09:54 26.02
Tournament Schedule Results Stadiums Teams History
1st Round
4th Round Qualifying
15.10.2016
 Tonbridge Angels
0
3
Dartford 
 
15.10.2016
 Beaconsfield Town
0
5
Brackley Town 
 
3rd Round Qualifying
01.10.2016
 Weymouth
6
0
Brimscombe & Thrupp 
 
01.10.2016
 Westfields
4
0
Walton Casuals 
 
01.10.2016
 Altrincham
3
0
Morpeth Town 
 
01.10.2016
 Beaconsfield Town
3
0
Felixstowe & Walton United 
 
01.10.2016
 Tonbridge Angels
4
2
Hereford FC 
 
01.10.2016
 Burgess Hill
6
1
Cadbury Heath 
 
01.10.2016
 Lincoln United
3
1
Handsworth Parramore 
 
01.10.2016
 Wealdstone
2
1
Banbury United 
 
01.10.2016
 Harrow Borough
2
1
Winchester City 
 
2nd Round Qualifying
17.09.2016
 Tadcaster
0
2
Farsley 
 
17.09.2016
 Westfields
4
2
Highgate United 
 
17.09.2016
 Hadley
2
1
Kings Langley 
 
17.09.2016
 Felixstowe & Walton United
2
1
Bishop's Stortford 
 
17.09.2016
 Folkestone Invicta
3
1
Waltham Forest 
 
17.09.2016
 Egham Town
2
1
VCD Athletic 
 
17.09.2016
 Hythe Town
2
4
Walton Casuals 
 
17.09.2016
 Dereham Town
1
2
St Albans City 
 
17.09.2016
 Kirby Muxloe
1
2
Boston United 
 
17.09.2016
 Beaconsfield Town
3
1
Witham Town 
 
17.09.2016
 Sutton Coldfield Town
2
3
Hereford FC 
 
17.09.2016
 Dunston
0
2
Chorley 
 
17.09.2016
 Taunton Town
2
0
Slimbridge 
 
17.09.2016
 Alresford Town
1
3
Cadbury Heath 
 
17.09.2016
 AFC Dunstable
1
7
Hampton & Richmond Borough 
 
17.09.2016
 Wingate & Finchley
0
3
Tonbridge Angels 
 
17.09.2016
 Brislington
1
2
Brimscombe & Thrupp 
 
17.09.2016
 AFC Portchester
0
2
Merthyr Town 
 
17.09.2016
 Ashton Athletic
0
5
Halifax Town 
 
17.09.2016
 Bishop Auckland
1
0
Trafford 
 
17.09.2016
 Blyth Spartans
2
4
Morpeth Town 
 
17.09.2016
 Handsworth Parramore
2
0
Burscough 
 
17.09.2016
 Cirencester Town
1
6
Banbury United 
 
17.09.2016
 Salisbury
1
2
Gloucester City 
 
17.09.2016
 Havant & Waterlooville
5
1
Highworth Town 
 
17.09.2016
 Winchester City
4
0
Truro City 
 
17.09.2016
 Barton Rovers
0
1
Hastings 
 
1st Round Qualifying Replays
05.09.2016
 Beaconsfield Town
6
1
Wantage Town 
 
06.09.2016
 Fareham Town
2
4
Alresford Town 
 
06.09.2016
 Hereford FC
3
0
Romulus 
 
06.09.2016
 Kirby Muxloe
3
2
Leicester Road 
 
06.09.2016
 Stamford
4
1
St. Neots Town 
 
06.09.2016
 Barwell
2
0
Evesham United 
 
06.09.2016
 Skelmersdale United
1
2
Dunston 
 
06.09.2016
 Tonbridge Angels
7
0
Ascot United 
 
07.09.2016
 Slimbridge
1
0
Fleet Town 
 
07.09.2016
 AFC Dunstable
2
1
Heybridge Swifts 
 
1st Round Qualifying
03.09.2016
 Gillingham Town
0
2
Cirencester Town 
 
03.09.2016
 Portishead Town
1
4
Swindon Supermarine 
 
03.09.2016
 Salisbury
2
0
Frome Town 
 
03.09.2016
 Sholing
0
2
Havant & Waterlooville 
 
03.09.2016
 Winchester City
4
2
Street 
 
03.09.2016
 Barnstaple Town
0
4
Merthyr Town 
 
03.09.2016
 Folkestone Invicta
3
1
North Greenford United 
 
03.09.2016
 Andover Town
0
5
Farnborough 
 
03.09.2016
 East Preston
1
4
Merstham 
 
03.09.2016
 Waltham Forest
2
1
Stotfold FC 
 
03.09.2016
 Hitchin Town
4
2
Biggleswade United FC 
 
03.09.2016
 Harlow Town
3
1
Romford 
 
03.09.2016
 Cambridge City
3
1
Flackwell Heath FC 
 
03.09.2016
