20:53 21.10
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats History
16th Finals
Manchester City 3 -
 0 Aris
Twente 4 -
 2 Rubin Kazan
Bayer Leverkusen 6 -
 0 Metalist Kharkov
Paris SG 2 -
 2 BATE
VfB Stuttgart 1 -
 4 Benfica
Dinamo Kiev 8 -
 1 Besiktas
Braga 2 -
 1 Lech Poznan
Ajax 5 -
 0 Anderlecht
Villarreal 2 -
 1 Napoli
CSKA Moscow 2 -
 1 PAOK
FC Porto 2 -
 2 Sevilla
Spartak Moscow 4 -
 3 Basel
Zenit Petersburg 4 -
 3 Young Boys
Liverpool 1 -
 0 Sparta Prague
Sporting Lisbon 3 -
 3 Rangers
PSV 5 -
 3 Lille
Group stage
Play-off Round
Austria Vienna 1 -
 2 Aris
HJK 0 -
 6 Besiktas
PSV 5 -
 1 Sibir
Marítimo 1 -
 5 BATE
Maccabi Tel Aviv 4 -
 5 Paris SG
Tavriya 1 -
 6 Bayer Leverkusen
Anorthosis 1 -
 6 CSKA Moscow
Aston Villa 3 -
 4 Rapid Vienna
VfB Stuttgart 3 -
 2 Slovan Bratislava
Litex Lovech 1 -
 4 Debrecen
Metalist Kharkov 3 -
 2 Omonia Nicosia
Levski 2 -
 1 AIK
Lech Poznan 1 -
 0 Dnipro
Lille 2 -
 0 Vaslui
Motherwell 1 -
 3 Odense
Gent 2 -
 1 Feyenoord
Grasshoppers 1 -
 1 Steaua Bucuresti
Karpaty 3 -
 3 Galatasaray
Unirea Urziceni 2 -
 5 Hajduk Split
TNS 2 -
 5 CSKA Sofia
Maribor 3 -
 5 Palermo
Lokomotiv Moscow 2 -
 2 Lausanne
Dinamo Minsk 3 -
 5 Club Brugge
Fenerbahce 1 -
 2 PAOK
FC Porto 7 -
 2 Genk
Utrecht 4 -
 2 Celtic
Trabzonspor 1 -
 3 Liverpool
APOEL 1 -
 2 Getafe
AEK Athens 2 -
 1 Dundee Utd
Manchester City 3 -
 0 Politehnica Timisoara
Aktobe 2 -
 3 AZ Alkmaar
Elfsborg 0 -
 3 Napoli
Dinamo Zagreb 4 -
 1 Gyor
Juventus 3 -
 1 Sturm Graz
Qarabag Agdam 0 -
 5 Borussia Dortmund
Brondby 2 -
 3 Sporting Lisbon
Dnepr Mogilev 1 -
 7 Villarreal
3rd Qualifying Round
Cliftonville 1 -
 5 CSKA Sofia
Apollon 2 -
 2 Sibir
Dnipro 3 -
 2 Spartak Subotica
Austria Vienna 6 -
 1 Ruch
Politehnica Timisoara 5 -
 4 MyPa
Ostrava 1 -
 3 Dnepr Mogilev
Rapid Vienna 4 -
 1 Beroe
Genk 8 -
 3 Inter Turku
Zestafoni 0 -
 2 Karpaty
Teteks 1 -
 7 Elfsborg
VfB Stuttgart 5 -
 4 Molde
Luzern 1 -
 4 Utrecht
Lausanne 4 -
 3 Randers FC
Motherwell 4 -
 1 Aalesund
Jablonec 1 -
 4 APOEL
Zrinjski 3 -
 5 Odense
Levski 6 -
 3 Kalmar
Dinamo Minsk 3 -
 2 Maccabi Haifa
Anorthosis 3 -
 2 Cercle Brugge
Qarabag Agdam 4 -
 2 Wisla
Hajduk Split 4 -
 3 Din. Bucuresti
OFK Beograd 3 -
 7 Galatasaray
Dinamo Tbilisi 1 -
 3 Sturm Graz
Besiktas 4 -
 1 Plzen
Sporting Lisbon 3 -
 1 Nordsjaelland
