Sign in
13:05 23.04
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats Coaches Referees History
Group Stage
  Group A  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 4 1 1 14 3 +11 13
2
6 4 1 1 14 6 +8 13
3
6 2 0 4 6 16 -10 6
4
6 0 2 4 2 11 -9 2

  Group B  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 6 0 0 13 4 +9 18
2
6 2 2 2 6 5 +1 8
3
6 2 0 4 12 7 +5 6
4
6 0 2 4 3 18 -15 2

  Group C  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 4 1 1 14 9 +5 13
2
6 2 3 1 12 7 +5 9
3
6 1 4 1 8 5 +3 7
4
6 0 2 4 2 15 -13 2

  Group D  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 2 3 1 8 7 +1 9
2
6 2 3 1 9 7 +2 9
3
6 2 2 2 8 8 0 8
4
6 1 2 3 8 11 -3 5

  Group E  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 5 0 1 12 6 +6 15
2
6 3 1 2 9 7 +2 10
3
6 2 1 3 5 7 -2 7
4
6 0 2 4 5 11 -6 2

  Group F  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 5 1 0 12 6 +6 16
2
6 2 2 2 10 6 +4 8
3
6 2 1 3 9 10 -1 7
4
6 0 2 4 1 10 -9 2

  Group G  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 3 2 1 11 7 +4 11
2
6 3 1 2 5 5 0 10
3
6 2 2 2 6 7 -1 8
4
6 1 1 4 8 11 -3 4

  Group H  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
6 3 2 1 9 7 +2 11
2
6 3 2 1 11 9 +2 11
3
6 2 0 4 8 9 -1 6
4
6 1 2 3 5 8 -3 5