 Felixstowe & Walton United
2
1
Tilbury 
 
03.09.2016
 Burgess Hill
2
1
Ashford United 
 
03.09.2016
 Fleet Town
1
1
Slimbridge 
 
03.09.2016
 Brimscombe & Thrupp
3
0
Peacehaven & Telscombe 
 
03.09.2016
 Corinthian-Casuals
2
3
North Leigh 
 
03.09.2016
 Arundel FC
1
5
Egham Town 
 
03.09.2016
 CB Hounslow United
1
3
Metropolitan Police 
 
03.09.2016
 Staines Town
4
0
Godalming Town 
 
03.09.2016
 Kings Langley
6
1
Sporting Bengal United 
 
03.09.2016
 Cadbury Heath
3
0
Plymouth Parkway 
 
03.09.2016
 Chippenham Town
9
0
Moneyfields 
 
03.09.2016
 Ashton Athletic
7
2
Mossley 
 
03.09.2016
 Dunston
2
2
Skelmersdale United 
 
03.09.2016
 Hyde
1
0
Colne FC 
 
03.09.2016
 Washington
2
5
Shildon 
 
03.09.2016
 Pagham
0
3
Dulwich Hamlet 
 
03.09.2016
 Bideford
1
2
AFC Portchester 
 
03.09.2016
 Eastbourne United
0
3
Highworth Town 
 
03.09.2016
 Walton Casuals
3
2
Greenwich Borough 
 
03.09.2016
 Stanway Rovers FC
0
1
Barton Rovers 
 
03.09.2016
 Eynesbury Rovers
1
3
Sutton Coldfield Town 
 
03.09.2016
 Kempston
3
2
Harefield United 
 
03.09.2016
 Chalfont St Peter
0
3
Potters Bar Town 
 
03.09.2016
 Basingstoke Town
4
0
Bemerton Heath Harlequins 
 
03.09.2016
 Brislington
5
2
Hamworthy United FC 
 
03.09.2016
 Coventry United
0
2
Bedworth United 
 
03.09.2016
 Dereham Town
2
1
Holbeach United 
 
03.09.2016
 Alresford Town
1
1
Fareham Town 
 
03.09.2016
 Bognor Regis Town
5
1
Guildford City 
 
03.09.2016
 Thamesmead Town
1
0
Chertsey Town 
 
03.09.2016
 VCD Athletic
4
1
Kingstonian 
 
03.09.2016
 Wantage Town
1
1
Beaconsfield Town 
 
03.09.2016
 Squires Gate
2
5
Handsworth Parramore 
 
03.09.2016
 Pontefract Collieries
2
3
Tadcaster 
 
03.09.2016
 Burscough
4
3
Maine Road 
 
03.09.2016
 Trafford
5
2
Cheadle Town 
 
03.09.2016
 Morpeth Town
4
1
Colwyn Bay 
 
03.09.2016
 Dorchester Town
0
3
Banbury United 
 
03.09.2016
 Marske United
0
2
Marine 
 
03.09.2016
 Newcastle Benfield FC
0
2
Bridlington 
 
03.09.2016
 Matlock Town
4
2
Heanor Town 
 
03.09.2016
 Brightlingsea Regent
1
2
Billericay Town 
 
03.09.2016
 Hadley
1
0
London Colney 
 
03.09.2016
 Haringey Borough
0
3
Witham Town 
 
03.09.2016
 Heybridge Swifts
2
2
AFC Dunstable 
 
03.09.2016
 Sudbury
6
0
Halstead Town 
 
03.09.2016
 Harrow Borough
4
1
Sawbridgeworth Town 
 
03.09.2016
 Sun Sports
0
2
Hayes & Yeading United 
 
03.09.2016
 Romulus
1
1
Hereford FC 
 
03.09.2016
 Chesham United
5
0
Saffron Walden Town FC 
 
03.09.2016
 Evesham United
2
2
Barwell 
 
03.09.2016
 Peterborough Sports
1
3
Stourbridge 
 
03.09.2016
 Ashby Ivanhoe
0
6
Ilkeston Town 
 
03.09.2016
 St. Neots Town
1
1
Stamford 
 
03.09.2016
 Westfields
4
0
St Ives Town 
 
03.09.2016
 Deeping Rangers
2
6
Gresley Rovers 
 
03.09.2016
 Lincoln United
6
1
Dunkirk 
 
03.09.2016
 Halesowen Town
3
0
Coleshill Town 
 
03.09.2016
 Highgate United
3
1
Leamington 
 
03.09.2016
 Leicester Road
0
0
Kirby Muxloe 
 
03.09.2016
 Mickleover Sports
3
2
Spalding United 
 
04.09.2016
 Ascot United
2
2
Tonbridge Angels 
 
Preliminary Round Replays
22.08.2016
 Chatham Town
1
2
Walton Casuals 
 
23.08.2016
 Dereham Town
1
0
Yaxley FC 
 
23.08.2016
pen Ashton Athletic
2
2
Worksop Town 
 
