ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U21
Olympics
Euro U19
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Serie A
Serie B
Premier Liga
First League
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Premier League
Süper Lig
Major League Soccer
Eredivisie
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
11:15 29.04
Soccer365
›
Competitions
›
Danish Cup
›
2023/2024
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
›
Results
Tournament
Schedule
Results
Stadiums
Teams
Player stats
Coaches
Referees
History
News
All teams
All teams
AB Copenhagen
ASA Aarhus
Aabenraa
Aalborg
Aarhus
Aarhus 1900
Aarhus Fremad
Alleroed FC
Amager FF
Avrasya
B 1908
B 1909
B 1960
B 93
BSF
Bagsvaerd
Bispebjerg
Brabrand
Bredballe
Brondby
Brønshøj
Dalum
Dragor
Egen
Esbjerg
FA 2000
FC Copenhagen
FC Nakskov
Fjordager
Fredericia
Frederiksholm Sydhavnen
Frem
Frem Sakskobing
Fremad Amager
Glostrup
Greve Fodbold
Gug
Gørslev
HB Køge
Hellerup IK
Helsingor
Hilleroed
Hobro
Hojslev IF
Holstebro
Horsens
Hvidovre
IF Lyseng
Ishoej IF
Jetsmark
KFUM Odense
KFUM Roskilde
KRFK
Kjellerup
Kolding
Kolding II
Køge Union
LSF
LUIF
Lyngby
Middelfart
Midtjylland
Morud/Veflinge
NB Bornholm
Naesby
Naestved
Nibe
Nordsjaelland
Norresundby
Nykobing
OKS Odense
Odder
Odense
Otterup
Randers FC
Ringkobing
Ringsted
Roskilde
SfB-Oure
Silkeborg
Skive
Skjold
Skjold Birkerod
Søften
SønderjyskE
Taastrup
Tarnby
Thisted
Tune
Tårnby
Tåsinge
VRI
VSK Aarhus
Vallensbaek
Vanloese
Varde
Vejgaard
Vejle
Vendsyssel FF
Viborg
Viby
Young Boys FD
tst Fodbold
All cities
All cities
Arhus
Brøndby
Copenhagen
Esbjerg
Haderslev
Kongens Lyngby
Silkeborg
Vejle
Viborg
All stadiums
All stadiums
Ceres Park
Nordjyske Bank Arena (Norresundby)
Vallensbak Idratscenter (Vallensbak)
Ledoje Idratscenter (Smorum)
Krogsbolle Stadion (Otterup)
Valby Idratspark (Kobenhavn)
Min Bolighandel Park (Arhus)
SEF Energi Arena (Svendborg)
Guderup Idratsanlag (Nordborg)
BAUHAUS Park - Haldager (Vejle)
Intersport Arena Otterup (Otterup)
Fynske Bank Arena Hoje Boge (Svendborg)
Gorslev Stadion (Ringsted)
Tastrup Idratspark (Tastrup)
Birkerod Stadion (Birkerod)
Nibe Stadion (Nibe)
Sundby Idratspark (Kobenhavn)
Hancock Arena (Skive)
MORUD VVS-EL STADION (Morud)
Nordstern Arena Horsens (Horsens)
Fjordager IF´s anlag (Odense)
Greve Idrats Center (Greve)
Spektrum Odder (Odder)
Gillested Park (Odense)
KFUM-Parken (Odense)
Hollanderhallen (Dragor)
Vestamager Idratsanlag (Kastrup)
Ballerup Idratspark (Ballerup)
Allerod Idratspark (Allerod)
Gentofte Sportspark Vest (Gentofte)
Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)
LUIF´s anlag (Nykobing)
Kastrup IA ved Diget (Kastrup)
Hojslev Stadion (Hojslev)
Lillevang Idratscenter (Roskilde)
