ME
Live
News
Live Scores
Competitions
FIFA World Cup
European Championship
UEFA Champions League
UEFA Europa League
Copa America
UEFA Nations League
FIFA World Cup qualification (UEFA)
Euro U21
Olympics
Euro U19
All Competitions
Premier League
FA Cup
Primera Division
Copa Del Rey
Serie A
Serie B
Premier Liga
First League
1. Bundesliga
Dfb Pokal
Ligue 1
Ligue 2
Premier League
Süper Lig
Major League Soccer
Eredivisie
Video
Transfers
Awards
UEFA Ranking
Other
FIFA Ranking
Birthdays
Sign in
23:09 14.05
Soccer365
›
Competitions
›
Polish Cup
›
2016/2017
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006
›
Results
Tournament
Schedule
Results
Stadiums
Teams
History
All teams
All teams
Arka
Bruk-Bet Termalica
Bytow
Chelmianka Chelm
Chojniczanka
Chrobry Glogow
Cracovia Kraków
GKS Bełchatów
Garbarnia
Gornik Leczna
Gryf Wejherowo
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Jarosław
Jastrzebie
Kalisz
Katowice
Kluczbork
Korona Kielce
Kotwica Kolobrzeg
Lech Poznan
Lechia Gdansk
Lechia T. Mazowiecki
Legia
Legionovia
Lomza
Miedz
Miedź Legnica II
Nadwislan Gora
Odra Opole
Olimpia Grudziadz
Olimpia Zambrow
Ostrowiec Swietokrzyski
Piast Gliwice (Pol)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogon Siedlce
Pogoń Lębork
Pogoń Szczecin
Polonia Bytom
Puszcza
ROW Rybnik
Radomiak Radom
Rakow
Rominta Gołdap
Rozwoj Katowice
Ruch Chorzow
Sandecja
Siarka Tarnobrzeg
Slask Wroclaw
Stal Mielec
Stal Stalowa Wola
Stargard Szczecinski
Stilon Gorzow
Stomil Olsztyn
Swit
Tychy
Wda Swiecie
Wigry
Wisla
Wisla Plock
Wisla Pulawy
Zaglebie Sosnowiec
Zagłębie Lubin
Znicz Pruszkow
Świt Skolwin
All cities
All cities
Chorzow
Gliwice
Katowice
Kraków
Poznan
Szczecin
Warsaw
All stadiums
All stadiums
Stadion im. Jozefa Waliczka (Miedzna)
Stadion MOSiR ul. Narutowicza (Radom)
Stadion Miejski OSiR w Goldapi (Goldap)
Stadion Miejski im. Sebastiana Karpiniuka (Kolobrzeg)
Stadion OSiR Wisla (Tarnobrzeg)
Stadion Rakow (Czestochowa)
Stadion Miejski w Legionowie im. ks. plk. Jana Mrugacza (Legionowo)
Stadion MOSiR (Rybnik)
Stadion Garbarni przy ul. Barskiej (Krakow)
Stadion Ludowy (Sosnowiec)
Stadion Miejski w Leborku (Lebork)
Stadion SOSiR (Gorzow Wielkopolski)
Stadion im. Braci Czachorow (Radom)
Stadion Miejski w Chelmnie (Chelmno)
Stadion JKS-u (Jaroslaw)
Stadion im. Braci Gadajow (Tomaszow Mazowiecki)
Stadion MOSiR (Mielec)
Stadion im. Orla Bialego (Legnica)
Miejski Stadion Sportowy (Ostrowiec Swietokrzyski)
Stadion Miejski Chojnice (Chojnice)
Stadion OSRiR (Kalisz)
Stadion im. Ojca Wladyslawa Augustynka (Nowy Sacz)
Stadion OSiR (Olsztyn)
Stadion Miejski (Suwalki)
Stadion ul. Kusocinskiego (Niepolomice)
Arena Zabrze (Zabrze)
Stadion MOSiR (Bytow)
Stadion Miejski (Jastrzebie Zdroj)
City Stadium
PGE Narodowy
Piast
Stadion Cracovii
Stadion GKS
Stadion GOS
Stadion Miejski
Stadion Miejski im. Floriana Krygiera
Stadion Miejski im. Henryka Reymana
Stadion Miejski ul. Cicha
Cancelled
Final
02.05.17, 10:00
Arka
2
Lech Poznan
1
Semi-finals
05.04.17, 14:45
Pogoń Szczecin
0
Lech Poznan
1
04.04.17, 12:00
Arka
2
Wigry
4
01.03.17, 14:00
Lech Poznan
