ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U21
Olympics
Euro U19
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Serie A
Serie B
Premier Liga
First League
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Premier League
Süper Lig
Major League Soccer
Eredivisie
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
08:18 28.04
Soccer365
›
Competitions
›
KNVB Cup
›
2010/2011
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006
›
Results
Tournament
Schedule
Results
Stadiums
Teams
Player stats
History
All teams
All teams
ACV
AGOVV
ARC
ASWH
AZ Alkmaar
Achilles 29
Ajax
Almere City
Amsterdamsche FC
Apeldoorn CSV
Argon
Barendrecht
Baronie
Be Quick 1887
Cambuur
Capelle
DOVO
De Treffers
Den Bosch
Den Haag
Deurne
Dijkse Boys
Dongen
Dordrecht
EVV
Eindhoven
Emmen
Excelsior '31
Excelsior Rotterdam
Feyenoord
Flevo Boys
Fortuna Sittard
GVVV
Gemert
Genemuiden
Go Ahead Eagles
Graafschap
Groene Ster
Groningen
HHC Hardenberg
HSC '21
HSV Hoek
HVCH
Haaglandia
Harkemase Boys
Heerenveen
Helmond Sport
Heracles
Hilversum
Hollandia
IJsselmeervogels
JVC Cuijk
Katwijk
Kloetinge
Kozakken Boys
Lienden
Lisse
MVV Maastricht
NAC Breda
NEC
Noordwijk
Oss
PEC Zwolle
PKC '83
PSV
Presikhaaf
Quick '20
RBC Roosendaal
RKC Waalwijk
Rijnsburgse Boys
Roda
SC Veendam
SDC Putten
SVZW
SWZ
Spakenburg
Sparta Nijkerk
Sparta Rotterdam
Telstar
Twente
UVS
Utrecht
VVSB
VVV Venlo
Venray
Vitesse
Vlissingen
Volendam
Voorschoten '97
WKE
Wilhelmina 08
Willem II
Zwaluwen '30
All cities
All cities
Alkmaar
Amsterdam
Arnhem
Breda
Deventer
Doetinchem
Dordrecht
Eindhoven
Emmen
Enschede
Groningen
Heerenveen
Kerkrade
Leeuwarden
Rijnsburg
Rotterdam
Utrecht
Velsen
Waalwijk
All stadiums
All stadiums
Sportpark de Boshoek (Hardenberg)
Sportpark De Kranenmortel (Deurne)
Sportpark Groote Geert (Emmen)
Stadion De Vliert ('s-Hertogenbosch)
Sportpark De Boekhorst (Noordwijkerhout)
Sportpark Groot Scholtenhagen (Haaksbergen)
Sportpark Duinwetering (Noordwijk)
Juliana Sportpark (Hoorn)
Sportpark De Westmaat (Spakenburg) (Bunschoten-Spakenburg)
Gjaltema Stadion aan De Langeleegte (Veendam)
Sportpark De Ervenbos (Emmeloord)
Sportpark de Koerbelt (Rijssen)
Sportpark Adegeest (Voorschoten)
Sportpark Molenbroek (Gemert)
Sportpark de Zwaaier (Werkendam)
Sportpark Drakesteyn (Weert)
Sportcomplex Middelweg (Hoorn)
Stadion de Esserberg (Haren)
Sportpark Vrijburg (Vlissingen)
Sportpark De Braaken (Heesch)