23.08.2016
 Bowers & Pitsea
2
4
Waltham Abbey 
 
23.08.2016
 Stanway Rovers FC
3
2
Barking 
 
23.08.2016
 Marlow
3
3
Beaconsfield Town pen
 
23.08.2016
 Hythe Town
5
0
Sittingbourne 
 
23.08.2016
 Harefield United
2
1
Wembley 
 
23.08.2016
 Camberley Town
2
0
Bishop's Cleeve 
 
23.08.2016
 Walton & Hersham
0
3
Greenwich Borough 
 
23.08.2016
 Whyteleafe
4
2
Hollands & Blair 
 
23.08.2016
pen Eastbourne Town
1
1
Whitstable Town 
 
23.08.2016
 Pickering Town CFC
1
2
Washington 
 
23.08.2016
 Newhaven
1
2
Eastbourne United 
 
23.08.2016
 Chessington & Hook United
1
2
Guildford City 
 
23.08.2016
 Fareham Town
4
0
Verwood Town 
 
23.08.2016
 1874 Northwich
1
3
Colne FC 
 
24.08.2016
 Pagham
2
1
Canterbury City 
 
24.08.2016
 Colliers Wood United
3
0
Banstead Athletic 
 
24.08.2016
 Alresford Town
1
0
Wimborne Town 
 
24.08.2016
 Penrith AFC
1
2
Dunston 
 
24.08.2016
 Godmanchester Rovers
1
3
Eynesbury Rovers 
 
24.08.2016
 Croydon
1
2
VCD Athletic 
 
Preliminary Round
19.08.2016
 Heanor Town
3
2
Long Eaton United FC 
 
20.08.2016
 Sittingbourne
1
1
Hythe Town 
 
20.08.2016
 Sevenoaks Town
4
2
Horsham 
 
20.08.2016
 Ardley United
0
3
Highworth Town 
 
20.08.2016
 Slimbridge
3
0
Bedfont Sports 
 
20.08.2016
 Ascot United
4
3
Didcot Town 
 
20.08.2016
 Farnborough
5
1
Longlevens 
 
20.08.2016
 Spelthorne Sports
2
3
Andover Town 
 
20.08.2016
 CB Hounslow United
2
1
Petersfield Town 
 
20.08.2016
 North Greenford United
4
1
Kidlington 
 
20.08.2016
 Shoreham
3
4
Dorking Wanderers 
 
20.08.2016
 Greenwich Borough
1
1
Walton & Hersham 
 
20.08.2016
 Hollands & Blair
1
1
Whyteleafe 
 
20.08.2016
 VCD Athletic
0
0
Croydon 
 
20.08.2016
 Faversham
2
1
Epsom & Ewell FC 
 
20.08.2016
 Ashford United
1
0
Three Bridges 
 
20.08.2016
 Whitstable Town
0
0
Eastbourne Town 
 
20.08.2016
 Carshalton Athletic
3
0
Farnham Town 
 
20.08.2016
 Loxwood
0
2
Arundel FC 
 
20.08.2016
 Crawley Down Gatwick
2
3
Corinthian-Casuals 
 
20.08.2016
 Badshot Lea
0
4
Cray Wanderers 
 
20.08.2016
 Redhill
1
6
Lewes 
 
20.08.2016
 Thame
1
7
North Leigh 
 
20.08.2016
 Highmoor Ibis
1
2
Brimscombe & Thrupp 
 
20.08.2016
 Long Melford
0
2
Saffron Walden Town FC 
 
20.08.2016
 Waltham Forest
4
0
Hoddesdon Town 
 
20.08.2016
 Witham Town
3
0
Eton Manor 
 
20.08.2016
 Eynesbury Rovers
1
1
Godmanchester Rovers 
 
20.08.2016
 Wisbech Town
1
4
Peterborough Sports 
 
20.08.2016
 Deeping Rangers
2
1
Wroxham 
 
20.08.2016
 Soham Town Rangers
4
1
Harrowby United 
 
20.08.2016
 Yaxley FC
4
4
Dereham Town 
 
20.08.2016
 Barking
0
0
Stanway Rovers FC 
 
20.08.2016
 Ilford
0
2
Felixstowe & Walton United 
 
20.08.2016
 Hertford Town
0
1
Hadley 
 
20.08.2016
 Bishop's Cleeve
1
1
Camberley Town 
 
20.08.2016
 Cogenhoe United
1
5
Flackwell Heath FC 
 
20.08.2016
 Edgware Town
1
3
Barton Rovers 
 
20.08.2016
 Chalfont St Peter
2
0
Harpenden Town 
 
20.08.2016
 Desborough Town
0
1
London Colney 
 
20.08.2016
 Rushden & Diamonds
4
3
Sileby Rangers 
 
20.08.2016
 Crawley Green
0
3
Uxbridge 
 
20.08.2016
 Kempston
1
0
Oxhey Jets FC 
 
20.08.2016
 Stotfold FC
3
2
Welwyn Garden City 
 
20.08.2016
 Sleaford Town FC
0
3
Stamford 
 
20.08.2016
