Sign in
01:26 23.09
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Coaches News Predictions
Group 1
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
2 2 0 0 6 3 +3 6
2
2 1 1 0 3 0 +3 4
3
2 1 1 0 3 2 +1 4
4
2 1 1 0 3 1 +2 4
5
Juvenil Ponteareas
2 1 1 0 2 1 +1 4
6
2 1 0 1 2 2 0 3
7
Noia
2 1 0 1 3 4 -1 3
8
2 1 0 1 2 2 0 3
9
2 0 2 0 2 2 0 2
10
2 0 2 0 1 1 0 2
11
Choco
1 0 1 0 1 1 0 1
12
Sofán
2 0 1 1 3 4 -1 1
13
Atlético Arnoia
2 0 1 1 2 3 -1 1
14
2 0 1 1 1 3 -2 1
15
1 0 0 1 0 2 -2 0
16
2 0 0 2 2 5 -3 0
17
0 0 0 0 0 0 0 0

Group 2
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
4 3 0 1 14 3 +11 9
2
Llanes
4 3 0 1 6 3 +3 9
3
4 3 0 1 9 6 +3 9
4
4 3 0 1 8 5 +3 9
5
4 2 2 0 6 3 +3 8
6
Langreo II
4 2 1 1 4 7 -3 7
7
Lenense
4 1 3 0 7 5 +2 6
8
4 1 3 0 4 3 +1 6
9
L'Entregu
4 2 0 2 7 5 +2 6
10
4 2 0 2 6 4 +2 6
11
Urraca
3 1 2 0 3 2 +1 5
12
4 1 2 1 5 6 -1 5
13
3 1 1 1 5 5 0 4
14
Luarca
4 1 1 2 1 4 -3 4
15
2 1 0 1 4 4 0 3
16
4 1 0 3 2 4 -2 3
17
Colunga
4 0 2 2 5 9 -4 2
18
Navarro
4 0 2 2 3 7 -4 2
19
4 0 1 3 1 5 -4 1
20
Roces
4 0 0 4 3 13 -10 0

Group 3
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
1 1 0 0 3 1 +2 3
2
1 1 0 0 1 0 +1 3
3
Colindres
1 1 0 0 1 0 +1 3
4
Torina
1 1 0 0 1 0 +1 3
5
1 0 1 0 1 1 0 1
6
1 0 1 0 1 1 0 1
7
Cultural Guarnizo
1 0 1 0 1 1 0 1
8
Samano
1 0 1 0 1 1 0 1
9
1 0 1 0 0 0 0 1
10
1 0 1 0 0 0 0 1
11
Siete Villas
1 0 1 0 0 0 0 1
12
Textil Escudo
1 0 1 0 0 0 0 1
13
Cartes
1 0 0 1 0 1 -1 0
14
1 0 0 1 0 1 -1 0
15
Atletico Albericia
1 0 0 1 0 1 -1 0
16
Naval
1 0 0 1 1 3 -2 0

Group 4
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
4 4 0 0 11 1 +10 12
2
4 3 1 0 6 0 +6 10
3
4 2 2 0 8 5 +3 8
4
4 2 2 0 7 5 +2 8
5
4 2 1 1 9 4 +5 7
6
4 2 1 1 8 6 +2 7
7
4 2 1 1 6 3 +3 7
8
4 2 1 1 7 3 +4 7
9
4 2 0 2 3 4 -1 6
10
4 2 0 2 4 7 -3 6
11
4 1 3 0 4 1 +3 6
12
4 2 0 2 7 8 -1 6
13
4 1 2 1 6 6 0 5
14
4 1 2 1 4 4 0 5
15
4 0 3 1 3 4 -1 3
16
4 1 0 3 5 9 -4 3
17
4 0 2 2 2 5 -3 2
18
Beti Gazte
4 0 1 3 2 8 -6 1
19
Uritarra
4 0 0 4 4 9 -5 0
20
4 0 0 4 1 15 -14 0

Group 5
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Girona II
3 3 0 0 5 2 +3 9
2
3 2 1 0 7 4 +3 7
3
3 2 1 0 4 1 +3 7
4
3 1 2 0 4 2 +2 5
5
3 1 2 0 3 1 +2 5
6
3 1 1 1 4 3 +1 4
7
2 1 1 0 3 2 +1 4
8
Guineueta
2 1 1 0 1 0 +1 4
9
3 1 1 1 1 2 -1 4
10
3 1 1 1 2 2 0 4
11
3 1 0 2 4 4 0 3
12
Vilassar de Mar
3 0 3 0 2 2 0 3
13
3 1 0 2 2 4 -2 3
14
3 0 1 2 4 6 -2 1
15
3 0 1 2 1 4 -3 1
16
3 0 0 3 3 7 -4 0
17
2 0 0 2 1 5 -4 0