Play-off Round
APOEL 3 -
 5 Djurgården
Slavia Prague 3 -
 2 Rakow
Linfield 3 -
 3 RFS
Basel 2 -
 1 CSKA Sofia
Nice 2 -
 1 Maccabi Tel Aviv
Anderlecht 1 -
 1 Young Boys
AIK 0 -
 4 Slovacko
Wolfsberger AC 1 -
 4 Molde
Hapoel Be'er Sheva 2 -
 2 Universitatea Craiova
Antwerp 2 -
 4 İstanbul BB
Slovan Bratislava 2 -
 2 Zrinjski
Rapid Vienna 1 -
 2 Vaduz
CFR Cluj 1 -
 0 Maribor
Dudelange 1 -
 3 Lech Poznan
Viking 3 -
 4 FCSB
MOL Fehérvár 2 -
 4 Köln
Hajduk Split 2 -
 6 Villarreal
Viborg 1 -
 6 West Ham
Ballkani 3 -
 1 Shkupi
Hamrun Spartans 4 -
 7 Partizan
Twente 1 -
 2 Fiorentina
Gil Vicente 1 -
 6 AZ Alkmaar
3rd Qualifying Round
B36 1 -
 5 Viborg
Gil Vicente 5 -
 1 Riga FC
Gzira United 0 -
 4 Wolfsberger AC
FCSB 2 -
 0 DAC 1904
Hibernians 2 -
 4 RFS
Young Boys 5 -
 0 KuPS
Rakow 3 -
 0 Trnava
Anderlecht 5 -
 0 Paide
CFR Cluj 1 -
 0 Shakhtyor Soligorsk
Shkendija 2 -
 2 AIK
Antwerp 5 -
 1 Lillestrøm
Sligo Rovers 2 -
 5 Viking
St Patrick's Athletic 1 -
 2 CSKA Sofia
Kyzyl-Zhar 0 -
 1 APOEL
Kisvarda 2 -
 4 Molde
Rapid Vienna 3 -
 2 Neftci Baku
Aris Thessaloniki 2 -
 3 Maccabi Tel Aviv
Panathinaikos 1 -
 3 Slavia Prague
Universitatea Craiova 3 -
 1 Zarya
Levski 2 -
 2 Hamrun Spartans
KÍ Klaksvík 4 -
 4 Ballkani
Konyaspor 3 -
 5 Vaduz
Hapoel Be'er Sheva 5 -
 1 Lugano
Djurgården 6 -
 2 Sepsi
Twente 7 -
 2 Cukaricki
Basel 2 -
 2 Brondby
Lech Poznan 4 -
 2 Vikingur Reykjavik
İstanbul BB 6 -
 1 Breidablik
Petrocub 1 -
 7 MOL Fehérvár
Tobol 1 -
 2 Zrinjski
Vitória Guimarães 2 -
 3 Hajduk Split
AZ Alkmaar 7 -
 1 Dundee Utd
2nd Qualifying Round
Levadia 3 -
 4 Hibernians
Zrinjski 4 -
 2 Tirana
Ballkani 10 -
 0 La Fiorita
DAC 1904 4 -
 0 Víkingur Gøta
APOEL 2 -
 0 Botev Plovdiv
KÍ Klaksvík 1 -
 0 Sutjeska
Osijek 2 -
 3 Kyzyl-Zhar
Lincoln Red Imps 0 -
 3 Tobol
Kisvarda 2 -
 0 Kairat
Young Boys 4 -
 0 Liepaja
Paide 0 -
 0 Ararat-Armenia
Shkendija 5 -
 2 Valmieras
CSKA Sofia 4 -
 0 Makedonija GP
Dinamo Batumi 1 -
 6 Lech Poznan
Maccabi Tel Aviv 3 -
 0 Zira
Vaduz 2 -
 1 Koper
Milsami-Ursidos 3 -
 6 KuPS
Lillestrøm 6 -
 2 SJK
Elfsborg 2 -
 6 Molde
FCSB 4 -
 3 Iberia 1999
Viborg 2 -
 0 Suduva
Riga FC 5 -
 1 Ružomberok
Brondby 5 -
 1 Pogoń Szczecin
Radnički Niš 5 -
 5 Gzira United
Laçi 1 -
 4 Petrocub
AIK 4 -
 3 Vorskla Poltava
Qabala 3 -
 5 MOL Fehérvár
Lechia Gdansk 1 -
 2 Rapid Vienna
Crusaders 1 -
 3 Basel
Drita 0 -
 2 Antwerp
Viking 2 -
 1 Sparta Prague
Slavia Prague 11 -
 0 St Joseph's
PAOK 1 -
 3 Levski
Tre Fiori 0 -
 1 B36
Inter Club d\'Escaldes 1 -
 4 CFR Cluj
Neftci Baku 3 -
 2 Aris Limassol
Dinamo Minsk 1 -
 3 Hapoel Be'er Sheva
Maccabi Netanya 1 -
 2 İstanbul BB
Olimpija Ljubljana 3 -
 3 Sepsi
Gomel 2 -
 7 Aris Thessaloniki
Cukaricki 8 -
 1 Racing Union
Newtown 2 -
 6 Trnava
Djurgården 4 -
 1 Rijeka
Tuzla City 0 -
 5 AZ Alkmaar
Hamrun Spartans 2 -
 0 Velez Mostar
Sligo Rovers 3 -
 0 Motherwell
Mura 1 -
 1 St Patrick's Athletic
Konyaspor 5 -
 0 BATE
Astana 0 -
 6 Rakow
Universitatea Craiova 4 -
 1 Vllaznia Shkoder
Buducnost 2 -
 3 Breidablik
TNS 0 -
 2 Vikingur Reykjavik
Puskas Akademia 0 -
 3 Vitória Guimarães
1st Qualifying Round
Atletic Escaldes 1 -
 2 Gzira United
Larne 0 -
 1 St Joseph's
Drita 3 -
 1 Inter Turku
College Europa 1 -
 3 Víkingur Gøta
Hamrun Spartans 4 -
 2 Alashkert
Breidablik 5 -
 1 UE Santa Coloma
KR Reykjavik 2 -
 4 Pogoń Szczecin
B36 3 -
 3 Borac Banja Luka
Partizani 1 -
 1 Iberia 1999
Crusaders 4 -
 3 Bruno's Magpies
Dila Gori 0 -
 2 KuPS
SJK 4 -
 3 Flora
Milsami-Ursidos 2 -
 0 Panevezys
Kauno Zalgiris 0 -
 2 Ružomberok
Mura 4 -
 2 Sfintul Gheorghe
Paide 4 -
 4 Dinamo Tbilisi
Differdange 03 2 -
 3 Olimpija Ljubljana
Petrocub 1 -
 0 Floriana
Iskra Danilovgrad 0 -
 1 Laçi
Decic 2 -
 3 Dinamo Minsk
Liepaja 3 -
 2 Gjilani
Newtown 2 -
 2 HB Torshavn
Sligo Rovers 2 -
 2 Bala Town
Ararat Yerevan 2 -
 4 Shkendija
Tre Fiori 4 -
 1 Fola Esch
Akademija Pandev 2 -
 6 Lechia Gdansk
Llapi Podujeve 2 -
 4 Buducnost
Cliftonville 1 -
 5 DAC 1904
Tuzla City 8 -
 0 Tre Penne
Riga FC 4 -
 0 Derry City
UEFA Europa Conference League

UEFA Europa Conference League

Winner
Date05.07.2022 - 07.06.2023
Played415 of 415
Attendance9929
       
  9 1 13
  8   16
  8 1 17
  7   11
  7 1 14
  7   10
  7   14
  7   12
  7 2 13
  7 1 17
Top goals
Terem Moffi
Basel-Nice 1:2, 45'
9.2
45
Andy Diouf
Basel-Žalgiris 1:0, 1'
9.1
46
Niko Janković
Zrinjski-Tobol 1:0, 76'
8.9
52
Ciro Immobile
Lazio-CFR Cluj 1:0, 45'
8.5
22
Jarrod Bowen
Fiorentina-West Ham 1:2, 90'
7.4
31