Sign in
11:19 12.04
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Coaches News Predictions
Group 2 - Promotion Group
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Real Sociedad B 22 14 4 4 40 17 +23 46
2
Athletic Bilbao B 22 13 6 3 40 21 +19 45
3
Amorebieta 22 12 5 5 29 19 +10 41
4
Tudelano 20 9 7 4 30 21 +9 34
5
Calahorra 20 9 7 4 19 10 +9 34
6
SD Logrones 20 7 9 4 20 17 +3 30

Group 3 - Promotion Group
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
UD Ibiza 20 13 4 3 28 7 +21 43
2
Gimnastic Tarragona 22 9 10 3 35 18 +17 37
3
FC Andorra 22 10 7 5 27 20 +7 37
4
Barcelona II 22 11 4 7 31 20 +11 37
5
Alcoyano 20 9 5 6 19 19 0 32
6
Villarreal B 20 7 8 5 24 20 +4 29

Group 4 - Promotion Group
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
UCAM Murcia 20 11 6 3 26 16 +10 39
2
Linares Deportivo 19 11 3 5 23 16 +7 36
3
Algeciras 20 10 5 5 22 18 +4 35
4
Betis B 20 8 9 3 26 17 +9 33
5
San Fernando 19 9 4 6 23 18 +5 31
6
Atlético Sanluqueño 20 9 4 7 19 21 -2 31

Group 5 - Promotion Group
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Badajoz 20 14 5 1 36 9 +27 47
2
UD Sanse 20 11 6 3 24 15 +9 39
3
Real Madrid II 20 9 6 5 31 24 +7 33
4
Extremadura UD 20 8 9 3 25 17 +8 33
5
Talavera 20 8 6 6 26 21 +5 30
6
Internacional de Madrid 20 8 6 6 24 20 +4 30

Group 1 - Second Stage
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Deportivo La Coruña 20 9 5 6 15 11 +4 32
2
Numancia 20 8 7 5 28 16 +12 31
3
Racing Ferrol 20 8 6 6 24 20 +4 30
4
Langreo 20 7 7 6 22 21 +1 28
5
Compostela 20 5 11 4 21 18 +3 26
6
Marino 20 6 5 9 18 23 -5 23

Group 2 - Second Stage
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Real Union 22 12 3 7 29 18 +11 39
2
Santander 21 10 6 5 32 19 +13 36
3
Arenas de Getxo 22 6 11 5 18 18 0 29
4
Ebro 20 7 8 5 15 19 -4 29
5
Osasuna II 20 7 6 7 24 25 -1 27
6
Tarazona 20 7 4 9 18 25 -7 25
7
Laredo 21 7 4 10 17 27 -10 25

Group 3 - Second Stage
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Cornella 22 9 6 7 30 25 +5 33
2
Badalona 22 8 7 7 20 18 +2 31
3
Lleida 21 9 3 9 25 23 +2 30
4
Llagostera 21 7 8 6 20 21 -1 29
5
Hércules Alicante 20 7 6 7 16 15 +1 27
6
Levante B 20 7 4 9 17 23 -6 25
7
La Nucia 20 6 6 8 16 23 -7 24

Group 4 - Second Stage
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Sevilla Atlético 20 9 7 4 31 20 +11 34
2
Linense 20 9 7 4 20 13 +7 34
3
Cordoba 20 8 6 6 23 18 +5 30
4
Murcia 20 7 7 6 24 23 +1 28
5
Tamaraceite 20 6 10 4 19 16 +3 28
6
Cadiz B 20 6 5 9 22 25 -3 23

Group 5 - Second Stage
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Rayo Majadahonda 20 10 4 6 21 18 +3 34
2
Atlético Baleares 20 8 6 6 29 21 +8 30
3
Villanovense 20 8 6 6 17 10 +7 30
4
Merida AD 20 7 5 8 16 14 +2 26
5
Don Benito 20 6 6 8 17 24 -7 24
6
Navalcarnero 20 3 11 6 16 23 -7 20

Group 1 - Relegation Round
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Pontevedra 20 6 7 7 22 21 +1 25
2
Real Oviedo B 20 7 4 9 19 27 -8 25
3
Coruxo 20 6 4 10 17 24 -7 22
4
Lealtad 20 4 10 6 12 15 -3 22
5
Salamanca 20 5 6 9 18 24 -6 21
6
Sporting de Gijon B 20 3 9 8 18 26 -8 18
7
Covadonga 20 4 3 13 25 42 -17 15
8
Guijuelo 20 2 7 11 15 27 -12 13