Group 6
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
3 3 0 0 10 2 +8 9
2
Hércules II
3 2 1 0 4 2 +2 7
3
Roda
3 2 1 0 4 2 +2 7
4
3 2 0 1 5 3 +2 6
5
3 1 2 0 5 3 +2 5
6
3 1 2 0 4 3 +1 5
7
Silla
3 1 1 1 5 5 0 4
8
3 1 1 1 2 2 0 4
9
Callosa Deportiva
3 1 1 1 2 2 0 4
10
2 1 0 1 1 4 -3 3
11
Villarreal III
3 1 0 2 4 5 -1 3
12
Recambios Colon
3 1 0 2 3 5 -2 3
13
3 1 0 2 1 3 -2 3
14
2 1 0 1 1 1 0 3
15
2 0 2 0 2 2 0 2
16
3 0 2 1 1 2 -1 2
17
3 0 1 2 0 2 -2 1
18
Castellon II
3 0 1 2 3 6 -3 1
19
3 0 1 2 1 4 -3 1

Group 7
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
4 3 1 0 9 2 +7 10
2
4 3 1 0 7 1 +6 10
3
4 3 0 1 7 4 +3 9
4
3 3 0 0 4 1 +3 9
5
4 2 1 1 10 6 +4 7
6
4 2 1 1 4 2 +2 7
7
4 2 1 1 6 5 +1 7
8
4 2 0 2 5 6 -1 6
9
4 2 0 2 3 5 -2 6
10
4 2 0 2 4 4 0 6
11
Rayo Vallecano II
3 1 2 0 7 4 +3 5
12
4 1 2 1 5 3 +2 5
13
4 1 1 2 4 5 -1 4
14
Tres Cantos
4 1 1 2 6 5 +1 4
15
Villaviciosa Odon
4 1 1 2 5 6 -1 4
16
Moratalaz
4 1 1 2 4 7 -3 4
17
Complutense
4 1 0 3 2 4 -2 3
18
Alcorcon II
4 0 3 1 3 6 -3 3
19
Galapagar
4 1 0 3 2 12 -10 3
20
3 0 0 3 2 6 -4 0
21
3 0 0 3 0 5 -5 0

Group 8
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
3 3 0 0 8 2 +6 9
2
3 3 0 0 7 2 +5 9
3
3 2 1 0 3 0 +3 7
4
Mirandes II
3 2 0 1 3 3 0 6
5
Palencia CF
3 2 0 1 4 2 +2 6
6
3 1 2 0 4 2 +2 5
7
3 1 2 0 1 0 +1 5
8
2 1 1 0 7 2 +5 4
9
3 1 1 1 4 3 +1 4
10
2 1 0 1 3 2 +1 3
11
Ciudad Rodrigo
3 1 0 2 2 6 -4 3
12
2 1 0 1 1 3 -2 3
13
3 0 1 2 2 4 -2 1
14
3 0 1 2 1 4 -3 1
15
Ribert
3 0 1 2 2 8 -6 1
16
3 0 0 3 1 4 -3 0
17
Colegios Diocesanos
3 0 0 3 1 7 -6 0

Group 9
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
2 1 1 0 1 0 +1 4
2
2 1 1 0 1 0 +1 4
3
Torre del Mar
2 1 1 0 3 1 +2 4
4
2 1 1 0 2 1 +1 4
5
2 1 1 0 1 0 +1 4
6
2 1 0 1 5 3 +2 3
7
Alhaurin
1 1 0 0 2 1 +1 3
8
1 1 0 0 2 1 +1 3
9
2 1 0 1 1 2 -1 3
10
Huetor Tajar
2 0 2 0 2 2 0 2
11
Huétor Vega
2 0 2 0 2 2 0 2
12
2 0 1 1 1 2 -1 1
13
Atlético Porcuna
2 0 1 1 1 2 -1 1
14
2 0 1 1 2 3 -1 1
15
Intergym
2 0 0 2 1 3 -2 0
16
2 0 0 2 1 5 -4 0
17
0 0 0 0 0 0 0 0