Maccabi Tel Aviv 2 -
 2 Olympiakos Piraeus
Slovan Bratislava 3 -
 2 Crvena Zvezda
Hibernian 2 -
 6 Maribor
Montpellier 1 -
 1 Gyor
Aris 4 -
 3 Jagiellonia Białystok
Bangor City 3 -
 10 Marítimo
Liverpool 4 -
 0 Rabotnicki
Juventus 3 -
 0 Shamrock
IFK Goteborg 1 -
 2 AZ Alkmaar
Brondby 3 -
 1 Buducnost
2nd Qualifying Round
Ostrava 6 -
 0 WIT Georgia
Gyor 4 -
 0 Atyrau
Mika 0 -
 1 Rabotnicki
APOEL 6 -
 1 Tauras
Ruch 1 -
 1 Valletta
Torpedo BelAZ 2 -
 3 OFK Beograd
Sant Julia 0 -
 8 MyPa
Bangor City 3 -
 2 Honka
Din. Bucuresti 7 -
 1 Olimpia
Randers FC 4 -
 1 Gorica
Buducnost 2 -
 4 Bakı
Iskra Rybnitsa 1 -
 3 Elfsborg
Široki Brijeg 2 -
 3 Austria Vienna
Sillamäe Kalev 1 -
 10 Dinamo Minsk
B. Bystrica 1 -
 3 Zestafoni
Teteks 3 -
 1 Ventspils
Sibenik 2 -
 3 Anorthosis
Dinamo Tbilisi 4 -
 2 Gefle
Dnepr Mogilev 3 -
 3 Stabaek
Jelgava 2 -
 2 Molde
Spartak Subotica 5 -
 3 Differdange 03
Dacia Chisinau 0 -
 2 Kalmar
Borac Banja Luka 1 -
 2 Lausanne
TPS 2 -
 2 Cercle Brugge
Dundalk 0 -
 8 Levski
Wisla 7 -
 0 Šiauliai
Víkingur 0 -
 7 Besiktas
Vaduz 0 -
 3 Brondby
Mogren 2 -
 3 Maccabi Tel Aviv
Tirana 1 -
 5 Utrecht
Tre Penne 3 -
 13 Zrinjski
Rapid Vienna 6 -
 2 Suduva
Olympiakos Piraeus 11 -
 1 Besa Kavaje
Maribor 3 -
 1 Videoton
Cibalia 0 -
 1 Cliftonville
Sporting Fingal 4 -
 6 Marítimo
Breidablik 0 -
 2 Motherwell
Qarabag Agdam 3 -
 2 Portadown
Bnei Yehuda 1 -
 2 Shamrock
Karpaty 6 -
 2 KR Reykjavik
1st Qualifying Round
Zrinjski 4 -
 2 Tobol
Flora 1 -
 2 Dinamo Tbilisi
Bnei Yehuda 1 -
 0 Ulisses
Dnepr Mogilev 8 -
 2 Laçi
MyPa 7 -
 0 Narva
Lusitanos 0 -
 11 Rabotnicki
Ruch 3 -
 1 Shakhtar Karagandy
Zalaegerszeg 0 -
 1 Tirana
Dacia Chisinau 1 -
 1 Zeta
Fylkir 1 -
 6 Torpedo BelAZ
Khazar Lankaran 1 -
 1 Olimpia
Port Talbot Town 1 -
 7 TPS
Metalurg Skopje 2 -
 5 Qarabag Agdam
Gyor 5 -
 3 Nitra
Faetano 0 -
 5 Zestafoni
Sliema Wanderers 0 -
 3 Sibenik
Dudelange 3 -
 7 Randers FC
Mogren 5 -
 0 UE Santa Coloma
Banants 0 -
 4 Anorthosis
Skonto 1 -
 2 Portadown
Dundalk 5 -
 4 Grevenmacher
Gefle 4 -
 1 NSI
Tauras 5 -
 4 Llanelli Town
Široki Brijeg 5 -
 0 O. Ljubljana
EB / Streymur 0 -
 4 Kalmar
Glentoran 2 -
 5 KR Reykjavik
 Top Scorers
 
 
Pld
18
3
16
11
4
15
8
3
12
8
 
12
  Hulk
8
1
16
7
 
7
  Nilmar
7
 
12
7
1
10
6
 
11
6
2
7
6
 
10
6
2
13
 Most Assists
Ps
Pld
 Yellow cards
YC
Pld