Sign in
06:53 20.04
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats Coaches Referees Transfers News History Predictions
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Tambov 31 18 7 6 49 30 +19 61
2
Tomsk 32 15 12 5 36 19 +17 57
3
PFC Sochi 31 15 10 6 54 29 +25 55
4
Avangard Kursk 30 15 5 10 39 29 +10 50
5
Nizhny Novgorod 31 14 7 10 31 26 +5 49
6
SKA-Khabarovsk 31 12 12 7 37 33 +4 48
7
Chertanovo 31 13 8 10 52 43 +9 47
8
Shinnik 31 12 10 9 31 25 +6 46
9
Rotor 31 11 12 8 29 28 +1 45
10
Krasnodar-2 31 11 11 9 40 42 -2 44
11
Khimki 32 11 9 12 40 45 -5 42
12
Luch 32 8 16 8 23 21 +2 40
13
M. Saransk 31 10 9 12 31 34 -3 39
14
Spartak Moscow II 31 10 8 13 35 38 -3 38
15
Fakel 31 9 9 13 32 33 -1 36
16
Baltika 32 9 9 14 34 47 -13 36
17
Armavir 31 6 12 13 25 41 -16 30
18
Sibir Novosibirsk 32 5 12 15 25 43 -18 27
19
Tyumen 31 5 13 13 25 37 -12 22
20
Zenit Petersburg II 31 4 7 20 20 45 -25 19
32-round
HT
 Rotor
0
1
Armavir 
 
07:00
 PFC Sochi
-
-
Chertanovo 
 
08:00
 Avangard Kursk
-
-
Tambov 
 
08:00
 Shinnik
-
-
Tyumen 
 
08:00
 Zenit Petersburg II
-
-
Nizhny Novgorod 
 
09:00
 Spartak Moscow II
-
-
M. Saransk 
 
10:00
 Fakel
-
-
SKA-Khabarovsk 
 
31-round
  Top Scorers      
    Maksim Barsov 18 5 29
    Igor Lebedenko 13   27
    Maksim Glushenkov 12   23
    Anton Zinkovskiy 11 5 22
    Vladimir Obukhov 11 2 28
    Vladislav Panteleev 10 3 20
    Roman Akbashev 10   23
    Vladislav Sarveli 10   30
    Ilya Kukharchuk 10   32
    Daniil Utkin 9 3 22
    Senin Sebai 8 3 20
    Maksim Kazankow 8 4 24
  Yellow cards          
    Maksim Tishkin 16 13 1   22
    Nail Zamaliev 15 9 2   28
    Soslan Takazov 12 9 1   27
    Vladislav Adaev 12 9   1 28
    Anzor Sanaya 12 9 1   28
    Yan Kazaev 11 8 1   28
    Kirill Gotsuk 11 11     28
    Georgi Melkadze 10 7 1   13
    Sergey Verkashanskiy 10 7 1   19
    Anton Polyutkin 10 10     22
    Sylvanus Nimely 10 7 1   23
    Mladen Kascelan 10 7 1   26
First Division

First Division

             
Date17.07.2018 - 25.05.2019
Played312 of 380
Attendance4338
StageRegular Season, 32-round