Group 10
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
2 2 0 0 6 2 +4 6
2
2 2 0 0 4 1 +3 6
3
2 1 1 0 3 2 +1 4
4
2 1 1 0 2 1 +1 4
5
2 1 1 0 2 1 +1 4
6
2 1 0 1 3 5 -2 3
7
2 1 0 1 4 3 +1 3
8
Cartaya
2 1 0 1 3 2 +1 3
9
Cabecense
2 1 0 1 2 2 0 3
10
2 0 2 0 2 2 0 2
11
Conil
2 0 2 0 0 0 0 2
12
2 0 1 1 1 2 -1 1
13
2 0 1 1 1 2 -1 1
14
Ceuta II
2 0 1 1 1 3 -2 1
15
1 0 0 1 0 1 -1 0
16
1 0 0 1 1 3 -2 0
17
Tomares
2 0 0 2 1 4 -3 0

Group 11
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
3 2 1 0 7 1 +6 7
2
3 2 1 0 7 4 +3 7
3
3 2 1 0 4 1 +3 7
4
Santanyi
2 2 0 0 5 2 +3 6
5
3 2 0 1 5 3 +2 6
6
3 2 0 1 4 3 +1 6
7
3 2 0 1 5 5 0 6
8
Mercadal
3 1 2 0 4 2 +2 5
9
Rotlet Molinar
3 1 2 0 5 4 +1 5
10
San Rafael
3 1 1 1 9 4 +5 4
11
3 1 1 1 4 4 0 4
12
3 1 1 1 2 3 -1 4
13
Campos
3 1 1 1 4 6 -2 4
14
3 1 0 2 4 4 0 3
15
PE Sant Jordi
3 1 0 2 4 5 -1 3
16
3 1 0 2 4 6 -2 3
17
2 0 2 0 1 1 0 2
18
Son Veri
3 0 1 2 2 9 -7 1
19
Serverense
2 0 0 2 2 5 -3 0
20
3 0 0 3 1 5 -4 0
21
Inter Ibiza
3 0 0 3 0 6 -6 0

Group 12
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Las Palmas III
3 3 0 0 8 3 +5 9
2
Vera
3 3 0 0 5 1 +4 9
3
Atlético Paso
3 2 0 1 3 1 +2 6
4
Union Viera
3 2 0 1 4 3 +1 6
5
Herbania
2 2 0 0 5 0 +5 6
6
Arucas
3 2 0 1 4 2 +2 6
7
Buzanada
3 1 2 0 3 2 +1 5
8
3 1 1 1 5 4 +1 4
9
Santa Ursula
3 1 1 1 3 3 0 4
10
Tenerife II
3 1 0 2 3 5 -2 3
11
Gran Tarajal
3 1 0 2 3 5 -2 3
12
3 1 0 2 1 3 -2 3
13
3 0 2 1 1 3 -2 2
14
La Cuadra
2 0 1 1 2 3 -1 1
15
3 0 1 2 2 6 -4 1
16
Las Zocas
3 0 0 3 0 3 -3 0
17
Union Sur Yaiza
2 0 0 2 0 5 -5 0

Group 13
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
3 3 0 0 11 5 +6 9
2
Bala Azul
3 2 0 1 3 3 0 6
3
Cartagena LU II
3 2 0 1 7 3 +4 6
4
3 2 0 1 5 4 +1 6
5
Deportiva Minera
3 2 0 1 5 3 +2 6
6
Los Garres
3 1 2 0 3 0 +3 5
7
3 1 2 0 4 2 +2 5
8
Archena Sport
3 1 2 0 3 2 +1 5
9
3 1 1 1 3 3 0 4
10
3 1 1 1 3 5 -2 4
11
3 0 3 0 3 3 0 3
12
3 1 0 2 3 4 -1 3
13
3 1 0 2 4 7 -3 3
14
UD Caravaca
3 0 2 1 3 4 -1 2
15
Mazarrón FC
3 0 2 1 3 5 -2 2
16
3 0 2 1 1 4 -3 2
17
3 0 1 2 1 5 -4 1
18
0 0 0 0 0 0 0 0
19
3 0 0 3 3 6 -3 0

Group 14
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
2 2 0 0 7 0 +7 6
2
2 1 1 0 4 1 +3 4
3
2 1 1 0 3 1 +2 4
4
2 1 1 0 3 2 +1 4
5
Extremadura UD II
2 1 1 0 2 1 +1 4
6
Diocesano
2 1 0 1 2 3 -1 3
7
Don Álvaro
2 1 0 1 3 5 -2 3
8
2 1 0 1 1 4 -3 3
9
Badajoz II
2 0 2 0 2 2 0 2
10
Azuaga
2 0 2 0 2 2 0 2
11
2 0 2 0 1 1 0 2
12
Olivenza
2 0 2 0 3 3 0 2
13
2 0 1 1 2 3 -1 1
14
Llerenense
2 0 1 1 2 4 -2 1
15
2 0 0 2 2 4 -2 0
16
Aceuchal
2 0 0 2 1 4 -3 0