Group 2 - Relegation Round
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Mutilvera 20 7 6 7 24 18 +6 27
2
Ejea 20 6 6 8 16 21 -5 24
3
Portugalete 22 6 5 11 18 22 -4 23
4
Izarra 20 6 3 11 18 27 -9 21
5
Alaves B 22 5 5 12 23 34 -11 20
6
Barakaldo 22 5 3 14 20 41 -21 18
7
Haro Deportivo 20 3 7 10 16 24 -8 16
8
Leioa 22 1 7 14 12 35 -23 10

Group 3 - Relegation Round
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Pena Deportiva 20 6 9 5 14 14 0 27
2
Espanyol B 22 7 5 10 25 30 -5 26
3
L'Hospitalet 22 7 4 11 25 38 -13 25
4
Olot 22 6 6 10 21 28 -7 24
5
Prat 22 5 9 8 16 23 -7 24
6
Atzeneta 20 5 6 9 21 21 0 21
7
Orihuela 20 4 6 10 15 31 -16 18
8
Valencia B 20 2 9 9 21 29 -8 15

Group 4 - Relegation Round
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Granada B 20 7 5 8 22 21 +1 26
2
Marbella 20 6 6 8 22 19 +3 24
3
Las Palmas II 20 5 9 6 17 19 -2 24
4
El Ejido 20 5 7 8 19 22 -3 22
5
Recreativo Huelva 20 5 5 10 29 30 -1 20
6
Yeclano 20 4 5 11 16 28 -12 17
7
Lorca Deportiva 20 2 6 12 18 37 -19 12
8
Marino 20 2 4 14 13 37 -24 10

Group 5 - Relegation Round
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Melilla 20 7 6 7 20 23 -3 27
2
Socuellamos 20 6 4 10 15 25 -10 22
3
Atletico Madrid B 20 5 7 8 17 21 -4 22
4
Las Rozas 20 5 6 9 16 26 -10 21
5
Villarrubia 20 4 8 8 18 28 -10 20
6
Poblense 20 3 10 7 20 25 -5 19
7
Getafe B 20 2 9 9 14 24 -10 15
8
Villarrobledo 20 2 6 12 16 30 -14 12

Group 1
  Group A  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Celta B 18 9 3 6 22 20 +2 30
2
Unionistas de Salamanca 18 8 6 4 17 10 +7 30
3
Zamora 18 8 6 4 18 17 +1 30
4
Deportivo La Coruña 18 8 5 5 14 10 +4 29
5
Racing Ferrol 18 7 6 5 22 17 +5 27
6
Compostela 18 5 10 3 20 16 +4 25
7
Pontevedra 18 5 6 7 19 19 0 21
8
Coruxo 18 6 2 10 16 23 -7 20
9
Salamanca 18 5 4 9 17 23 -6 19
10
Guijuelo 18 2 6 10 12 22 -10 12

  Group B  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Burgos CF 18 12 3 3 24 12 +12 39
2
Leonesa 18 8 7 3 27 15 +12 31
3
Real Valladolid Promesas 18 8 6 4 24 17 +7 30
4
Numancia 18 6 7 5 23 14 +9 25
5
Langreo 18 6 7 5 21 20 +1 25
6
Marino 18 6 4 8 18 22 -4 22
7
Real Oviedo B 18 6 3 9 17 27 -10 21
8
Lealtad 18 4 8 6 11 14 -3 20
9
Sporting de Gijon B 18 3 7 8 16 24 -8 16
10
Covadonga 18 4 2 12 21 37 -16 14

Group 2
  Group A  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Real Sociedad B 20 12 4 4 35 16 +19 40
2
Athletic Bilbao B 20 11 6 3 34 19 +15 39
3
Amorebieta 20 11 4 5 26 19 +7 37
4
Santander 20 10 5 5 30 17 +13 35
5
Real Union 20 10 3 7 26 18 +8 33
6
Arenas de Getxo 20 5 11 4 15 15 0 26
7
Laredo 20 7 3 10 17 27 -10 24
8
Portugalete 20 6 4 10 16 19 -3 22
9
Alaves B 20 5 5 10 22 31 -9 20
10
Barakaldo 20 5 2 13 19 39 -20 17
11
Leioa 20 1 7 12 12 32 -20 10

  Group B  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Tudelano 18 9 7 2 29 14 +15 34
2
Calahorra 18 9 7 2 17 6 +11 34
3
SD Logrones 18 7 8 3 20 14 +6 29
4
Ebro 18 7 7 4 15 17 -2 28
5
Osasuna II 18 6 6 6 21 22 -1 24
6
Tarazona 18 7 3 8 16 22 -6 24
7
Mutilvera 18 6 5 7 23 18 +5 23
8
Ejea 18 4 6 8 12 19 -7 18
9
Izarra 18 4 3 11 14 25 -11 15
10
Haro Deportivo 18 2 6 10 14 24 -10 12