 Tooting & Mitcham United
0
1
East Preston 
 
20.08.2016
 Coventry United
5
1
Lichfield City 
 
20.08.2016
 Wembley
1
1
Harefield United 
 
20.08.2016
 Sun Sports
2
0
Northwood 
 
20.08.2016
 Cheshunt
8
0
Basildon United 
 
20.08.2016
 Sawbridgeworth Town
4
2
Tower Hamlets 
 
20.08.2016
 Sporting Bengal United
2
0
Clapton 
 
20.08.2016
 Thurrock
2
3
Halstead Town 
 
20.08.2016
 Loughborough University
1
4
Gresley Rovers 
 
20.08.2016
 Leicester Road
3
1
Harborough Town 
 
20.08.2016
 Wantage Town
4
2
Hanworth Villa 
 
20.08.2016
 Chipstead
2
1
Beckenham Town 
 
20.08.2016
 Eastbourne United
2
2
Newhaven 
 
20.08.2016
 Chertsey Town
3
0
AFC Hayes 
 
20.08.2016
 Peacehaven & Telscombe
2
0
Haywards Heath Town 
 
20.08.2016
 Portishead Town
2
0
Shepton Mallet 
 
20.08.2016
 Street
4
2
Larkhall Athletic 
 
20.08.2016
 Hamworthy United FC
2
1
Brockenhurst 
 
20.08.2016
 Verwood Town
2
2
Fareham Town 
 
20.08.2016
 Whitchurch United
0
3
Moneyfields 
 
20.08.2016
 Gillingham Town
2
0
AFC Totton 
 
20.08.2016
 Ramsgate
1
0
Erith Town 
 
20.08.2016
 Sporting Khalsa
1
2
Romulus 
 
20.08.2016
 Coleshill Town
4
0
Dudley Sports 
 
20.08.2016
 Swindon Supermarine
5
1
Odd Down 
 
20.08.2016
 United Services
0
3
Winchester City 
 
20.08.2016
 Wimborne Town
1
1
Alresford Town 
 
20.08.2016
 AFC Portchester
2
0
Mangotsfield United 
 
20.08.2016
 Cadbury Heath
4
1
Team Solent 
 
20.08.2016
 Blackfield & Langley
1
2
Paulton Rovers 
 
20.08.2016
 Amesbury Town
1
3
Bemerton Heath Harlequins 
 
20.08.2016
 Bashley
1
2
Sholing 
 
20.08.2016
 Guildford City
1
1
Chessington & Hook United 
 
20.08.2016
 Salisbury
5
0
Bitton AFC 
 
20.08.2016
 Bridgwater Town
0
6
Plymouth Parkway 
 
20.08.2016
 Clevedon Town
0
1
Barnstaple Town 
 
20.08.2016
 Maine Road
3
2
Emley 
 
20.08.2016
 Hyde
4
0
Cammell Laird 
 
20.08.2016
 West Didsbury & Chorlton
2
3
Squires Gate 
 
20.08.2016
 North Shields
0
1
Morpeth Town 
 
20.08.2016
 Washington
2
2
Pickering Town CFC 
 
20.08.2016
 Guisborough Town
2
3
Bridlington 
 
20.08.2016
 Dunston
3
3
Penrith AFC 
 
20.08.2016
 Harrogate Railway
3
1
Norton & Stockton Ancients 
 
20.08.2016
 Oldland Abbotonians
2
3
Brislington 
 
20.08.2016
 Banstead Athletic
3
3
Colliers Wood United 
 
20.08.2016
 Bottesford Town
1
2
Kirby Muxloe 
 
20.08.2016
 Bury Town
0
3
Spalding United 
 
20.08.2016
 Waltham Abbey
2
2
Bowers & Pitsea 
 
20.08.2016
 Brightlingsea Regent
2
1
Great Wakering Rovers 
 
20.08.2016
 Bedford Town
1
2
AFC Dunstable 
 
20.08.2016
 Walton Casuals
3
3
Chatham Town 
 
20.08.2016
 Molesey
0
2
Godalming Town 
 
20.08.2016
 South Park
2
0
Phoenix Sports 
 
20.08.2016
 Billingham Synthonia
6
0
Northallerton Town 
 
20.08.2016
 Prescot Cables
0
1
Trafford 
 
20.08.2016
 Norwich United
1
2
Histon 
 
20.08.2016
 Basford United
2
4
Belper Town 
 
20.08.2016
 Lincoln United
2
1
Carlton Town 
 
20.08.2016
 Market Drayton Town
0
2
Evesham United 
 
20.08.2016
 SL Aquaforce
0
1
Colwyn Bay 
 
20.08.2016
 9626
2
1
Goole 
 
20.08.2016
 Ware
0
2
Maldon & Tiptree 
 
20.08.2016
 Tadcaster
3
2
Scarborough Athletic 
 
20.08.2016
 Padiham
1
2
Newcastle Benfield FC 
 
20.08.2016
 Nelson