Sportpark Orderbos (Apeldoorn)
Sportpark De Kikkerpolder I (Leiden)
Sportpark 't Slot (Capelle aan den IJssel)
Sportpark Wesselopark (Kloetinge)
Sportpark De Vondersweijde (Oldenzaal)
Sportpark Zegersloot (Alphen aan den Rijn)
Sportpark Pronsenbroek (Heerlen)
Sportpark Prinses Irene (Rijswijk)
Sportpark De Putter Eng (Putten)
Sportpark De Ebbenhorst (Nijkerk)
Sportpark De Heikant (Groesbeek)
Sportpark De Wetering (Genemuiden)
Sportpark 't Heereind (Beek en Donk)
Sportpark In De Bandert (Echt)
Sportpark Zuid, Groesbeek (Groesbeek)
FC Zwolle Stadion (Zwolle)
Fly Brazil Stadion (Apeldoorn)
Sportpark Ter Specke (Lisse)
AFAS Stadion
Abe Lenstra
BUKO Stadion
Cambuurstadion
De Adelaarshorst
De Grolsch Veste
De Kuip
De Oude Meerdijk
GN Bouw Stadion
GelreDome
Gemeentelijk Sportpark De Groenendijkse Kampen
Hitachi Capital Mobility Stadion
Johan Cruyff Arena
Mandemakers Stadion
Parkstad Limburg Stadion
Philips Stadion
Rat Verlegh
Sportpark Middelmors
Stadion De Vijverberg
Stadion Galgenwaard
Woudestein
Cancelled
Final
08.05.11, 11:00
Twente
3
Ajax
2
Semi-finals
03.03.11, 14:45
Ajax
5
RKC Waalwijk
1
02.03.11, 14:45
Twente
1
Utrecht
0
Quarter-finals
27.01.11, 14:45
Ajax
4
NAC Breda
1
26.01.11, 14:45
pen
Twente
1
PSV
1
26.01.11, 14:45
Utrecht
3
Groningen
2
25.01.11, 14:00
RKC Waalwijk
6
Noordwijk
0
8th Finals
18.01.11, 14:45
Telstar
0
NAC Breda
1
18.01.11, 14:00
Sparta Nijkerk
3
pen
Noordwijk
3
18.01.11, 14:00
Achilles 29
2
pen
RKC Waalwijk
2
18.01.11, 12:45
Genemuiden
2
Groningen
3
23.12.10, 14:45
Ajax
1
AZ Alkmaar
0
22.12.10, 14:45
Roda
1
PSV
3
22.12.10, 12:45
Utrecht
1
Volendam
0
21.12.10, 14:45
Twente
5
Vitesse
0
4th Round
11.11.10, 14:45
pen
Groningen
1
Den Haag
1
11.11.10, 14:00
Achilles 29
5
Heracles
3
11.11.10, 12:45
Ajax
3
SC Veendam
0
10.11.10, 14:45
Go Ahead Eagles
0
Roda
2
10.11.10, 14:00
AZ Alkmaar
3
Eindhoven
0
10.11.10, 14:00
Dijkse Boys
1
Genemuiden
9
10.11.10, 14:00
AGOVV
0
Utrecht
2
10.11.10, 14:00
De Treffers
0
Noordwijk
1
10.11.10, 14:00
Vitesse
3
Rijnsburgse Boys
0
10.11.10, 12:45
PSV
3
Spakenburg
0
09.11.10, 14:45
PEC Zwolle
1
pen
Twente
1
09.11.10, 14:00
Sparta Nijkerk
2
Excelsior Rotterdam
1
09.11.10, 14:00
SDC Putten
0
Telstar
2
09.11.10, 14:00
Dordrecht
1
Volendam
2
09.11.10, 14:00
Cambuur
1
RKC Waalwijk
4
09.11.10, 12:45
Heerenveen
0
NAC Breda
2
3rd Round
29.09.10, 13:00
Rijnsburgse Boys
4
Deurne
2
23.09.10, 13:45
NAC Breda
3
VVV Venlo
1