Group 3
  Group A  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Gimnastic Tarragona 20 9 8 3 32 15 +17 35
2
Barcelona II 20 10 4 6 28 17 +11 34
3
FC Andorra 20 8 7 5 23 19 +4 31
4
Llagostera 20 7 8 5 19 19 0 29
5
Cornella 20 8 5 7 27 25 +2 29
6
Badalona 20 7 7 6 16 16 0 28
7
Lleida 20 8 3 9 24 23 +1 27
8
Espanyol B 20 6 5 9 22 27 -5 23
9
L'Hospitalet 20 6 4 10 21 35 -14 22
10
Prat 20 4 9 7 13 20 -7 21
11
Olot 20 4 6 10 19 28 -9 18

  Group B  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
UD Ibiza 18 12 4 2 26 5 +21 40
2
Alcoyano 18 9 4 5 17 16 +1 31
3
Villarreal B 18 7 7 4 21 15 +6 28
4
Hércules Alicante 18 6 6 6 15 14 +1 24
5
La Nucia 18 6 5 7 15 19 -4 23
6
Levante B 18 6 4 8 15 19 -4 22
7
Atzeneta 18 5 6 7 20 18 +2 21
8
Pena Deportiva 18 4 9 5 10 13 -3 21
9
Orihuela 18 3 6 9 12 26 -14 15
10
Valencia B 18 2 9 7 20 26 -6 15

Group 4
  Group A  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Algeciras 18 9 5 4 21 17 +4 32
2
San Fernando 18 9 4 5 22 15 +7 31
3
Atlético Sanluqueño 18 9 4 5 18 17 +1 31
4
Linense 18 7 7 4 17 12 +5 28
5
Tamaraceite 18 6 9 3 19 15 +4 27
6
Cadiz B 18 6 5 7 20 19 +1 23
7
Las Palmas II 18 4 9 5 13 16 -3 21
8
Recreativo Huelva 18 5 5 8 29 27 +2 20
9
Marbella 18 4 6 8 20 19 +1 18
10
Marino 18 2 4 12 11 33 -22 10

  Group B  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Linares Deportivo 18 10 3 5 22 16 +6 33
2
UCAM Murcia 18 9 6 3 22 15 +7 33
3
Betis B 18 7 9 2 23 15 +8 30
4
Sevilla Atlético 18 8 6 4 27 19 +8 30
5
Cordoba 18 7 6 5 21 16 +5 27
6
Murcia 18 6 7 5 22 21 +1 25
7
Granada B 18 6 5 7 20 19 +1 23
8
El Ejido 18 4 7 7 17 21 -4 19
9
Yeclano 18 2 5 11 13 27 -14 11
10
Lorca Deportiva 18 1 6 11 15 33 -18 9

Group 5
  Group A  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
UD Sanse 18 10 5 3 22 14 +8 35
2
Real Madrid II 18 9 5 4 30 21 +9 32
3
Internacional de Madrid 18 8 6 4 24 16 +8 30
4
Rayo Majadahonda 18 8 4 6 17 16 +1 28
5
Atlético Baleares 18 6 6 6 26 21 +5 24
6
Navalcarnero 18 3 11 4 16 18 -2 20
7
Las Rozas 18 5 5 8 16 25 -9 20
8
Atletico Madrid B 18 4 7 7 15 20 -5 19
9
Poblense 18 2 10 6 16 21 -5 16
10
Getafe B 18 2 7 9 11 21 -10 13

  Group B  Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Badajoz 18 12 5 1 32 9 +23 41
2
Extremadura UD 18 8 7 3 24 16 +8 31
3
Talavera 18 7 6 5 23 19 +4 27
4
Villanovense 18 7 6 5 15 8 +7 27
5
Don Benito 18 6 6 6 16 21 -5 24
6
Melilla 18 6 5 7 15 19 -4 23
7
Merida AD 18 6 5 7 12 12 0 23
8
Villarrubia 18 4 8 6 17 24 -7 20
9
Socuellamos 18 4 4 10 13 25 -12 16
10
Villarrobledo 18 2 4 12 15 29 -14 10

Segunda B

Segunda B

 
CountrySpain
Date17.10.2020 - 30.06.2021
Played1039 of 1292
StageGroup 1 - Promotion Group, 3-round
       
    Carlitos 13 2  
    Raúl García 12    
    Iván Romero 12 2  
    Alberto Quiles 10 4  
    Manuel Expósito 9    
    Ángel Sánchez 9    
    Pito Camacho 9 1  
    Robert Navarro 9 3  
    Rey Manaj 9 4  
    Fran Navarro 9 1 11