1
4
Bishop Auckland 
 
20.08.2016
 Aylesbury
1
3
Hanwell Town 
 
20.08.2016
 Northwich Victoria
2
4
Cheadle Town 
 
20.08.2016
 Pontefract Collieries
2
1
Bootle 
 
20.08.2016
 Bedworth United
3
2
Rocester 
 
20.08.2016
 Kidsgrove Athletic
2
0
Lye Town 
 
20.08.2016
 Hereford FC
4
2
Alvechurch 
 
20.08.2016
 Rugby Town
1
0
Bromsgrove Sporting 
 
20.08.2016
 Highgate United
1
0
Boldmere St Michaels 
 
20.08.2016
 Chasetown
9
0
Brocton 
 
20.08.2016
 Dunkirk
2
0
Cleethorpes Town 
 
20.08.2016
 Loughborough Dynamo
1
3
Ashby Ivanhoe 
 
20.08.2016
 AFC Mansfield
2
0
South Normanton Athletic 
 
20.08.2016
 Colne FC
2
2
1874 Northwich 
 
20.08.2016
 Mossley
4
0
Hemsworth MW 
 
20.08.2016
 Chester-le-Street Town
0
4
Marske United 
 
20.08.2016
 Handsworth Parramore
4
1
Stocksbridge 
 
20.08.2016
 Yate Town
1
2
Fleet Town 
 
20.08.2016
 Congleton Town FC
0
6
Farsley 
 
20.08.2016
 Alsager Town
1
6
Winsford United 
 
20.08.2016
 Parkgate
1
4
Burscough 
 
20.08.2016
 Atherton Collieries
1
3
Witton Albion 
 
20.08.2016
 Brigg Town
2
1
Blaby & Whetstone Athletic 
 
21.08.2016
 Romford
4
3
Hullbridge Sports 
 
21.08.2016
 Beaconsfield Town
2
2
Marlow 
 
21.08.2016
 Worksop Town
2
2
Ashton Athletic 
 
21.08.2016
 Canterbury City
1
1
Pagham 
 
21.08.2016
 Cray Valley (PM)
0
2
Hastings 
 
21.08.2016
 Aylesbury United
0
1
Biggleswade United FC 
 
Extra Preliminary Round Replays
08.08.2016
 Mole Valley SCR
0
2
Erith Town 
 
09.08.2016
 Lancing
3
4
Beckenham Town 
 
09.08.2016
 Jarrow Roofing Boldon
0
2
North Shields 
 
09.08.2016
 Newton Aycliffe
0
2
Washington 
 
09.08.2016
 Street
3
0
St Austell 
 
09.08.2016
 Knaphill
2
3
Hanworth Villa 
 
09.08.2016
 Portishead Town
2
1
Wells City 
 
09.08.2016
 Eastbourne United
2
1
Tunbridge Wells 
 
09.08.2016
 Hamworthy United FC
1
0
Lymington Town 
 
09.08.2016
 Cribbs
0
1
Whitchurch United 
 
09.08.2016
 Gillingham Town
4
3
Bristol Manor Farm 
 
09.08.2016
 Cheddar
2
3
Bodmin Town 
 
09.08.2016
 Ipswich Wanderers
0
2
Sporting Bengal United 
 
09.08.2016
 Lordswood
1
3
Peacehaven & Telscombe 
 
09.08.2016
 AFC Hayes
6
1
Abingdon United 
 
09.08.2016
 Sun Sports
2
0
London Tigers 
 
09.08.2016
 Nostell MW
2
3
Maine Road 
 
09.08.2016
pen Pickering Town CFC
3
3
Sunderland Ryhope CW 
 
09.08.2016
 Basildon United
5
0
Whitton United 
 
09.08.2016
 Dunston
4
0
Barnoldswick Town 
 
09.08.2016
 Cammell Laird
3
2
Darwen FC 
 
09.08.2016
 Wolverhampton Casuals
1
2
Lichfield City 
 
09.08.2016
 Cradley Town FC
1
4
Coleshill Town 
 
09.08.2016
 Hanley Town
1
3
Sporting Khalsa 
 
09.08.2016
 Shirebrook Town
0
3
Loughborough University 
 
09.08.2016
 Leicester Road
4
2
Retford United 
 
09.08.2016
 Southend Manor
2
2
Sawbridgeworth Town pen
 
09.08.2016
 Silsden
1
3
Bridlington 
 
10.08.2016
 Willand Rovers
0
2
Shepton Mallet 
 
10.08.2016
 Norton & Stockton Ancients
2
1
Whitley Bay 
 
10.08.2016
 Verwood Town
3
1
Hengrove Athletic 
 
10.08.2016
 Rochester United
1
4
Newhaven 
 
10.08.2016
 Northampton ON Chenecks
1
1
Harefield United pen
 
10.08.2016
 Shawbury United
0
3
Coventry United 
 
10.08.2016
 Albion Sports
0
3
Harrogate Railway 
 
10.08.2016
