17:12 18.12
Tournament Schedule Results Teams History
2nd Round
Parma 3 -
 2 Wisla
Slavia Prague 1 -
 4 Bologna
Lyon 5 -
 3 Crvena Zvezda
Real Sociedad 6 -
 2 Dynamo Moscow
Monaco 7 -
 3 Grazer
Fiorentina 2 -
 3 Grasshoppers
Club Brugge 4 -
 3 VfB Stuttgart
Atletico Madrid 5 -
 2 CSKA Sofia
Bordeaux 3 -
 1 Vitesse
Betis 4 -
 1 Willem II
Leeds United 0 -
 1 AS Roma
Valencia 2 -
 2 Liverpool
Marseille 4 -
 3 Werder Bremen
Zurich 5 -
 3 Celtic
Aston Villa 2 -
 3 Celta Vigo
Rangers 3 -
 2 Bayer Leverkusen
1. Round
Monaco 3 -
 1 LKS Lodz
AS Roma 3 -
 0 Silkeborg
Werder Bremen 4 -
 2 Brann
Celta Vigo 8 -
 0 Arges
Metz 3 -
 3 Crvena Zvezda
Dinamo Tbilisi 0 -
 6 Willem II
Marseille 6 -
 2 Sigma Olomouc
Slavia Prague 1 -
 1 Schalke
Wisla 5 -
 0 Maribor
Grazer 3 -
 1 Litex Lovech
Skonto 4 -
 5 Dynamo Moscow
Parma 3 -
 2 Fenerbahce
Marítimo 1 -
 1 Leeds United
Strømsgodset 2 -
 6 Aston Villa
Club Brugge 7 -
 2 Újpest
AEK Athens 3 -
 6 Vitesse
Anorthosis 2 -
 7 Zurich
Rangers 5 -
 3 Beitar Jerusalem
CSKA Sofia 2 -
 2 Servette
Liverpool 8 -
 0 Kosice
Hajduk Split 1 -
 2 Fiorentina
Lyon 3 -
 2 Blackburn
Real Sociedad 5 -
 2 Sparta Prague
Betis 5 -
 1 Vejle
Bayer Leverkusen 2 -
 1 Udinese
Feyenoord 3 -
 4 VfB Stuttgart
Valencia 7 -
 3 Steaua Bucuresti
Obilic 0 -
 3 Atletico Madrid
Celtic 4 -
 2 Vitória Guimarães
Bologna 4 -
 1 Sporting Lisbon
Rapid Vienna 2 -
 3 Bordeaux
Grasshoppers 2 -
 0 Anderlecht
Second qualifying round
Rotor 2 -
 4 Crvena Zvezda
AEK Athens 6 -
 4 Ferencváros
Servette 5 -
 3 Beerschot
CSKA Sofia 2 -
 0 Molde
Fenerbahce 2 -
 2 IFK Goteborg
Silkeborg 2 -
 0 Mura
PAOK 0 -
 2 Rangers
Dynamo Moscow 2 -
 0 Polonia Warszawa
Inter Bratislava 2 -
 4 Slavia Prague
Žalgiris 0 -
 1 Brann
Otelul 0 -
 6 Vejle
Strømsgodset 4 -
 3 Hapoel Tel Aviv
Anderlecht 3 -
 3 Osijek
Grazer 3 -
 0 VPS
Trabzonspor 2 -
 7 Wisla
Malmo FF 2 -
 3 Hajduk Split
Kilmarnock 0 -
 4 Sigma Olomouc
Istanbulspor 4 -
 4 Arges
Shakhtar 3 -
 6 Zurich
Rapid Vienna 3 -
 3 Omonia Nicosia
First qualifying round
Sarajevo 1 -
 4 Beerschot
IFK Goteborg 7 -
 0 Union
Bakı 1 -
 7 Arges
CSKA Sofia 3 -
 1 Belshina
Linfield 6 -
 8 Omonia Nicosia
Crvena Zvezda 11 -
 0 Kolkheti Poti
Tirana 0 -
 4 Inter Bratislava
VPS 4 -
 2 HB Torshavn
Kilmarnock 2 -
 1 Zeljeznicar
Polonia Warszawa 5 -
 1 Tallinna Sadam
Daugava Riga 2 -
 8 Mura
Žalgiris 3 -
 3 Akraness
FinnPa 2 -
 6 Hapoel Tel Aviv
Malmo FF 7 -
 0 Shirak Gyumri
Rangers 7 -
 3 Shelbourne
Sloga Jugomagnat 1 -
 4 Otelul
Wisla 7 -
 0 Newtown
Principat 1 -
 14 Ferencváros
Anderlecht 6 -
 0 Tiligul-Tiras
Birkirkara 1 -
 6 Shakhtar