Sign in
17:59 27.05
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats Coaches Referees History News
Group Stage
  Group A  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 4 2 0 10 2 +8 14
2
6 3 1 2 8 7 +1 10
3
6 2 0 4 4 9 -5 6
4
6 1 1 4 5 9 -4 4

  Group B  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 5 0 1 14 9 +5 15
2
6 4 1 1 16 7 +9 13
3
6 2 1 3 10 11 -1 7
4
6 0 0 6 5 18 -13 0

  Group C  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 6 0 0 9 1 +8 18
2
6 3 0 3 10 5 +5 9
3
6 1 1 4 4 13 -9 4
4
6 1 1 4 3 7 -4 4

  Group D  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 5 1 0 15 3 +12 16
2
6 3 1 2 11 8 +3 10
3
6 1 1 4 7 14 -7 4
4
6 1 1 4 6 14 -8 4

  Group E  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 4 1 1 12 7 +5 13
2
6 4 0 2 10 6 +4 12
3
6 2 0 4 7 12 -5 6
4
6 1 1 4 6 10 -4 4

  Group F  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 3 3 0 14 6 +8 12
2
6 2 4 0 9 6 +3 10
3
6 2 3 1 8 5 +3 9
4
6 0 0 6 2 16 -14 0

  Group G  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 5 1 0 16 10 +6 16
2
6 3 0 3 11 7 +4 9
3
6 1 3 2 10 10 0 6
4
6 0 2 4 7 17 -10 2

  Group H  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 4 0 2 13 11 +2 12
2
6 4 0 2 11 11 0 12
3
6 3 1 2 17 7 +10 10
4
6 0 1 5 3 15 -12 1