 AFC Liverpool
0
1
West Didsbury & Chorlton 
 
10.08.2016
 Nuneaton Griff
3
3
Dudley Sports pen
 
10.08.2016
 Heanor Town
5
1
Hinckley AFC 
 
10.08.2016
 Walsham Le Willows
1
2
Kirkley & Pakefield 
 
Extra Preliminary Round
Cancelled
 Bardon Hill Sports
-
-
Kirby Muxloe 
 
05.08.2016
 Thame
3
0
Abbey Rangers 
 
05.08.2016
 Lymington Town
0
0
Hamworthy United FC 
 
05.08.2016
 Hinckley AFC
0
0
Heanor Town 
 
05.08.2016
 Ascot United
2
0
Milton United 
 
05.08.2016
 Sholing
4
1
Bournemouth FC 
 
06.08.2016
 Cogenhoe United
1
0
Berkhamsted 
 
06.08.2016
 Leverstock Green
1
2
London Colney 
 
06.08.2016
 Tring Athletic
0
1
Desborough Town 
 
06.08.2016
 Wellingborough Town
1
3
Stotfold FC 
 
06.08.2016
 Harefield United
1
1
Northampton ON Chenecks 
 
06.08.2016
 Wembley
4
0
Daventry Town 
 
06.08.2016
 Burnham
0
2
Oxhey Jets FC 
 
06.08.2016
 Newport Pagnell Town FC
0
1
Biggleswade United FC 
 
06.08.2016
 Cockfosters
1
2
Harpenden Town 
 
06.08.2016
 Bedford
1
2
Welwyn Garden City 
 
06.08.2016
 Abingdon United
0
0
AFC Hayes 
 
06.08.2016
 Andover Town
5
2
Wootton Bassett Town 
 
06.08.2016
 Ardley United
3
2
Tuffley Rovers 
 
06.08.2016
 Bedfont Sports
3
2
Windsor 
 
06.08.2016
 Longlevens
4
2
Bedfont & Feltham 
 
06.08.2016
 Brimscombe & Thrupp
3
1
Henley Town 
 
06.08.2016
 Chertsey Town
2
0
Hook Norton 
 
06.08.2016
 Camberley Town
6
1
Cove 
 
06.08.2016
 Carterton
1
2
Highmoor Ibis 
 
06.08.2016
 Spelthorne Sports
4
3
Hartley Wintney 
 
06.08.2016
 Thatcham Town
2
3
Bracknell Town 
 
06.08.2016
 Binfield
0
1
North Greenford United 
 
06.08.2016
 Leighton Town
1
2
Sileby Rangers 
 
06.08.2016
 London Tigers
1
1
Sun Sports 
 
06.08.2016
 Enfield 1893
2
4
Tower Hamlets 
 
06.08.2016
 Brantham Athletic
0
1
Hadley 
 
06.08.2016
 Redbridge
1
5
Waltham Forest 
 
06.08.2016
 Haverhill
1
2
Hertford Town 
 
06.08.2016
 Eynesbury Rovers
3
1
Peterborough Northern Star 
 
06.08.2016
 Godmanchester Rovers
2
0
Great Yarmouth Town 
 
06.08.2016
 Fakenham Town
0
1
Sleaford Town FC 
 
06.08.2016
 Ely City
1
4
Deeping Rangers 
 
06.08.2016
 Peterborough Sports
8
0
Gorleston 
 
06.08.2016
 Yaxley FC
12
0
Huntingdon Town 
 
06.08.2016
 FC Clacton
3
5
Eton Manor 
 
06.08.2016
 Wivenhoe Town
0
2
Hullbridge Sports 
 
06.08.2016
 Whitton United
0
0
Basildon United 
 
06.08.2016
 Flackwell Heath FC
6
3
Baldock Town 
 
06.08.2016
 Edgware Town
5
1
Holmer Green 
 
06.08.2016
 Saffron Walden Town FC
1
0
Mildenhall Town FC 
 
06.08.2016
 Hoddesdon Town
1
0
Stansted 
 
06.08.2016
 Broxbourne Borough
1
5
Felixstowe & Walton United 
 
06.08.2016
 Ilford
9
0
Burnham Ramblers 
 
06.08.2016
 Stanway Rovers FC
1
0
FC Romania 
 
06.08.2016
 Sawbridgeworth Town
0
0
Southend Manor 
 
06.08.2016
 Barking
2
0
Takeley 
 
06.08.2016
 London Bari
1
3
Clapton 
 
06.08.2016
 Harrowby United
2
1
Thetford Town 
 
06.08.2016
 Bodmin Town
2
2
Cheddar 
 
06.08.2016
 Brockenhurst
2
1
Laverstock & Ford 
 
06.08.2016
 Whitchurch United
0
0
Cribbs 
 
06.08.2016
 Bradford Town
1
3
Fareham Town 
 
06.08.2016
 Lydney Town
0
6
Team Solent 
 
06.08.2016
 Oldland Abbotonians
1
0
Newport Isle of Wight FC 
 
06.08.2016
 Hengrove Athletic
