Semi-finals
Barcelona 2 -
3 Real Madrid
Zaragoza 4 -
3 Valencia
Quarter-finals
Real Sociedad 4 -
5 Real Madrid
Barcelona 6 -
1 Real Valladolid
Valencia 8 -
1 Villarreal
Real Oviedo 2 -
3 Zaragoza
8th Finals
Real Oviedo 4 -
1 CF Extremadura
Real Sociedad 3 -
0 Lleida
Villarreal 2 -
1 Real Jaen
Real Madrid 3 -
2 Mallorca
Valencia 2 -
0 Sevilla
Zaragoza 3 -
2 Sporting Gijón
Albacete 2 -
2 Real Valladolid
Barcelona 11 -
0 Atletico Madrid
5th Round
Palamos 1 -
1 Lleida
Figueres 2 -
2 Real Jaen
Sabadell 1 -
2 CF Extremadura
Real Valladolid 6 -
2 Cartagena
Tenerife 4 -
4 Mallorca
Compostela 0 -
1 Villarreal
Osasuna 3 -
4 Sporting Gijón
Sevilla 2 -
1 CP Merida
Real Oviedo 6 -
2 Betis
Albacete 3 -
0 Lugo
4th Round
Burgos CF 1 -
2 Real Valladolid
Palamos 6 -
4 Xerez
Compostela 4 -
3 Las Palmas
Badajoz 0 -
1 Cartagena
Lugo 3 -
2 Cordoba
Figueres 2 -
1 CD Ourense
СD Logrones 1 -
1 Real Jaen
Castellon 1 -
2 Mallorca
Real Oviedo 8 -
3 Santander
Osasuna 7 -
1 Marbella
Sevilla 7 -
0 Gimnastico Alcazar
Espanyol 3 -
6 Villarreal
Cadiz 1 -
6 CF Extremadura
Sabadell 5 -
3 Barakaldo
Betis 4 -
3 Benidorm
Deportivo La Coruña 1 -
1 CP Merida
Tenerife 5 -
1 Torrevieja
Sporting Gijón 4 -
2 Rayo Vallecano
Albacete 5 -
1 Realejos
3rd Round
Real Aviles 2 -
4 Cordoba
Barakaldo 3 -
1 Arenteiro
Lleida 2 -
1 Hércules Alicante
Lugo 4 -
2 Ecija
СD Logrones 4 -
0 Hispano
Rayo Vallecano 10 -
2 Tudelano
Espanyol 2 -
1 Manlleu
Badajoz 4 -
2 Racing Ferrol
CP Merida 5 -
0 Cristian Lay
Figueres 4 -
3 Numancia
Mallorca 7 -
2 Sant Andreu
Real Oviedo 3 -
2 Murcia
Villarreal 6 -
3 Andorra CF
Castellon 4 -
0 Gimnastica Torrelavega
Real Valladolid 3 -
1 SD Ibiza
Santander 5 -
3 Girona
Sabadell 2 -
1 Manacor
Albacete 6 -
1 Utebo
Deportivo La Coruña 10 -
2 Horadada
Betis 5 -
0 Calahorra
Cadiz 6 -
0 Polideportivo Ejido
Celta 3 -
4 Benidorm
Eibar 4 -
5 Gimnastico Alcazar
Melilla 1 -
4 Compostela
Burgos CF 5 -
2 Alcoyano
Cartagena 3 -
0 Granada CF
CD Ourense 2 -
1 Basconia
Sporting Gijón 4 -
3 Deportivo Alavés
Osasuna 5 -
3 Getafe
Tenerife 3 -
1 Real Aranjuez
Athletic Club 0 -
1 Xerez
Sestao 1 -
2 CF Extremadura
Real Jaen 2 -
1 Yeclano
Marbella 1 -
0 Maspalomas
Torrevieja 2 -
2 Salamanca
Sevilla 6 -
0 Ponferradina
Conquense 1 -
5 Realejos
2nd Round
CD Ourense 7 -
1 Burela
As Pontes 3 -
9 Arenteiro
Pontevedra 1 -
2 Racing Ferrol
Real Aviles 5 -
3 Lealtad
Hispano 3 -
1 Caudal
Numancia 4 -
0 Almazan
Moralo 2 -
3 Jerez
Tudelano 5 -
2 Mirandés
Deportivo Alavés 3 -
1 Real Union
Barakaldo 4 -
1 Lemona
Endesa Andorra 6 -
0 Huesca
Hernan Cortes 5 -
4 Atletico Monzon
Sant Andreu 6 -
1 Blanes
Manlleu 2 -
1 Granollers
Girona 5 -
2 FC Andorra
Levante 3 -
6 Hércules Alicante
RSD Alcala 0 -
4 Real Aranjuez
Salamanca 1 -
0 Cultural Leonesa
Ponferradina 4 -
1 Palencia
Valdepenas 3 -
