04:37 20.11
Tournament Schedule Results Teams History
16th Finals
Strasbourg 2 -
 0 Litex Lovech
Levski 3 -
 0 Petrzalka
Sevilla 3 -
 0 Lokomotiv Moscow
Rapid Bucuresti 3 -
 0 Hertha Berlin
Monaco 1 -
 2 Basel
Shakhtar 2 -
 3 Lille
Zenit Petersburg 4 -
 1 Rosenborg
Espanyol 1 -
 5 Schalke
Steaua Bucuresti 3 -
 2 Heerenveen
Marseille 2 -
 1 Bolton
Lens 1 -
 3 Udinese
AS Roma 4 -
 2 Club Brugge
AZ Alkmaar 2 -
 3 Betis
Hamburger 2 -
 1 Thun
Middlesbrough 2 -
 2 VfB Stuttgart
Palermo 2 -
 2 Slavia Prague
Group Stage
1. Round
AZ Alkmaar 6 -
 6 Krylya Sovetov Samara
Domzale 1 -
 2 VfB Stuttgart
Midtjylland 2 -
 6 CSKA Moscow
AEK Athens 0 -
 1 Zenit Petersburg
Sampdoria 2 -
 1 Vitória Setúbal
Debrecen 1 -
 6 Shakhtar
CSKA Sofia 2 -
 0 Bayer Leverkusen
Partizan 4 -
 5 Maccabi Petach-Tikva
Espanyol 3 -
 1 Teplice
Austria Vienna 2 -
 2 Viking
Lokomotiv Moscow 5 -
 3 Brann
Rapid Bucuresti 2 -
 1 Feyenoord
Osasuna 1 -
 3 Rennes
Malmo FF 2 -
 4 Besiktas
Met. Donetsk 3 -
 3 PAOK
MyPa 1 -
 4 Grasshoppers
Široki Brijeg 0 -
 6 Basel
Steaua Bucuresti 6 -
 1 Vålerenga
Genk 2 -
 3 Litex Lovech
Cork City 1 -
 4 Slavia Prague
Hertha Berlin 4 -
 1 APOEL
Dyskobolia 3 -
 5 Lens
Braga 1 -
 1 Crvena Zvezda
Zurich 2 -
 3 Brondby
Levski 2 -
 2 Auxerre
FC Copenhagen 1 -
 2 Hamburger
Marseille 0 -
 0 Beerschot
Galatasaray 1 -
 2 Tromso
Everton 2 -
 5 Din. Bucuresti
Dnipro 5 -
 1 Hibernians
Strasbourg 7 -
 0 Grazer
Sporting Lisbon 4 -
 4 Halmstad
Anorthosis 1 -
 6 Palermo
Xanthi 0 -
 2 Middlesbrough
Aris 1 -
 5 AS Roma
Heerenveen 5 -
 2 Ostrava
Willem II 1 -
 5 Monaco
Lokomotiv Plovdiv 2 -
 4 Bolton
Mainz 0 -
 2 Sevilla
Wisla 0 -
 4 Vitória Guimarães
Second qualifying round
BATE 0 -
 4 Krylya Sovetov Samara
Dnipro 8 -
 2 Banants
Teplice 3 -
 2 MTZ-Ripo
Crvena Zvezda 7 -
 1 Inter Zaprešic
Lokomotiv Plovdiv 2 -
 2 OFK Beograd
Grazer 3 -
 0 Nistru Otaci
B36 3 -
 4 Midtjylland
Genk 6 -
 2 Liepājas Metalurgs
Domzale 3 -
 3 Ashdod
B. Bystrica 1 -
 4 Dyskobolia
Linfield 3 -
 5 Halmstad
Allianssi 0 -
 2 Brann
Cork City 1 -
 1 Djurgården
Tromso 1 -
 1 Esbjerg
Vardar 1 -
 4 Rapid Bucuresti
Dundee Utd 2 -
 2 MyPa
Rijeka 2 -
 2 Litex Lovech
Besiktas 6 -
 1 Vaduz
Wisla Plock 3 -
 3 Grasshoppers
Maccabi Tel Aviv 2 -
 3 APOEL
Maccabi Petach-Tikva 11 -
 0 Bashkimi
Široki Brijeg 5 -
 2 Zeta
Zurich 5 -
 1 Legia
Carmarthen Town 0 -
 4 FC Copenhagen
Austria Vienna 4 -
 3 Zilina
Viking 3 -
 1 Rhyl
Keflavík 0 -
 4 Mainz
Levski 3 -
 1 NK Celje
Met. Donetsk 5 -
 1 Soproni VSE
Omonia Nicosia 3 -
 4 Din. Bucuresti
Zenit Petersburg 3 -
 3 Pasching
First qualifying round
Lokomotivi Tbilisi 3 -
 4 Banants
Zilina 3 -
 2 Bakı
BATE 6 -
 0 Torpedo
Cork City 2 -
 1 Ekranas
Široki Brijeg 4 -
 3 Teuta Durrës
Vardar 1 -
 1 Elbasani
Petange 1 -
 4 Allianssi
MyPa 2 -
 1 TVMK
Zepce 1 -
 4 Bashkimi
Khazar Lankaran 2 -
 5 Nistru Otaci
Keflavík 6 -
 0 Etzella
Rapid Bucuresti 10 -
 0 Sant Julia
Hibernians 0 -
 6 Omonia Nicosia
Liepājas Metalurgs 6 -
 0 NSI
Flora 2 -
 7 Esbjerg
Dacia Chisinau 1 -
 2 Vaduz
MTZ-Ripo 3 -
 2 Ferencváros
B36 3 -
 2 Vestmannaeyjar
Viking 3 -
 1 Portadown
Mika 0 -
 4 Mainz
Carmarthen Town 5 -
 3 Longford Town
Atlantas 4 -
 4 Rhyl
Domzale 8 -
 0 Domagnano
Ventspils 2 -
 2 Linfield
APOEL 6 -
 0 Birkirkara