2
2
Verwood Town 
 
06.08.2016
 Cadbury Heath
7
0
Folland Sports 
 
06.08.2016
 Bemerton Heath Harlequins
1
0
Keynsham Town 
 
06.08.2016
 Moneyfields
4
3
Christchurch 
 
06.08.2016
 Arundel FC
4
3
Chichester City 
 
06.08.2016
 Westfield
0
1
Walton & Hersham 
 
06.08.2016
 United Services
2
1
Melksham Town 
 
06.08.2016
 Odd Down
2
0
Longwell Green Sports 
 
06.08.2016
 Buckland Athletic
2
3
Plymouth Parkway 
 
06.08.2016
 Shepton Mallet
1
1
Willand Rovers 
 
06.08.2016
 Wells City
2
2
Portishead Town 
 
06.08.2016
 Clevedon Town
2
1
Ashton & Backwell United 
 
06.08.2016
 St Austell
2
2
Street 
 
06.08.2016
 Bristol Manor Farm
1
1
Gillingham Town 
 
06.08.2016
 Blackfield & Langley
2
0
Hallen 
 
06.08.2016
 Bridport FC
1
2
Alresford Town 
 
06.08.2016
 Cowes Sports FC
0
3
Brislington 
 
06.08.2016
 Bashley
2
1
Horndean 
 
06.08.2016
 Sherborne Town
0
2
Amesbury Town 
 
06.08.2016
 Erith Town
2
2
Mole Valley SCR 
 
06.08.2016
 Ashford United
2
0
Corinthian 
 
06.08.2016
 Deal Town
0
1
Banstead Athletic 
 
06.08.2016
 Erith & Belvedere
0
1
Loxwood 
 
06.08.2016
 Croydon
2
1
AFC Uckfield 
 
06.08.2016
 Colliers Wood United
5
2
AFC Croydon Athletic 
 
06.08.2016
 Beckenham Town
1
1
Lancing 
 
06.08.2016
 Hailsham Town
5
7
Crawley Down Gatwick 
 
06.08.2016
 Chessington & Hook United
3
1
Wick 
 
06.08.2016
 Holmesdale
0
2
Haywards Heath Town 
 
06.08.2016
 Sevenoaks Town
2
1
Sporting Club Thamesmead 
 
06.08.2016
 Horsham YMCA
2
3
Hollands & Blair 
 
06.08.2016
 Fairford Town FC
1
5
CB Hounslow United 
 
06.08.2016
 Peacehaven & Telscombe
3
3
Lordswood 
 
06.08.2016
 Tunbridge Wells
1
1
Eastbourne United 
 
06.08.2016
 Sheppey United
0
1
Badshot Lea 
 
06.08.2016
 Redhill
4
1
St Francis Rangers 
 
06.08.2016
 Crowborough Athletic
1
3
Farnham Town 
 
06.08.2016
 Southwick
0
4
Cray Valley (PM) 
 
06.08.2016
 Whitstable Town
4
0
Oakwood 
 
06.08.2016
 East Preston
4
1
Horley Town 
 
06.08.2016
 Worthing United
0
3
Shoreham 
 
06.08.2016
 Raynes Park Vale
0
2
Eastbourne Town 
 
06.08.2016
 Bridon Ropes
0
3
Canterbury City 
 
06.08.2016
 Mile Oak
0
3
Guildford City 
 
06.08.2016
 Newhaven
0
0
Rochester United 
 
06.08.2016
 Hanworth Villa
2
2
Knaphill 
 
06.08.2016
 Kirkley & Pakefield
0
0
Walsham Le Willows 
 
06.08.2016
 Welton Rovers
0
2
Bitton AFC 
 
06.08.2016
 Durham City
0
4
Billingham Synthonia 
 
06.08.2016
 Barnoldswick Town
2
2
Dunston 
 
06.08.2016
 Armthorpe Welfare
0
2
Handsworth Parramore 
 
06.08.2016
 Maltby Main
0
1
Squires Gate 
 
06.08.2016
 Penistone Church
1
3
Cheadle Town 
 
06.08.2016
 Alsager Town
4
1
Barton Town Old Boys 
 
06.08.2016
 Pontefract Collieries
3
2
Runcorn Town 
 
06.08.2016
 Parkgate
2
1
Irlam 
 
06.08.2016
 Maine Road
3
3
Nostell MW 
 
06.08.2016
 Congleton Town FC
3
0
New Mills 
 
06.08.2016
 West Didsbury & Chorlton
0
0
AFC Liverpool 
 
06.08.2016
 Hemsworth MW
2
1
Runcorn Linnets 
 
06.08.2016
 AFC Blackpool
0
1
Ashton Athletic 
 
06.08.2016
 Atherton Collieries
3
2
Bacup Borough FC 
 
06.08.2016
 Darwen FC
3
3
Cammell Laird 
 
06.08.2016
 Washington
2
2
Newton Aycliffe 
 
06.08.2016
 Penrith AFC
1
0
Sunderland RCA 
 
06.08.2016