23.09.10, 13:00
Achilles 29
2
Oss
0
23.09.10, 13:00
Dordrecht
4
NEC
3
22.09.10, 13:45
PSV
3
Sparta Rotterdam
0
22.09.10, 13:45
Feyenoord
1
pen
Roda
1
22.09.10, 13:00
EVV
3
Eindhoven
5
22.09.10, 13:00
Haaglandia
1
Groningen
4
22.09.10, 13:00
Gemert
0
AGOVV
4
22.09.10, 13:00
ARC
0
Heracles
3
22.09.10, 13:00
Groene Ster
2
pen
Dijkse Boys
2
22.09.10, 13:00
WKE
0
Excelsior Rotterdam
3
22.09.10, 13:00
De Treffers
5
Katwijk
1
22.09.10, 13:00
Capelle
1
Twente
4
22.09.10, 13:00
Den Bosch
2
AZ Alkmaar
3
22.09.10, 11:45
Graafschap
1
pen
Utrecht
1
22.09.10, 11:45
Ajax
5
MVV Maastricht
0
22.09.10, 10:00
VVSB
0
Cambuur
2
21.09.10, 13:45
Emmen
1
Heerenveen
3
21.09.10, 13:00
HSC '21
0
Go Ahead Eagles
2
21.09.10, 13:00
pen
PEC Zwolle
2
Willem II
2
21.09.10, 13:00
Noordwijk
3
Voorschoten '97
1
21.09.10, 13:00
Hollandia
1
Volendam
2
21.09.10, 13:00
pen
Spakenburg
0
RBC Roosendaal
0
21.09.10, 13:00
SC Veendam
2
Helmond Sport
1
21.09.10, 13:00
pen
SDC Putten
1
DOVO
1
21.09.10, 13:00
Sparta Nijkerk
2
Kozakken Boys
1
21.09.10, 13:00
Telstar
3
Fortuna Sittard
1
21.09.10, 13:00
Genemuiden
2
ACV
0
21.09.10, 13:00
Flevo Boys
0
Vitesse
6
21.09.10, 13:00
RKC Waalwijk
4
Almere City
1
21.09.10, 13:00
Excelsior '31
0
Den Haag
2
2nd Round
25.08.10, 13:00
Deurne
3
Barendrecht
0
25.08.10, 13:00
De Treffers
3
HSV Hoek
1
25.08.10, 13:00
WKE
6
GVVV
1
25.08.10, 13:00
Lisse
0
Dijkse Boys
2
25.08.10, 13:00
Voorschoten '97
3
Presikhaaf
0
25.08.10, 13:00
Hollandia
4
Harkemase Boys
2
25.08.10, 13:00
JVC Cuijk
2
Excelsior '31
3
25.08.10, 13:00
Kozakken Boys
6
Amsterdamsche FC
1
25.08.10, 13:00
Achilles 29
6
PKC '83
0
25.08.10, 13:00
Wilhelmina 08
1
Katwijk
11
25.08.10, 13:00
Zwaluwen '30
1
pen
Groene Ster
1
25.08.10, 13:00
Flevo Boys
1
Baronie
0
25.08.10, 13:00
Noordwijk
3
Lienden
2
25.08.10, 13:00
Be Quick 1887
1
HSC '21
2
25.08.10, 13:00
ARC
4
Venray
0
25.08.10, 12:30
pen
Genemuiden
2
Hilversum
2
25.08.10, 12:30
Vlissingen
1
Spakenburg
3
25.08.10, 12:30
HVCH
1
Sparta Nijkerk
5
25.08.10, 12:30
EVV
2
IJsselmeervogels
1
25.08.10, 12:30
Apeldoorn CSV
0
Gemert
1
25.08.10, 12:00
UVS
0
DOVO
3
25.08.10, 11:00
Capelle
4
SWZ
0
25.08.10, 11:00
Kloetinge
3
VVSB
4
25.08.10, 11:00
Rijnsburgse Boys
2
Dongen
0
25.08.10, 11:00
pen
Haaglandia
2
SVZW
2
25.08.10, 11:00
Quick '20
0
ACV
1
25.08.10, 11:00
SDC Putten
3
Argon
0
1st Round
18.08.10, 13:00
HHC Hardenberg
1
pen
Venray
1
18.08.10, 12:30
Be Quick 1887
2
ASWH
1