Odense Atletikstadion (Odense V)
Koncenton Park (ASA kunstgras) (Arhus (Aarhus))
OK Plus Stadion (Nakskov)
Rema 1000 Park - Dalum (Odense)
Lyseng Idratspark (Hojbjerg)
Monjasa Park
Riisvangen Stadion (Arhus)
JYSK Park
Right To Dream Park
Right to Dream Park (Farum)
Cepheus Park Randers (Randers)
Pro Ventilation Arena (Hvidovre)
Helsingor Ny Stadion OPV (Helsingor)
Viby Idratspark (Viby J)
Lollands Bank Park (Nykobing Falster)
Autocentralen Park (Kolding)
Sparekassen Thy Arena (Thisted)
Aabenraa Stadion (Aabenraa (Abenra))
Tintshop Park (Nastved)
Osterbro Stadion (Kobenhavn)
Nexo Stadion (Nexo)
Frederiksberg IP (Frederiksberg)
Green Arena (Ringkobing)
Capelli Sport Stadion (Koge)
Aalborg Portland Park (Aalborg)
Tilst Idratsanlag (Tilst)
Tune Stadion (Tune)
Bagsvard Stadion (Bagsvard)
Ringsted Stadion (Ringsted)
Soften Idratsanlag (Hinnerup)
Tarnby Stadion (Kastrup)
Vanlose IP (Vanlose)
Mosevej Sportsplads (Kolding)
Blue Water Arena
Brøndby Stadion
Ceres Park
DS Arena
Energi Viborg Arena
Gladsaxe Stadion
JYSK Park
Lyngby
Monjasa Park
Parken
Sydbank Park
Tingbjerg Idrætspark
Vejle Stadion
Cancelled
Semi-finals
11.04, 14:00
Aarhus
1
Nordsjaelland
0
11.04, 12:00
Fredericia
2
Silkeborg
0
29.03, 14:00
Silkeborg
6
Fredericia
1
29.03, 11:30
Nordsjaelland
2
Aarhus
3
Quarter-finals
10.12.23, 12:00
Lyngby
0
Fredericia
1
10.12.23, 09:30
Brondby
2
Aarhus
1
09.12.23, 13:00
Silkeborg
1
FC Copenhagen
2
09.12.23, 09:30
AB Copenhagen
1
Nordsjaelland
2
07.12.23, 14:15
Fredericia
3
Lyngby
2
07.12.23, 12:00
Aarhus
2
Brondby
0
06.12.23, 14:15
FC Copenhagen
0
Silkeborg
2
06.12.23, 12:00
Nordsjaelland
3
AB Copenhagen
0
4th Round
02.11.23, 15:00
Randers FC
0
Brondby
1
02.11.23, 13:00
Ishoej IF
0
Aarhus
4
01.11.23, 15:00
Fredericia
3
Odense
1
01.11.23, 14:00
pen
AB Copenhagen
1
Vejle
1
01.11.23, 13:00
Viborg
2
Nordsjaelland
3
01.11.23, 13:00
Hvidovre
1
Silkeborg
5
31.10.23, 15:15
FC Copenhagen
1
Midtjylland
0
31.10.23, 13:00
Helsingor
2
pen
Lyngby
2
3rd Round
04.10.23, 10:00
Viby
0
Hvidovre
2
28.09.23, 13:00
Nykobing
0
Aarhus
1
28.09.23, 12:00
Kolding
2
pen
Nordsjaelland
2
27.09.23, 13:45
IF Lyseng
0
FC Copenhagen
9
27.09.23, 13:00
Thisted
1
Silkeborg
3
27.09.23, 13:00
Esbjerg
3
Viborg
4
27.09.23, 12:00
Hobro
0
Odense
1
27.09.23, 12:00
Naestved
0
Midtjylland
2
27.09.23, 12:00
B 93
4
pen
Randers FC
4
27.09.23, 12:00
Hellerup IK
0
Brondby
3
27.09.23, 10:00
Aarhus Fremad
1
Helsingor
2
26.09.23, 13:30
FA 2000
2
AB Copenhagen
3
26.09.23, 13:00
Vanloese
1
Ishoej IF
3
26.09.23, 12:00
tst Fodbold
0
Vejle
7
26.09.23, 12:00
HB Køge
2
Lyngby
4
26.09.23, 12:00
Aalborg
2
Fredericia
3
2nd Round
12.09.23, 12:30
Young Boys FD
0
Silkeborg
1
12.09.23, 11:00
tst Fodbold