Play-off Round
Dnepr-1 2 -
 3 Trnava
Aston Villa 8 -
 0 Hibernian
Partizani 1 -
 2 Astana
Viktoria Plzeň 5 -
 1 Tobol
Breidablik 2 -
 0 Struga
Ferencváros 7 -
 0 Žalgiris
Partizan 0 -
 6 Nordsjaelland
HJK 3 -
 2 Farul
Eintracht Frankfurt 3 -
 1 Levski
Fiorentina 2 -
 1 Rapid Vienna
NK Celje 2 -
 5 Maccabi Tel Aviv
Bodø / Glimt 5 -
 4 Sepsi
Twente 1 -
 6 Fenerbahce
Besiktas 4 -
 2 Dinamo Kiev
APOEL 1 -
 4 Gent
Legia 4 -
 4 Midtjylland
Rijeka 2 -
 3 Lille
Adana Demirspor 2 -
 2 Genk
Club Brugge 4 -
 3 Osasuna
BATE 2 -
 4 Ballkani
PAOK 6 -
 1 Heart of Midlothian
Brann 4 -
 4 AZ Alkmaar
3rd Qualifying Round
Maccabi Tel Aviv 2 -
 1 AEK Larnaca
Pogoń Szczecin 2 -
 6 Gent
Derry City 1 -
 1 Tobol
Swift Hesperange 3 -
 4 Struga
Partizan 2 -
 2 Sabah Baku
Pyunik 0 -
 6 Bodø / Glimt
Partizani 3 -
 1 Valmieras
Midtjylland 5 -
 2 Omonia Nicosia
AZ Alkmaar 3 -
 0 FC Santa Coloma
Aktobe 1 -
 2 Sepsi
Austria Vienna 5 -
 6 Legia
Besiktas 5 -
 2 Neftci Baku
APOEL 3 -
 0 Dila Gori
Gzira United 0 -
 6 Viktoria Plzeň
Heart of Midlothian 4 -
 3 Rosenborg
Ferencváros 8 -
 2 Hamrun Spartans
Flora 0 -
 5 Farul
Levski 2 -
 1 Hapoel Be'er Sheva
Brann 4 -
 3 Arouca
Neman 1 -
 5 NK Celje
Rijeka 5 -
 1 B36
Riga FC 0 -
 5 Twente
Trnava 4 -
 3 Lech Poznan
Maribor 1 -
 6 Fenerbahce
Osijek 4 -
 7 Adana Demirspor
Akureyri 2 -
 10 Club Brugge
Dinamo Kiev 2 -
 2 Aris Thessaloniki
Luzern 3 -
 5 Hibernian
Nordsjaelland 2 -
 0 FCSB
Lincoln Red Imps 1 -
 5 Ballkani
PAOK 3 -
 0 Hajduk Split
Debrecen 0 -
 5 Rapid Vienna
2nd Qualifying Round
Partizani 5 -
 1 Atletic Escaldes
Swift Hesperange 4 -
 3 TNS
Dinamo Tbilisi 1 -
 3 Hamrun Spartans
Valmieras 10 -
 0 Tre Penne
Larne 1 -
 7 Ballkani
Buducnost 3 -
 5 Struga
Sabah Baku 4 -
 1 RFS
Progres Niedercorn 2 -
 3 Midtjylland
FCSB 4 -
 2 CSKA 1948
Balzan 0 -
 2 Neman
Zimbru Chisinau 0 -
 9 Fenerbahce
Legia 5 -
 4 Ordabasy
Debrecen 2 -
 2 Alashkert
Hibernian 7 -
 3 Inter Club d\'Escaldes
Aris Thessaloniki 2 -
 1 Ararat-Armenia
Bohemians 1905 2 -
 7 Bodø / Glimt
Omonia Nicosia 7 -
 3 Qabala
Shamrock 0 -
 6 Ferencváros
Dudelange 2 -
 3 Gzira United
Luzern 3 -
 2 Djurgården
Vojvodina 2 -
 4 APOEL
Pyunik 4 -
 2 Kalmar
Trnava 5 -
 2 Auda
Drita 1 -
 2 Viktoria Plzeň
Sepsi 6 -
 0 CSKA Sofia
Aktobe 5 -
 3 Torpedo Kutaisi
Riga FC 4 -
 3 Kecskemeti TE
Urartu 4 -
 6 Farul
Dila Gori 4 -
 3 Vorskla Poltava
Adana Demirspor 3 -
 2 CFR Cluj
Tobol 4 -
 3 Basel
Maribor 5 -
 4 Differdange 03
Petrocub 0 -
 5 Maccabi Tel Aviv
Beitar Jerusalem 1 -
 4 PAOK
Rijeka 7 -
 1 Dukagjini
Vitória Guimarães 4 -
 4 NK Celje
Tirana 1 -
 5 Besiktas
Zalaegerszeg 1 -
 3 Osijek
Hammarby 1 -
 2 Twente
Dundalk 3 -
 5 Akureyri
Aarhus 1 -
 3 Club Brugge
Panevezys 1 -
 2 Hapoel Be'er Sheva
Haverfordwest County 2 -
 3 B36
AEK Larnaca 4 -
 3 Torpedo BelAZ
Zilina 3 -
 10 Gent
Kauno Zalgiris 2 -
 5 Lech Poznan
Borac Banja Luka 1 -
 3 Austria Vienna
KuPS 4 -
 5 Derry City
Pogoń Szczecin 8 -
 4 Linfield
FC Santa Coloma 3 -
 2 Sutjeska
Neftci Baku 4 -
 2 Zeljeznicar
Rosenborg 5 -
 4 Crusaders
Levski 3 -
 0 Shkupi
1st Qualifying Round
St Patrick's Athletic 3 -
 5 Dudelange
Paide 0 -
 2 B36
Honka 1 -
 2 Tobol
Víkingur Gøta 2 -
 3 Inter Club d\'Escaldes
Egnatia 5 -
 5 Ararat-Armenia
Narva 0 -
 5 Pyunik
Levadia 2 -
 4 Zilina
RFS 5 -
 1 Makedonija GP
Milsami-Ursidos 2 -
 3 Panevezys
Crusaders 3 -
 2 Haka
Dundalk 3 -
 1 Bruno's Magpies
Arsenal Tivat 2 -
 7 Alashkert
Shkupi 5 -
 0 Hegelmann Litauen
College Europa 3 -
 5 Dukagjini
Balzan 5 -
 4 Domzale
Glentoran 3 -
 3 Gzira United
Vikingur Reykjavik 1 -
 2 Riga FC
Sarajevo 3 -
 3 Torpedo Kutaisi
Gjilani 2 -
 4 Progres Niedercorn
Dila Gori 3 -
 2 DAC 1904
FC Santa Coloma 3 -
 1 Penybont
Neman 3 -
 2 Vaduz
Derry City 1 -
 0 HB Torshavn
Dinamo Batumi 2 -
 3 Tirana
Haverfordwest County 1 -
 1 Shkendija
Connah's Quay 0 -
 4 Akureyri
Dinamo Minsk 3 -
 4 Zeljeznicar
Cosmos 1 -
 2 Sutjeska
Zimbru Chisinau 2 -
 1 La Fiorita
Vllaznia Shkoder 2 -
 3 Linfield
Birkirkara 2 -
 3 Maribor
UEFA Europa Conference League

UEFA Europa Conference League

Date12.07.2023 - 29.05.2024
Played416 of 417
Attendance12629
StageFinal
       
  13 3 14
  10   11
  10 2 8
  9 1 10
  9 3 11
  8   12
  8 3 12
  7 4 7
  7 1 10
  7   12
Top goals
İsmail Yüksek
Zimbru Chisinau-Fenerbahce 0:4, 77'
9.2
30
Artak Dashyan
Pyunik-Kalmar 1:0, 75'
9.1
122
Edon Zhegrova
Sturm Graz-Lille 0:3, 71'
9.1
28
Ferdi Kadioglu
Fenerbahce-Zimbru Chisinau 1:0, 11'
8.9
32
Roman Bezus
Qabala-Omonia Nicosia 1:2, 50'
8.6
42