3 Gimnastico Alcazar
SD Ibiza 3 -
1 Atlético Baleares
Ferriolense 2 -
3 Manacor
Izarra 1 -
5 Calahorra
CF Extremadura 4 -
2 Don Benito
Gimnastica Torrelavega 5 -
3 Castro
Laredo 3 -
2 Pontejos
Alcoyano 3 -
2 Liria CF
Orihuela Deportiva 1 -
2 Benidorm
Elche 0 -
0 Torrevieja
Murcia 5 -
0 Caravaca
Yeclano 2 -
0 Roldan
Real Jaen 7 -
1 Velez
Melilla 4 -
1 Los Boliches
Granada CF 3 -
1 CD Estepona
Cordoba 4 -
0 Pozoblanco
Xerez 3 -
1 Recreativo Huelva
? Tomelloso 4 -
3 Conquense
Las Palmas 2 -
1 Galdar
Mensajero 2 -
3 Realejos
Ecija 5 -
4 Algeciras
Basconia 4 -
3 Amorebieta
Getafe 4 -
1 Leganes
1st Round
Tudelano 4 -
2 Alfaro
Calahorra 5 -
2 Pena Sport
Real Avila 2 -
3 Almazan
Utebo 1 -
0 Ejea
Levante 7 -
3 Saguntino
Horadada 7 -
4 Sueca
Hércules Alicante 6 -
2 Ontinyent
CD Ourense 2 -
1 Cambados
Real Aviles 6 -
0 Real Titanico
Lealtad 5 -
4 Marino
Getafe 3 -
0 Moscardo
Las Palmas 10 -
1 Arguineguin
Mirandés 2 -
1 Artajones
Lalin 0 -
3 Arenteiro
Gimnastica Torrelavega 4 -
1 Escobedo
Marina Cudeyo 2 -
4 Pontejos
Comillas 2 -
4 Laredo
Melilla 4 -
3 Malaga
Santurtzi 0 -
3 Amorebieta
Barakaldo 7 -
0 Santutxu
Lemona 2 -
0 Zalla
Basconia 8 -
0 Tolosa
Beasain 0 -
4 Real Union
Caudal 3 -
2 Mosconia
Olímpic de Xàtiva 3 -
2 Langreo
Fraga 3 -
5 Huesca
Salamanca 8 -
1 Cultural Leonesa II
Burela 5 -
2 Barco
As Pontes 3 -
0 Estradense
Pontevedra 2 -
1 Bergantinos
Granada CF 4 -
1 Mármol Macael
Valdepenas 2 -
0 Guadalajara
Elche 3 -
1 Oliva
Liria CF 5 -
3 Gandia
Toledo 1 -
4 Gimnastico Alcazar
Tomelloso 3 -
0 Villarrobledo
Conquense 4 -
1 Talavera
Murcia 16 -
0 Cieza
Cartagena 3 -
1 Beniel
Yeclano 4 -
1 Santomera
Lorca Deportiva 4 -
6 Caravaca
Roldan 4 -
4 Aguilas
Moralo 5 -
3 UD Montijo
San Roque Lepe 2 -
4 Pozoblanco
Plasencia 2 -
3 Jerez
CF Extremadura 5 -
2 Cacereno
Don Benito 5 -
0 Villanovense
Real Jaen 3 -
2 Almería
Mensajero 1 -
1 Orotava
Maspalomas 4 -
3 Telde
Cordoba 4 -
3 Mairena
Ecija 2 -
1 Aznalfarache
Polideportivo Ejido 2 -
0 Baeza
CD Iliturgi 1 -
2 Los Boliches
Racing Portuense 3 -
4 Algeciras
Benidorm 4 -
0 Alzira
Recreativo Huelva 1 -
1 Atlético Sanluqueño
Xerez 2 -
0 Linense
Numancia 3 -
2 Zamora
Atletico Monzon 3 -
0 Binefar
Hernan Cortes 2 -
2 Barbastro
FC Andorra 4 -
3 Balaguer
Sant Andreu 5 -
0 Premia
Gimnastic Tarragona 0 -
4 Blanes
Manlleu 3 -
2 Gramenet
Girona 6 -
3 Jupiter
Mollerussa 1 -
4 Granollers
Torrevieja 0 -
0 Torrent
Orihuela Deportiva 3 -
1 Eldense
Leganes 2 -
1 Mostoles
RSD Alcala 2 -
1 Villaverde
Real Aranjuez 9 -
3 Rayo Majadahonda
Cultural Leonesa 6 -
2 Atlético Astorga
Palencia 9 -
2 Gimnástica Segoviana
Ponferradina 3 -
1 Bembibre
CD Estepona 4 -
1 Fuengirola
Sporting Mahones 3 -
3 Manacor
Portmany 2 -
5 Ferriolense
Atlético Baleares 4 -
2 Playas Calvia
Marino Tenerife 2 -
3 Realejos