04:35 20.11
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats History
16th Finals
Club Brugge 6 -
 1 Aalborg
Athletic Bilbao 4 -
 5 Torino
Sporting Lisbon 0 -
 2 Wolfsburg
Olympiakos Piraeus 2 -
 4 Dnipro
Napoli 5 -
 0 Trabzonspor
Feyenoord 2 -
 3 AS Roma
Zenit Petersburg 4 -
 0 PSV
Everton 7 -
 2 Young Boys
Borussia M 2 -
 4 Sevilla
Legia 0 -
 4 Ajax
Dynamo Moscow 3 -
 1 Anderlecht
Dinamo Kiev 4 -
 3 Guingamp
Salzburg 2 -
 5 Villarreal
Besiktas 1 -
 1 Liverpool
Fiorentina 3 -
 1 Tottenham
Inter 4 -
 3 Celtic
Group stage
Play-off Round
Hajduk Split 1 -
 2 Dnipro
Inter 9 -
 0 Stjarnan
Villarreal 7 -
 0 Astana
Legia 3 -
 0 Aktobe
Omonia Nicosia 3 -
 4 Dynamo Moscow
Twente 1 -
 1 Qarabag Agdam
Rapid Vienna 4 -
 5 HJK
Tottenham 5 -
 1 AEL Limassol
Metalist Kharkov 1 -
 0 Ruch
Sachter Soligorsk 0 -
 3 PSV
Rio Ave 2 -
 2 Elfsborg
Saint-Etienne 1 -
 1 Karabükspor
Nacional 2 -
 5 Dinamo Minsk
Dinamo Zagreb 5 -
 2 Petrolul
Lokomotiv Moscow 2 -
 5 Apollon
Debrecen 1 -
 3 Young Boys
Feyenoord 5 -
 4 Zarya
Sparta Prague 4 -
 2 PEC Zwolle
Midtjylland 2 -
 6 Panathinaikos
FK Rostov 0 -
 2 Trabzonspor
PAOK 4 -
 1 Zimbru Chisinau
Maccabi Tel Aviv 3 -
 3 Asteras Tripolis
Neftci Baku 3 -
 5 Partizan
Club Brugge 3 -
 1 Grasshoppers
Zurich 4 -
 2 Trnava
Astra Giurgiu 2 -
 2 Lyon
Torino 1 -
 0 RNK Split
Hull City 2 -
 2 Lokeren
Krasnodar 3 -
 1 Real Sociedad
Borussia M 10 -
 2 Sarajevo
Sheriff Tiraspol 0 -
 4 Rijeka
3rd Qualifying Round
Hajduk Split 5 -
 4 Shakhtar Karagandy
AIK 1 -
 4 Astana
Chikhura 2 -
 3 Neftci Baku
Ironi Kiryat Shmona 2 -
 3 Dynamo Moscow
Liberec 2 -
 6 Astra Giurgiu
Hafnarfjordur 3 -
 5 Elfsborg
Metalurg Skopje 0 -
 4 Omonia Nicosia
Esbjerg 2 -
 2 Ruch
Rio Ave 1 -
 0 IFK Goteborg
Lyon 6 -
 2 Mlada Boleslav
Hull City 2 -
 1 Trencin
St. Pölten 2 -
 4 PSV
Rosenborg 1 -
 1 Karabükspor
CFR Cluj 0 -
 3 Dinamo Minsk
Torino 7 -
 0 Brommapojkarna
Ermis 0 -
 3 Young Boys
Molde 2 -
 3 Zarya
Rijeka 9 -
 1 Víkingur
Ch. Odessa 0 -
 2 RNK Split
Sachter Soligorsk 7 -
 4 Zulte-Waregem
Plzen 2 -
 5 Petrolul
Brondby 0 -
 5 Club Brugge
Asteras Tripolis 3 -
 2 Mainz
Krasnodar 8 -
 1 Diósgyőr
Lech Poznan 0 -
 1 Stjarnan
Atromitos 3 -
 4 Sarajevo
Aberdeen 2 -
 5 Real Sociedad
Trnava 3 -
 2 St Johnstone
Zimbru Chisinau 2 -
 2 Grodig
2nd Qualifying Round
Hapoel Tel Aviv 1 -
 3 Astana
Esbjerg 2 -
 1 Kairat
Liberec 4 -
 0 Kosice
Zarya 5 -
 1 Laçi
Koper 2 -
 3 Neftci Baku
Vojvodina 3 -
 4 Trencin
MyPa 0 -
 3 Dinamo Minsk
Omonia Nicosia 2 -
 0 Buducnost
