
Flisa
2
Furnes
0
09.03, 10:00
Ottestad
0
Reinsvoll
1
09.03, 10:00
Tynset
3
Alvdal
1
09.03, 09:30
Ostsiden
1
pen
Lisleby
1
09.03, 09:00
Aandalsnes
2
pen
Eide/Omegn
2
09.03, 09:00
Skreia
3
Gran IL
2
09.03, 09:00
Fjoera
6
Eid IL
3
09.03, 09:00
Flatanger IL
1
Verdal
5
09.03, 09:00
Aarvoll
2
Holmlia
0
09.03, 08:00
Sortland IL
1
Skanland
0
09.03, 08:00
Hovdebygda
0
Volda
5
09.03, 08:00
SIF/Hessa IL
0
Spjelkavik
4
09.03, 08:00
Vestfossen
6
Drammens BK
2
09.03, 08:00
Eiger
2
Randesund
4
09.03, 08:00
Gamle
7
Stovner
2
09.03, 08:00
Elnesvaagen/O
5
Sunndal
1
09.03, 08:00
Kolstad
1
Tillerbyen
6
09.03, 06:00
Sandnessjoeen
1
Broennoeysund
2
08.03, 13:00
Steinkjer
1
Vuku
6
08.03, 13:00
Odda
0
Nord
7
08.03, 12:30
Bergsoey
4
Oersta
6
06.03, 14:30
Grand Bodoe
1
Innstranden
3
05.03, 14:00
Kolbu / KK
7
Valdres FK
0
02.03, 11:00
Senja
2
Hamna IL
1
02.03, 08:00
Porsanger
2
Bossekop
6
02.03, 08:00
Finnsnes
1
pen
Storelva
1