Group 15
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Subiza
2 2 0 0 4 1 +3 6
2
Pamplona
2 2 0 0 2 0 +2 6
3
Avance Ezcabarte
2 1 1 0 6 1 +5 4
4
Huarte
2 1 1 0 7 4 +3 4
5
2 1 1 0 3 1 +2 4
6
Gares
2 1 1 0 4 3 +1 4
7
2 1 1 0 1 0 +1 4
8
Beti Kozkor
2 1 0 1 1 3 -2 3
9
2 0 2 0 4 4 0 2
10
2 0 2 0 2 2 0 2
11
Cortes
2 0 1 1 1 2 -1 1
12
2 0 1 1 1 2 -1 1
13
Beti Onak
2 0 1 1 1 2 -1 1
14
2 0 0 2 1 3 -2 0
15
Murchante
2 0 0 2 0 3 -3 0
16
2 0 0 2 0 7 -7 0

Group 16
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Casalarreina
2 2 0 0 7 2 +5 6
2
Anguiano
2 2 0 0 5 2 +3 6
3
2 1 1 0 5 1 +4 4
4
2 1 1 0 5 1 +4 4
5
2 1 1 0 2 1 +1 4
6
1 1 0 0 5 0 +5 3
7
Calahorra II
2 1 0 1 6 5 +1 3
8
River Ebro
2 1 0 1 4 4 0 3
9
2 1 0 1 3 2 +1 3
10
2 1 0 1 1 2 -1 3
11
Cenicero
2 1 0 1 1 5 -4 3
12
Agoncillo
2 0 1 1 1 5 -4 1
13
Yague
1 0 0 1 0 1 -1 0
14
Vianes
2 0 0 2 0 3 -3 0
15
2 0 0 2 0 5 -5 0
16
Rapid de Murillo
2 0 0 2 1 7 -6 0

Group 17
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
Épila
3 3 0 0 6 2 +4 9
2
3 2 1 0 3 1 +2 7
3
Cuarte Industrial
3 2 1 0 2 0 +2 7
4
2 2 0 0 4 0 +4 6
5
Santa Anastasia
3 2 0 1 5 3 +2 6
6
3 1 2 0 8 3 +5 5
7
3 1 1 1 4 3 +1 4
8
Giner Torrero
3 1 1 1 3 3 0 4
9
3 1 1 1 1 1 0 4
10
3 0 3 0 1 1 0 3
11
3 1 0 2 4 5 -1 3
12
2 0 2 0 1 1 0 2
13
3 0 2 1 1 3 -2 2
14
2 0 1 1 1 2 -1 1
15
3 0 1 2 0 4 -4 1
16
Biescas
3 0 0 3 1 5 -4 0
17
Carinena
3 0 0 3 0 8 -8 0

Group 18
    Pld W D L GF GA +/- Pts
1
3 3 0 0 7 0 +7 9
2
3 3 0 0 5 2 +3 9
3
3 2 1 0 7 2 +5 7
4
3 2 1 0 5 1 +4 7
5
3 2 1 0 3 1 +2 7
6
San Clemente
3 2 0 1 3 2 +1 6
7
Tarancón
3 2 0 1 6 4 +2 6
8
3 1 2 0 5 2 +3 5
9
3 1 1 1 4 4 0 4
10
3 1 1 1 2 3 -1 4
11
Miguelturreno
3 1 0 2 6 4 +2 3
12
3 0 2 1 3 4 -1 2
13
3 0 2 1 1 2 -1 2
14
Azuqueca
3 0 2 1 1 3 -2 2
15
3 0 1 2 1 3 -2 1
16
Huracán Balazote
3 0 0 3 4 7 -3 0
17
3 0 0 3 0 9 -9 0
18
Hogar Alcarreño
3 0 0 3 0 10 -10 0

Tercera Division RFEF

Tercera Division RFEF

 
Country
Spain
Date04.09.2021 - 01.05.2022
Played426 of 5411
StageGroup 1, 3-round
       
    6   4
    5 1 3
  4   2
  4   3
  4   3
    4 3 4
    3    
 
Jon Galbete
3    
    3 1  
    3   2