3
Naesby
2
07.09.23, 11:00
Tune
0
Odense
5
07.09.23, 11:00
Bagsvaerd
0
Naestved
7
07.09.23, 11:00
Ringsted
1
HB Køge
3
07.09.23, 11:00
Søften
1
Aarhus Fremad
8
06.09.23, 14:00
SønderjyskE
0
Vejle
1
06.09.23, 13:00
Kolding II
0
Hobro
2
06.09.23, 13:00
Tårnby
0
Nykobing
2
06.09.23, 12:30
VRI
0
Aalborg
6
06.09.23, 12:00
Ringkobing
0
Kolding
4
06.09.23, 12:00
Hilleroed
0
Lyngby
2
06.09.23, 12:00
Skjold
2
Helsingor
5
06.09.23, 11:00
Aabenraa
0
Midtjylland
13
06.09.23, 11:00
Viby
2
VSK Aarhus
0
06.09.23, 11:00
IF Lyseng
3
Middelfart
1
06.09.23, 11:00
Fjordager
0
Hvidovre
8
06.09.23, 11:00
Dalum
1
Fredericia
8
05.09.23, 13:00
Skive
1
Thisted
3
05.09.23, 13:00
B 1908
1
Hellerup IK
2
05.09.23, 12:30
Brønshøj
0
B 93
5
05.09.23, 11:00
Nibe
1
Esbjerg
2
05.09.23, 11:00
Skjold Birkerod
0
Vanloese
2
05.09.23, 11:00
Taastrup
0
FA 2000
5
05.09.23, 11:00
Gørslev
1
Ishoej IF
2
05.09.23, 11:00
SfB-Oure
3
AB Copenhagen
4
1st Round
15.08.23, 12:00
Bredballe
0
Fredericia
8
15.08.23, 11:30
Norresundby
1
Aarhus Fremad
6
15.08.23, 11:00
Egen
0
Aalborg
8
10.08.23, 12:00
Tune
4
Frem Sakskobing
0
10.08.23, 12:00
Tåsinge
1
Aabenraa
2
10.08.23, 12:00
Young Boys FD
2
Vendsyssel FF
1
10.08.23, 12:00
Aarhus 1900
0
Hobro
3
09.08.23, 13:00
Frem
0
Naestved
1
09.08.23, 12:30
KRFK
1
Esbjerg
8
09.08.23, 12:00
LSF
1
AB Copenhagen
2
09.08.23, 12:00
Vallensbaek
0
Ishoej IF
6
09.08.23, 12:00
Morud/Veflinge
1
Naesby
5
09.08.23, 12:00
Otterup
2
SfB-Oure
4
09.08.23, 12:00
Horsens
1
SønderjyskE
2
09.08.23, 12:00
Køge Union
0
Tårnby
2
09.08.23, 12:00
pen
tst Fodbold
2
Vejgaard
2
09.08.23, 12:00
Søften
3
Gug
2
09.08.23, 12:00
Jetsmark
1
VSK Aarhus
3
08.08.23, 13:00
FC Nakskov
1
FA 2000
8
08.08.23, 13:00
B 1908
1
Roskilde
0
08.08.23, 13:00
ASA Aarhus
2
IF Lyseng
4
08.08.23, 13:00
Ringkobing
1
Kjellerup
0
08.08.23, 13:00
Thisted
4
Brabrand
3
08.08.23, 12:45
Avrasya
1
Kolding
19
08.08.23, 12:30
KFUM Roskilde
1
Brønshøj
4
08.08.23, 12:30
Gørslev
2
B 1960
0
08.08.23, 12:30
Frederiksholm Sydhavnen
0
Skjold
4
08.08.23, 12:30
Ringsted
4
Bispebjerg
1
08.08.23, 12:30
Hojslev IF
1
VRI
6
08.08.23, 12:30
Viby
5
Holstebro
2
08.08.23, 12:00
Amager FF
2
Skjold Birkerod
3
08.08.23, 12:00
LUIF
0
B 93
16
08.08.23, 12:00
Hellerup IK
2
Fremad Amager
1
08.08.23, 12:00
Greve Fodbold
1
Nykobing
2
08.08.23, 12:00
Taastrup
3
Glostrup
2
08.08.23, 12:00
Alleroed FC
0
Vanloese
2
08.08.23, 12:00
BSF
1
Hilleroed
8
08.08.23, 12:00
Tarnby
1
HB Køge
3
08.08.23, 12:00
Dragor
0
Helsingor
4
08.08.23, 12:00
Dalum
3
OKS Odense
1
08.08.23, 12:00
Kolding II
4
Varde
0
08.08.23, 12:00
KFUM Odense
0
Middelfart
6
08.08.23, 12:00
B 1909
2
Fjordager
2
08.08.23, 12:00
Odder
0
Skive
1
05.08.23, 08:15
NB Bornholm
1
Bagsvaerd
3