ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U21
Olympics
Euro U19
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Serie A
Serie B
Premier Liga
First League
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Premier League
Süper Lig
Major League Soccer
Eredivisie
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
05:12 04.05
Soccer365
›
Competitions
›
Campeonato Mineiro 2
›
2024
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2016/2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
›
Schedule
Tournament
Schedule
Results
Stadiums
Teams
Coaches
All teams
All teams
Aymores
Betim
Boa
Caldense
Democrata SL
Mamore
Nacional MG
North Esporte
Tupi
URT
Valeriodoce
Varginha
All stadiums
All stadiums
Estadio Jose Maria de Melo (Montes Claros, Minas Gerais)
Estadio Afonso de Carvalho (Uba, Minas Gerais)
Estadio Israel Pinheiro (Itabira, Minas Gerais)
Estadio Municipal Radialista Mario Helenio (Juiz de Fora, Minas Gerais)
Estadio Zama Maciel (Patos de Minas, Minas Gerais)
Arena do Jacare (Sete Lagoas, Minas Gerais)
Estadio Soares de Azevedo (Muriae, Minas Gerais)
Estadio Dr. Ronaldo Junqueira (Pocos de Caldas, Minas Gerais)
Arena Vera Cruz (Betim, Minas Gerais)
Estadio Bernardo Rubinger de Queiroz (Patos de Minas, Minas Gerais)
Estádio Municipal Prefeito Dilzon Luiz de Melo
Postponed
1-round
14:00
North Esporte
-
Caldense
-
14:00
Aymores
-
Nacional MG
-
14:00
Valeriodoce
-
Democrata SL
-
14:30
Tupi
-
Betim
-
15:00
Varginha
-
Mamore
-
05.05, 14:30
URT
-
Boa
-
2-round
10.05, 18:30
Democrata SL
-
Tupi
-
11.05, 14:30
Nacional MG
-
Valeriodoce
-
11.05, 15:00
Caldense
-
URT
-
12.05, 09:00
Boa
-
Varginha
-
12.05, 10:00
Betim
-
Aymores
-
12.05, 17:00
Mamore
-
North Esporte
-
3-round
15.05, 15:00
Valeriodoce
-
Betim
-
15.05, 18:30
Aymores
-
Tupi
-
15.05, 19:00
Caldense
-
Boa
-
15.05, 19:00
North Esporte
-
Varginha
-
15.05, 19:00
URT
-
Mamore
-
15.05, 19:00
Nacional MG
-
Democrata SL
-
4-round
18.05, 14:00
Aymores
-
Democrata SL
-
18.05, 14:00
North Esporte
-
Boa
-
18.05, 14:30
Tupi
-
Valeriodoce
-
18.05, 15:00
Varginha
-
URT
-
19.05, 10:00
Betim
-
Nacional MG
-
20.05, 19:00
Mamore
-
Caldense
-
5-round
25.05, 14:30
Nacional MG
-
Tupi
-
25.05, 15:00
Democrata SL
-
Betim
-
25.05, 15:00
Caldense
-
Varginha
-
26.05, 09:00
Valeriodoce
-
Aymores
-
26.05, 09:00
Boa
-
Mamore
-
26.05, 14:30
URT
-
North Esporte
-
6-round
01.06, 14:00
Aymores
-
Valeriodoce
-
01.06, 14:00
North Esporte
-
URT
-
01.06, 14:30
Tupi
-
Nacional MG
-
01.06, 15:00
Varginha
-
Caldense
-
01.06, 17:00
Betim
-
Democrata SL
-
02.06, 17:00
Mamore
-
Boa
-
7-round
05.06, 15:00
Valeriodoce
-
Tupi
-
05.06, 18:00
Boa
-
North Esporte
-
05.06, 18:30
Democrata SL
-
Aymores
-
05.06, 19:00
Nacional MG
-
Betim
-
05.06, 19:00
URT
-
Varginha
-
06.06, 19:00
Caldense
-
Mamore
-
8-round
08.06, 14:30
Tupi
-
Aymores
-
08.06, 15:00
Democrata SL
-
Nacional MG
-
08.06, 15:00
Varginha
-
North Esporte
-
08.06, 17:00
Betim
-
Valeriodoce
-
09.06, 09:00
Boa
-
Caldense
-
10.06, 19:00
Mamore
-
URT
-
9-round
15.06, 14:00
Aymores
-
Betim
-
15.06, 14:00
North Esporte
-
Mamore
-
15.06, 14:30
Tupi
-
Democrata SL
-
15.06, 15:00
Varginha
-
Boa
-
16.06, 09:00
Valeriodoce
-
Nacional MG
-
16.06, 14:30
URT
-
Caldense
-
10-round
22.06, 14:00
Democrata SL
-
Valeriodoce
-
22.06, 14:00
Nacional MG
-
Aymores
-
22.06, 14:00
Betim
-
Tupi
-
22.06, 14:00
Boa
-
URT
-
22.06, 14:00
Caldense
-
North Esporte
-
22.06, 14:00
Mamore
-
Varginha
-