17:16 18.12
Tournament Schedule Results Teams History
3. Round
Fulham 1 -
 2 Hertha Berlin
Boavista 2 -
 2 Paris SG
Schalke 2 -
 5 Wisla
Lyon 0 -
 1 Denizlispor
Panathinaikos 3 -
 2 Liberec
Dinamo Kiev 1 -
 3 Besiktas
Anderlecht 4 -
 2 Bordeaux
Slavia Prague 4 -
 1 PAOK
Maccabi Haifa 1 -
 8 AEK Athens
Lazio 3 -
 2 Sturm Graz
VfB Stuttgart 3 -
 1 Club Brugge
Liverpool 2 -
 0 Vitesse
Celta Vigo 2 -
 2 Celtic
Auxerre 2 -
 1 Betis
Leeds United 1 -
 2 Malaga
Lens 1 -
 3 FC Porto
2nd Round
Betis 4 -
 0 Zizkov
Schalke 3 -
 2 Legia
Bordeaux 3 -
 1 Djurgården
Hertha Berlin 5 -
 0 APOEL
Fulham 5 -
 1 Dinamo Zagreb
Denizlispor 2 -
 1 Sparta Prague
VfB Stuttgart 2 -
 0 Ferencváros
Levski 1 -
 1 Sturm Graz
Paris SG 3 -
 0 Progresul
Panathinaikos 5 -
 2 Fenerbahce
Slavia Prague 6 -
 4 Partizan
Grasshoppers 2 -
 3 PAOK
Crvena Zvezda 1 -
 2 Lazio
Midtjylland 1 -
 6 Anderlecht
FC Porto 3 -
 0 Austria Vienna
Werder Bremen 4 -
 5 Vitesse
Liberec 1 -
 1 Ipswich
Besiktas 2 -
 1 Deportivo Alavés
Wisla 5 -
 3 Parma
Hapoel Tel Aviv 1 -
 5 Leeds United
Blackburn 0 -
 3 Celtic
Amica 2 -
 4 Malaga
Viking 1 -
 4 Celta Vigo
Anorthosis 1 -
 3 Boavista
1. Round
Rangers 3 -
 3 Zizkov
Hertha Berlin 1 -
 0 Aberdeen
Shakhtar 2 -
 5 Austria Vienna
Rapid Bucuresti 1 -
 2 Vitesse
Puchov 1 -
 10 Bordeaux
PAOK 5 -
 3 Leixoes
Wisla 8 -
 1 Primorje
Panathinaikos 3 -
 1 Litex Lovech
Lorient 3 -
 3 Denizlispor
Werder Bremen 10 -
 2 Met. Donetsk
Hapoel Tel Aviv 4 -
 1 Karnten
Zalaegerszeg 1 -
 9 Dinamo Zagreb
Kocaelispor 0 -
 5 Ferencváros
Varazdin 1 -
 2 Midtjylland
Ventspils 2 -
 8 VfB Stuttgart
Brondby 2 -
 5 Levski
Parma 4 -
 3 CSKA Moscow
Betis 4 -
 1 Zimbru Chisinau
Sarajevo 2 -
 7 Besiktas
Fenerbahce 6 -
 4 AIK
VV DOS 2 -
 7 Legia
Heerenveen 2 -
 3 Progresul
Grazer 1 -
 3 APOEL
Zenit Petersburg 3 -
 4 Grasshoppers
Boavista 4 -
 2 Maccabi Tel Aviv
Dinamo Tbilisi 2 -
 4 Liberec
Chievo 0 -
 2 Crvena Zvezda
Fulham 3 -
 2 Hajduk Split
Slavia Prague 7 -
 3 Mouscron
Djurgården 3 -
 1 FC Copenhagen
Schalke 8 -
 1 Gomel
Amica 4 -
 4 Servette
Anorthosis 5 -
 5 Iraklis 1908
Stabaek 2 -
 2 Anderlecht
Livingston 6 -
 8 Sturm Graz
Malaga 1 -
 0 Zeljeznicar
Široki Brijeg 0 -
 4 Sparta Prague
Smederevo 1 -
 2 Ipswich
Viking 5 -
 4 Chelsea
Újpest 0 -
 4 Paris SG
Xanthi 0 -
 4 Lazio
Metalurg Zaporozhye 1 -
 2 Leeds United
Deportivo Alavés 5 -
 1 Ankaragücü
Suduva 1 -
 10 Celtic
CSKA Sofia 4 -
 4 Blackburn
Partizan 6 -
 4 Sporting Lisbon
Odense 1 -
 2 Celta Vigo
Polonia Warszawa 2 -
 6 FC Porto
Qualifying round
Livingston 1 -
 1 Vaduz
Crvena Zvezda 5 -
 0 Kairat
Servette 5 -
 0 Spartak Erevan
Puchov 2 -
 0 Atyrau
TNS 2 -
 12 Amica
HJK 0 -
 5 Gomel
Zenit Petersburg 13 -
 0 Encamp
Midtjylland 3 -
 2 Pobeda Prilep
Zvartnots 3 -
 6 Primorje
Lugano 1 -
 3 Ventspils
Karnten 6 -
 2 Liepājas Metalurgs
TVMK 1 -
 5 Dinamo Tbilisi
Polonia Warszawa 5 -
 1 Sliema Wanderers
Maccabi Tel Aviv 4 -
 0 Levadia
Odense 2 -
 1 MyPa
CSKA Sofia 5 -
 1 Dinamo Minsk
Dundalk 0 -
 9 Varazdin
Birkirkara 0 -
 3 Metalurg Zaporozhye
Široki Brijeg 5 -
 1 SFM Senec
Újpest 3 -
 2 KÍ Klaksvík
Partizani 1 -
 5 Hapoel Tel Aviv
Suduva 6 -
 4 Brann
Grevenmacher 2 -
 3 Anorthosis
Belasica 3 -
 4 Leixoes
Linfield 1 -
 5 Stabaek
Vestmannaeyjar 1 -
 5 AIK
Progresul 3 -
 2 Tirana
Lokomotivi Tbilisi 2 -
 7 FC Copenhagen
IFK Goteborg 3 -
 5 Zimbru Chisinau
Atlantas 1 -
 8 Litex Lovech
Wisla 6 -
 0 Glentoran
Sarajevo 3 -
 3 Sigma Olomouc
Gorica 1 -
 5 Rapid Bucuresti
Ipswich 9 -
 1 Avenir
Mouscron 4 -
 2 Fylkir
AEL Limassol 2 -
 5 Ferencváros
Gøtu 0 -
 11 Hajduk Split
Zizkov 5 -
 0 Domagnano
Smederevo 2 -
 1 Bangor City
Djurgården 5 -
 1 Shamrock
Nistru Otaci 0 -
 1 Aberdeen