04:38 20.11
Tournament Schedule Results Teams History
16th Finals
Nancy 1 -
 2 Shakhtar
Maccabi Haifa 1 -
 0 CSKA Moscow
Osasuna 1 -
 0 Bordeaux
Blackburn 2 -
 3 Bayer Leverkusen
AZ Alkmaar 5 -
 5 Fenerbahce
Rangers 5 -
 2 Hapoel Tel Aviv
Ajax 3 -
 4 Werder Bremen
Paris SG 4 -
 0 AEK Athens
Espanyol 4 -
 1 Livorno
Din. Bucuresti 1 -
 3 Benfica
Celta Vigo 3 -
 2 Spartak Moscow
Sevilla 3 -
 0 Steaua Bucuresti
Parma 0 -
 2 Braga
Newcastle Utd 4 -
 1 Zulte-Waregem
Panathinaikos 1 -
 3 Lens
Group stage
1. Round
Parma 2 -
 0 Rubin Kazan
Newcastle Utd 3 -
 1 Levadia
Odense 3 -
 2 Hertha Berlin
Crvena Zvezda 1 -
 4 Liberec
Austria Vienna 2 -
 1 Legia
Lens 3 -
 1 Ethnikos Achna
Hapoel Tel Aviv 4 -
 1 Ch. Odessa
Din. Bucuresti 8 -
 4 Xanthi
Zulte-Waregem 3 -
 2 Lokomotiv Moscow
Ajax 9 -
 2 Start
Nancy 3 -
 2 Schalke
Groningen 3 -
 4 Partizan
Osasuna 2 -
 2 Trabzonspor
Nacional 1 -
 3 Rapid Bucuresti
Espanyol 5 -
 3 Petrzalka
Grasshoppers 8 -
 0 Åtvidaberg
Rabotnicki 2 -
 7 Basel
Kayserispor 3 -
 4 AZ Alkmaar
Chievo 2 -
 3 Braga
Paris SG 2 -
 0 Derry City
Tottenham 2 -
 0 Slavia Prague
Rangers 2 -
 0 Molde
Auxerre 5 -
 2 Dinamo Zagreb
Feyenoord 2 -
 2 Lok. Sofia
Litex Lovech 2 -
 4 Maccabi Haifa
Bayer Leverkusen 3 -
 1 Sion
Iraklis 1908 1 -
 2 Wisla
Celta Vigo 4 -
 0 St. Liege
Mlada Boleslav 4 -
 3 Marseille
Brondby 2 -
 6 Eintracht Frankfurt
Austria Karnten 0 -
 3 Livorno
Metalurg Zaporozhye 1 -
 2 Panathinaikos
Club Brugge 2 -
 1 Ružomberok
Randers FC 1 -
 5 Fenerbahce
Blackburn 4 -
 2 Salzburg
Sparta Prague 2 -
 0 Heart of Midlothian
Palermo 4 -
 0 West Ham
Sevilla 6 -
 1 Atromitos/H.
Heerenveen 3 -
 0 Vitória Setúbal
2nd Round Qualifying
Litex Lovech 2 -
 1 Omonia Nicosia
Auxerre 5 -
 2 OFK Beograd
BATE 0 -
 5 Rubin Kazan
Slavia Prague 3 -
 0 Karvan
Wisla Plock 1 -
 1 Ch. Odessa
Dinamo Minsk 3 -
 5 Petrzalka
Kayserispor 5 -
 1 Tirana
Lok. Sofia 6 -
 0 Bnei Yehuda
Ethnikos Achna 6 -
 2 Roeselare
Hajduk Kula 1 -
 1 CSKA Sofia
Sion 1 -
 0 Ried
Domzale 2 -
 4 Hapoel Tel Aviv
Drogheda United 0 -
 1 Start
Llanelli Town 1 -
 6 Odense
Ameri 2 -
 3 Hertha Berlin
Skonto 1 -
 2 Molde
Metalurg Zaporozhye 3 -
 0 Zimbru Chisinau
Kaunas 2 -
 3 Randers FC
Åtvidaberg 4 -
 4 Brann
Levadia 2 -
 1 Twente
Marseille 3 -
 3 Young Boys
Newcastle Utd 1 -
 0 Ventspils
Vaduz 2 -
 2 Basel
Maribor 2 -
 3 Partizan
Beitar Jerusalem 1 -
 2 Din. Bucuresti
Grasshoppers 3 -
 1 Videoton
Club Brugge 7 -
 2 Suduva
Rapid Bucuresti 2 -
 1 Sarajevo
Brondby 4 -
 0 Flora
Trabzonspor 2 -
 1 APOEL
Wisla 2 -
 1 Mattersburg
Derry City 7 -
 3 Gretna
1st Round Qualifying
Tirana 3 -
 1 Varazdin
Litex Lovech 6 -
 0 Koper
Rangers 0 -
 5 Sarajevo
Domzale 7 -
 0 Orasje
Murata 1 -
 7 APOEL
Makedonija GP 1 -
 3 Lok. Sofia
Sliema Wanderers 0 -
 6 Rapid Bucuresti
Qarabag Agdam 2 -
 3 Zimbru Chisinau
Kairat 2 -
 2 Videoton
Dinamo Minsk 1 -
 1 Zagłębie Lubin
Nistru Otaci 0 -
 3 BATE
Tobol 1 -
 3 Basel
WIT Georgia 2 -
 3 Petrzalka
Valur 1 -
 3 Brondby
Skonto 5 -
 0 Jeunesse d'Esch
Gota 1 -
 4 Ventspils
Akraness 2 -
 2 Randers FC
Suduva 2 -
 1 Rhyl
Haka 1 -
 2 Levadia
CSKA Sofia 5 -
 1 Dinamo Tirana
Din. Bucuresti 9 -
 1 Hibernians
Omonia Nicosia 4 -
 3 Rijeka
Roeselare 7 -
 2 Vardar
Vaduz 4 -
 1 Újpest
Young Boys 4 -
 1 Mika
Trnava 0 -
 2 Karvan
Banants 2 -
 2 Ameri
Drogheda United 4 -
 2 HJK
Llanelli Town 2 -
 1 Gefle
Etzella 0 -
 7 Åtvidaberg
Brann 2 -
 0 Glentoran
Kaunas 4 -
 1 Portadown
Start 4 -
 0 Skala
Flora 1 -
 1 Lyn
Derry City 2 -
 0 IFK Goteborg
 Top Scorers
 
 
Pld
3
 
  Simão
3
1
2
 
2
 
2
 
2
 
  Pauleta
2
 
2
 
2
 
  Coro
2
 
  S. Arveladze
2
 
2
1