ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U19
Olympics
Euro U21
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Premier Liga
First League
Serie A
Coppa Italia
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Major League Soccer
Premier League
Süper Lig
Primeira Liga
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
02:06 08.06
Soccer365
›
Competitions
›
Kyrgyzstan Cup
›
2003
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
›
Results
Tournament
Schedule
Results
Teams
History
All teams
All teams
Abdish-Ata
Ak-Zhol
Alay
Alga
Dinamo Osh
Doma-Ata
Dordoi
Dzheti-Oguz
Erkin-Farm
FC Ysyk-Ata
IGU Karakol
Kara Balta
Kara-Shoro
Kelechek Osh
Kyrgyzstan U21
Manas-Usta
Nashe Pivo
Neftchi Kochkor-Ata
Olimpia Bishkek
Orto-Nur Sokuluk
RUOR-Guardia
Shabdan Kemin
Shopokov
Shoro Bishkek
Ysyk Kol
Ysyk Kol Bosteri
Zhashtyk-Ak-Altyn
Cancelled
Final
31.08.03
Alga
1
Zhashtyk-Ak-Altyn
0
Semi-finals
23.07.03
Alay
1
Zhashtyk-Ak-Altyn
2
23.07.03
Dordoi
0
Alga
1
09.07.03
Zhashtyk-Ak-Altyn
5
Alay
0
09.07.03
Alga
1
Dordoi
0
Quarter-finals
25.06.03
Kelechek Osh
0
Zhashtyk-Ak-Altyn
5
25.06.03
Alga
7
Nashe Pivo
1
Awarded
Orto-Nur Sokuluk
-
Dordoi
+
24.06.03
Dinamo Osh
2
Alay
3
28.05.03
Zhashtyk-Ak-Altyn
3
Kelechek Osh
0
28.05.03
Alay
0
Dinamo Osh
1
28.05.03
Nashe Pivo
0
Alga
5
28.05.03
Dordoi
9
Orto-Nur Sokuluk
0
8th Finals
24.05.03
Abdish-Ata
1
Alga
2
Awarded
Doma-Ata
-
Kelechek Osh
+
Awarded
Orto-Nur Sokuluk
+
Kyrgyzstan U21
-
Awarded
Neftchi Kochkor-Ata
-
Zhashtyk-Ak-Altyn
+
14.05.03
Ysyk Kol
1
Nashe Pivo
2
14.05.03
Ak-Zhol
2
Dinamo Osh
3
14.05.03
Kara-Shoro
0
Alay
3
14.05.03
Shoro Bishkek
0
Dordoi
1
2nd Round
14.05.03
Alga
8
FC Ysyk-Ata
0
30.04.03
Kara Balta
0
Dordoi
3
30.04.03
Nashe Pivo
2
RUOR-Guardia
0
30.04.03
Ysyk Kol
5
IGU Karakol
2
30.04.03
Shopokov
0
Orto-Nur Sokuluk
3
30.04.03
Shoro Bishkek
5
Olimpia Bishkek
0
1st Round
24.04.03
Nashe Pivo
9
Shabdan Kemin
0
23.04.03
Shoro Bishkek
2
Erkin-Farm
1
23.04.03
Dzheti-Oguz
1
IGU Karakol
2
Preliminary Round
12.04.03
Shopokov
2
Manas-Usta
1
11.04.03
Ysyk Kol Bosteri
0
Dzheti-Oguz
2