3
Pogoń Szczecin
0
28.02.17, 12:00
Wigry
0
Arka
3
Quarter-finals
30.11.16, 14:30
Wisla
2
Lech Poznan
4
30.11.16, 11:30
Wigry
1
Jastrzebie
1
29.11.16, 14:30
Arka
1
Bytow
0
29.11.16, 11:30
Pogoń Szczecin
2
Puszcza
0
26.10.16, 07:30
Puszcza
1
Pogoń Szczecin
2
25.10.16, 14:45
Lech Poznan
1
Wisla
1
25.10.16, 11:30
Bytow
2
Arka
1
25.10.16, 08:00
Jastrzebie
1
Wigry
2
8th Finals
28.09.16, 11:45
Pogoń Szczecin
4
Jagiellonia Białystok
1
27.09.16, 11:45
Chojniczanka
1
Wisla
2
22.09.16, 14:30
Bytow
3
Slask Wroclaw
0
22.09.16, 11:30
Ostrowiec Swietokrzyski
1
Arka
2
21.09.16, 14:45
Ruch Chorzow
0
Lech Poznan
3
21.09.16, 08:45
pen
Puszcza
1
Lechia Gdansk
1
20.09.16, 14:30
Górnik Zabrze
0
Wigry
2
20.09.16, 08:45
pen
Jastrzebie
1
Gornik Leczna
1
16th Finals
24.08.16, 12:00
Piast Gliwice (Pol)
0
pen
Lechia Gdansk
0
11.08.16, 13:45
Stomil Olsztyn
0
pen
Ruch Chorzow
0
10.08.16, 14:30
Górnik Zabrze
3
Legia
2
10.08.16, 14:00
Chojniczanka
2
Stal Mielec
0
10.08.16, 13:00
Bytow
1
Zagłębie Lubin
0
10.08.16, 11:30
Sandecja
1
Slask Wroclaw
2
10.08.16, 11:00
Kalisz
0
Pogoń Szczecin
4
10.08.16, 11:00
Jastrzebie
2
Radomiak Radom
1
09.08.16, 14:30
Cracovia Kraków
0
Jagiellonia Białystok
1
09.08.16, 13:47
Wigry
2
Bruk-Bet Termalica
1
09.08.16, 13:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała
0
Lech Poznan
3
09.08.16, 12:00
Miedz
2
Gornik Leczna
3
09.08.16, 11:30
Zaglebie Sosnowiec
3
Wisla
4
09.08.16, 11:00
pen
Puszcza
1
Korona Kielce
1
09.08.16, 11:00
Olimpia Zambrow
0
Arka
1
09.08.16, 11:00
Ostrowiec Swietokrzyski
3
Rakow
2
1st Round
27.07.16, 13:00
Stal Mielec
4
Wisla Plock
3
26.07.16, 12:00
Rominta Gołdap
1
Arka
4
23.07.16, 12:00
Kotwica Kolobrzeg
2
Chojniczanka
3
23.07.16, 11:30
GKS Bełchatów
1
pen
Miedz
1
23.07.16, 11:00
Ostrowiec Swietokrzyski
2
Pogon Siedlce
1
23.07.16, 11:00
Stargard Szczecinski
1
Bytow
2
23.07.16, 11:00
Kalisz
1
Polonia Bytom
0
23.07.16, 11:00
Siarka Tarnobrzeg
2
Sandecja
4
23.07.16, 11:00
Wda Swiecie
1
Puszcza
2
23.07.16, 11:00
pen
Rakow
2
Chrobry Glogow
2
23.07.16, 10:30
Legionovia
0
Zaglebie Sosnowiec
3
23.07.16, 10:00
Swit
0
Wigry
1
23.07.16, 07:00
Olimpia Zambrow
2
Tychy
1
22.07.16, 13:00
ROW Rybnik
1
Stomil Olsztyn
3
22.07.16, 12:30
Radomiak Radom
1
Katowice
0
Preliminary Round
17.07.16, 11:00
Świt Skolwin
0
pen
Polonia Bytom
0
16.07.16, 12:00
Garbarnia
0
Puszcza
1
16.07.16, 12:00
Pogoń Lębork
0
Kotwica Kolobrzeg
6
16.07.16, 12:00
Stilon Gorzow
0
Pogon Siedlce
3
16.07.16, 12:00
Radomiak Radom
4
Stal Stalowa Wola
0
16.07.16, 12:00
Miedź Legnica II
1
GKS Bełchatów
4
16.07.16, 11:30
Jastrzebie
1
Olimpia Grudziadz
0
16.07.16, 11:30
Odra Opole
0
Siarka Tarnobrzeg
3
16.07.16, 11:00
Chelmianka Chelm
1
Olimpia Zambrow
3
16.07.16, 11:00
Kalisz
5
Kluczbork
4
16.07.16, 11:00
Jarosław
2
ROW Rybnik
3
16.07.16, 11:00
Lomza
2
Tychy
3
16.07.16, 11:00
Lechia T. Mazowiecki
0
Stal Mielec
2
16.07.16, 11:00
Stargard Szczecinski
4
Gryf Wejherowo
1
16.07.16, 11:00
Wda Swiecie
3
Rozwoj Katowice
0
16.07.16, 10:00
Swit
2
Znicz
1
15.07.16, 18:00
Nadwislan Gora
0
Legionovia
3
15.07.16, 11:00
Rakow
2
Wisla Pulawy
1