Asteras Tripolis 5 -
 3 RoPS
Shakhtar Karagandy 3 -
 0 Atlantas
Inter Baku 1 -
 1 Elfsborg
Vaduz 2 -
 3 Ruch
Lech Poznan 3 -
 1 Kalju
Trnava 3 -
 0 Zestafoni
Flamurtari 1 -
 5 Petrolul
St. Pölten 3 -
 2 Botev Plovdiv
Sligo Rovers 3 -
 4 Rosenborg
Široki Brijeg 1 -
 6 Mlada Boleslav
Crusaders 1 -
 5 Brommapojkarna
Hafnarfjordur 3 -
 1 Neman
Jagodina 0 -
 1 CFR Cluj
St Johnstone 2 -
 2 Luzern
Zimbru Chisinau 1 -
 1 CSKA Sofia
Diósgyőr 3 -
 2 Litex Lovech
Zawisza Bydgoszcz 2 -
 5 Zulte-Waregem
Tromso 1 -
 2 Víkingur
IFK Goteborg 3 -
 1 Gyor
Gorica 2 -
 5 Molde
Hapoel Be'er Sheva 1 -
 2 RNK Split
Krasnodar 9 -
 0 Sillamäe Kalev
Ferencváros 1 -
 3 Rijeka
Zeljeznicar 2 -
 2 Metalurg Skopje
Chikhura 0 -
 0 Bursaspor
AIK 2 -
 1 Linfield
Hajduk Split 3 -
 2 Dundalk
Sachter Soligorsk 6 -
 1 Derry City
Groningen 1 -
 2 Aberdeen
Stjarnan 5 -
 4 Motherwell
Haugesund 2 -
 3 Sarajevo
Grodig 5 -
 2 Cukaricki
1st Qualifying Round
Dundalk 5 -
 1 Jeunesse d'Esch
Ferencváros 3 -
 2 Sliema Wanderers
Zimbru Chisinau 3 -
 2 Shkendija
Shakhtar Karagandy 6 -
 1 Shirak Gyumri
Kukësi 0 -
 1 Kairat
Astana 6 -
 1 Pyunik Yerevan
Litex Lovech 3 -
 0 Veris
Široki Brijeg 5 -
 0 Qabala
Sligo Rovers 4 -
 0 Banga
Tromso 13 -
 1 Tartu Santos
Koper 9 -
 0 Čelik
ÍF 0 -
 1 MyPa
Honka 4 -
 4 Sillamäe Kalev
Brommapojkarna 3 -
 2 VPS
Chikhura 4 -
 1 Turnovo
Metalurg Skopje 5 -
 0 UE Santa Coloma
Libertas Novska 0 -
 6 Botev Plovdiv
Flamurtari 4 -
 4 Sioni
College Europa 0 -
 4 Vaduz
Jelgava 0 -
 6 Rosenborg
Fola Esch 0 -
 2 IFK Goteborg
Inter Baku 6 -
 3 Tiraspol
Atlantas 3 -
 2 Differdange 03
Haugesund 3 -
 2 Airbus UK
Trnava 9 -
 2 Hibernians
Mika 1 -
 3 RNK Split
Linfield 3 -
 2 B36
Laçi 2 -
 2 Rudar
Daugavpils 2 -
 3 Víkingur
Sant Julia 0 -
 4 Cukaricki
Birkirkara 2 -
 6 Diósgyőr
Buducnost 5 -
 1 Folgore Falciano
Daugava Riga 0 -
 8 Aberdeen
Ekranas 2 -
 5 Crusaders
Aberystwyth Town 0 -
 9 Derry City
Glenavon 2 -
 6 Hafnarfjordur
Kalju 3 -
 2 Fram
Bangor City 0 -
 8 Stjarnan
Lovcen 0 -
 1 Zeljeznicar
 Top Scorers
 
 
Pld
  Alan
8
 
5
8
2
9
8
 
10
8
 
12
7
 
9
7
1
8
7
1
15
7
2
14
7
4
12
6
2
6
6
2
8
6
1
8
 Most Assists
Ps
Pld
 Yellow cards
YC
Pld
7
12
7
15
7
15
6
9
6
12
5
7
  Pina
5
9
5
11
5
13
5
13
5
13
  Edmar
4
5
Top goals
Vasyl Kobin
Legia-Metalist Kharkov 0:1, 22'
9.4
1505
Antunes
Dinamo Kiev-Everton 5:1, 76'
9.4
934
Erik Lamela
Tottenham-Asteras Tripolis 2:0, 29'
9.4
841
Gheorge Florescu
Salzburg-Astra Ploiesti 3:1, 51'
9.4
309
J. de Guzmán
Napoli-Young Boys 1:0, 45'
9.4
196