 Marske United
3
1
South Shields 
 
06.08.2016
 Padiham
1
0
Team Northumbria 
 
06.08.2016
 Ashington AFC
1
2
Nelson 
 
06.08.2016
 Heaton Stannington
2
3
West Auckland Town 
 
06.08.2016
 Harrogate Railway
1
1
Albion Sports 
 
06.08.2016
 Easington Colliery
0
1
Northallerton Town 
 
06.08.2016
 Seaham Red Star
1
3
Morpeth Town 
 
06.08.2016
 Thornaby
0
4
Bishop Auckland 
 
06.08.2016
 Liversedge
2
5
Guisborough Town 
 
06.08.2016
 North Shields
0
0
Jarrow Roofing Boldon 
 
06.08.2016
 Bridlington
1
1
Silsden 
 
06.08.2016
 Newcastle Benfield FC
2
0
Thackley 
 
06.08.2016
 Whitley Bay
2
2
Norton & Stockton Ancients 
 
06.08.2016
 Chester-le-Street Town
3
0
Garforth Town 
 
06.08.2016
 Sunderland Ryhope CW
2
2
Pickering Town CFC 
 
06.08.2016
 Abbey Hey
1
3
Bootle 
 
06.08.2016
 1874 Northwich
2
1
Barnton 
 
06.08.2016
 Holbeach United
4
1
Swaffham Town 
 
06.08.2016
 Malvern Town
1
2
Rocester 
 
06.08.2016
 Thurnby Nirvana
1
2
Dunkirk 
 
06.08.2016
 Brigg Town
2
1
Clipstone 
 
06.08.2016
 Oadby Town
1
2
Long Eaton United FC 
 
06.08.2016
 Loughborough University
4
4
Shirebrook Town 
 
06.08.2016
 Bottesford Town
1
0
Radford 
 
06.08.2016
 South Normanton Athletic
2
0
Aylestone Park 
 
06.08.2016
 Blaby & Whetstone Athletic
2
0
St Andrews 
 
06.08.2016
 Anstey Nomads
1
3
Harborough Town 
 
06.08.2016
 Retford United
1
1
Leicester Road 
 
06.08.2016
 Ashby Ivanhoe
4
3
Quorn 
 
06.08.2016
 Rainworth Miners Welfare
1
3
Cleethorpes Town 
 
06.08.2016
 Dudley Sports
1
1
Nuneaton Griff 
 
06.08.2016
 Stourport Swifts
3
4
Westfields 
 
06.08.2016
 AFC Bridgnorth
0
3
Boldmere St Michaels 
 
06.08.2016
 Coleshill Town
2
2
Cradley Town FC 
 
06.08.2016
 Brocton
2
1
Walsall Wood 
 
06.08.2016
 Lye Town
3
2
AFC Wulfrunians 
 
06.08.2016
 Haughmond
0
2
Alvechurch 
 
06.08.2016
 Lichfield City
0
0
Wolverhampton Casuals 
 
06.08.2016
 Sporting Khalsa
1
1
Hanley Town 
 
06.08.2016
 Staveley MW
1
2
Winsford United 
 
06.08.2016
 Tividale
2
1
Wolves Sporting 
 
06.08.2016
 Coventry Sphinx
0
5
Highgate United 
 
06.08.2016
 Worksop Town
4
2
Hallam 
 
06.08.2016
 Heath Hayes
0
3
Bromsgrove Sporting 
 
07.08.2016
 West Allotment Celtic
0
2
Consett 
 
07.08.2016
 Emley
2
1
Athersley Recreation 
 
07.08.2016
 Fawley
0
3
AFC Portchester 
 
07.08.2016
 Coventry United
1
1
Shawbury United 
 
07.08.2016
 Barkingside
2
1
Hadleigh United 
 
07.08.2016
 Epsom & Ewell FC
5
2
Gravesham Borough 
 
07.08.2016
 Crawley Green
2
1
Rothwell Corinthians 
 
07.08.2016
 Littlehampton Town
1
3
Pagham 
 
07.08.2016
 Sporting Bengal United
0
0
Ipswich Wanderers 
 
07.08.2016
 St Margaretsbury
2
5
Long Melford 
 
07.08.2016
 Highworth Town
2
1
Tadley Calleva 
 
09.08.2016
 Halstead Town
2
1
Newmarket Town 
 
 
 
 
Pld
7
 
7
6
 
3
5
 
6
5
1
4
5
2
6
5
 
7
4
 
2
    Ryan Bird
4
 
4
    Pedro
4
 
3
4
 
3
Top goals
Onyinye Wilfred Ndidi
Leicester-Derby County 2:1, 94'
9.2
59
Bastian Schweinsteiger
Manchester United-Wigan 4:0, 81'
9.1
237
Zlatan Ibrahimovic
Blackburn-Manchester United 1:2, 75'
9.1
109
Marcus Rashford
Blackburn-Manchester United 1:1, 27'
9.1
61
Danny Graham
Blackburn-Manchester United 1:0, 17'
9.1
26