Sign in
08:22 18.06
 
Table     Schedule     Results     Stadiums     Teams     Coaches     Players     History    
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Coaches News History Predictions
Elite Group Round
  Group 1  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Ural 2 2 0 0 6 1 +5 6
2
Veles 2 1 0 1 5 5 0 3
3
Volga Ulyanovsk 2 0 0 2 2 7 -5 0

  Group 2  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Spartak Moscow 2 1 0 1 5 2 +3 3
2
Rodina 2 1 0 1 4 5 -1 3
3
Yenisey 2 1 0 1 1 3 -2 3

  Group 3  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Arsenal Tula 2 0 2 0 1 1 0 4
2
Tekstilshchik Ivanovo 2 1 1 0 3 0 +3 4
3
Salyut 2 0 1 1 1 4 -3 1

  Group 4  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Ufa 2 2 0 0 5 0 +5 6
2
Leningradets 2 0 1 1 0 1 -1 2
3
Chertanovo 2 0 1 1 0 4 -4 1

  Group 5  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Khimki 2 1 1 0 2 1 +1 5
2
Nizhny Novgorod 2 0 2 0 1 1 0 3
3
Zenit Irkutsk 2 0 1 1 0 1 -1 1

  Group 6  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Ahmat 2 1 1 0 4 1 +3 5
2
Znamya Noginsk 2 1 0 1 3 3 0 3
3
Shinnik 2 0 1 1 1 4 -3 1

  Group 7  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Krylya Sovetov Samara 2 2 0 0 7 1 +6 6
2
Dinamo Stw 2 1 0 1 4 4 0 3
3
Rotor 2 0 0 2 0 6 -6 0

  Group 8  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
PFC Sochi 2 1 1 0 2 1 +1 5
2
Orenburg 2 1 1 0 4 1 +3 4
3
Zvezda Perm 2 0 0 2 0 4 -4 0

  Group 9  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
SKA-Khabarovsk 2 2 0 0 4 1 +3 6
2
Rubin Kazan 2 1 0 1 4 3 +1 3
3
Chernomorets Novorossiysk 2 0 0 2 3 7 -4 0

  Group 10  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Tambov 2 2 0 0 4 1 +3 6
2
Mashuk-KMV 2 1 0 1 2 2 0 3
3
Dinamo Bryansk 2 0 0 2 0 3 -3 0

Betcity Russian Cup

Betcity Russian Cup

   
WinnerLokomotiv Moscow
CountryRussia
Date05.08.2020 - 12.05.2021
Played99 of 99
Attendance4403
       
    François Kamano 4   4
    Eric Bicfalvi 3 1 2
    Egor Golenkov 3   6
    Ilya Stefanovich 3   3
    Mikhail Maltsev 3   4
    Alexander Zaikin 3   3
    Fyodor Smolov 3 1 3
    Dmitriy Tsypchenko 3   4
    Aslan Dyshekov 3 3 3
    Timur Zhamaletdinov 3   4
Top goals
Vladislav Sarveli
Lokomotiv Moscow-Krylya Sovetov Samara 1:1, 22'
9.1
36
Grzegorz Krychowiak
Lokomotiv Moscow-CSKA Moscow 3:0, 90'
8.3
62