17:17 18.12
Tournament Schedule Results Teams History
3. Round
Bayer Leverkusen 2 -
 2 Udinese
Monaco 3 -
 2 AEK Athens
Galatasaray 3 -
 2 Bologna
Atletico Madrid 5 -
 3 Wolfsburg
Steaua Bucuresti 2 -
 5 Slavia Prague
Sturm Graz 4 -
 5 Parma
Kaiserslautern 3 -
 5 Lens
Juventus 4 -
 3 Olympiakos Piraeus
Werder Bremen 4 -
 3 Lyon
Mallorca 3 -
 0 Ajax
Nantes 3 -
 6 Arsenal
Panathinaikos 3 -
 5 Deportivo La Coruña
Newcastle Utd 0 -
 1 AS Roma
Benfica 1 -
 8 Celta Vigo
Borussia Dortmund 2 -
 2 Rangers
Leeds United 2 -
 2 Spartak Moscow
2nd Round
Celta Vigo 4 -
 2 Aris
Legia 1 -
 2 Udinese
Montpellier 1 -
 5 Deportivo La Coruña
Grasshoppers 2 -
 3 Slavia Prague
Nantes 7 -
 0 Inter Bratislava
Monaco 3 -
 1 Widzew Lodz
Juventus 4 -
 2 Levski
Viking 2 -
 2 Werder Bremen
AS Roma 3 -
 0 IFK Goteborg
Mallorca 5 -
 1 Teplice
West Ham 0 -
 2 Steaua Bucuresti
Ajax 3 -
 1 Hapoel Haifa
AEK Athens 2 -
 2 MTK Budapest
Benfica 3 -
 3 PAOK
Bologna 4 -
 2 Anderlecht
Newcastle Utd 5 -
 2 Zurich
Panathinaikos 2 -
 2 Grazer
Wolfsburg 1 -
 0 Rapid JC
Celtic 0 -
 2 Lyon
Lokomotiv Moscow 1 -
 7 Leeds United
Helsingborg 1 -
 4 Parma
Amica 1 -
 5 Atletico Madrid
Vitesse 2 -
 5 Lens
Kaiserslautern 2 -
 1 Tottenham
1. Round
Montpellier 3 -
 2 Crvena Zvezda
Leeds United 4 -
 1 Partizan
Debrecen 2 -
 3 Wolfsburg
Deportivo La Coruña 2 -
 1 Stabaek
LASK Linz 1 -
 5 Steaua Bucuresti
Aalborg 1 -
 3 Udinese
Lyon 6 -
 1 HJK
AEK Athens 7 -
 1 Torpedo
PAOK 9 -
 0 Lokomotivi Tbilisi
Panathinaikos 3 -
 0 Gorica
Slavia Prague 3 -
 2 Vojvodina
Mallorca 3 -
 1 Sigma Olomouc
Lens 4 -
 3 Maccabi Tel Aviv
Widzew Lodz 2 -
 1 Skonto
Levski 3 -
 0 Hajduk Split
Werder Bremen 6 -
 1 Bodø / Glimt
Bologna 5 -
 2 Zenit Petersburg
Shakhtar 1 -
 5 Rapid JC
Lokomotiv Moscow 5 -
 1 Lyngby
Karpaty 2 -
 2 Helsingborg
IFK Goteborg 2 -
 1 Lech Poznan
Legia 2 -
 1 Anorthosis
Ferencváros 2 -
 4 Teplice
Kryvbas Krivoy Rog 2 -
 6 Parma
Nantes 4 -
 1 Ionikos
Newcastle Utd 4 -
 2 CSKA Sofia
Sporting Lisbon 1 -
 3 Viking
O. Ljubljana 1 -
 6 Anderlecht
Lierse 3 -
 5 Zurich
Juventus 10 -
 2 Omonia Nicosia
Servette 2 -
 3 Aris
Celta Vigo 6 -
 3 Lausanne
Club Brugge 5 -
 5 Hapoel Haifa
Fenerbahce 0 -
 2 MTK Budapest
Kilmarnock 0 -
 5 Kaiserslautern
Grasshoppers 3 -
 1 Akademisk
B. Bystrica 2 -
 9 Ajax
Trnava 2 -
 4 Grazer
St Johnstone 3 -
 6 Monaco
Hapoel Tel Aviv 0 -
 3 Celtic
Osijek 1 -
 6 West Ham
Brondby 4 -
 5 Amica
Zimbru Chisinau 0 -
 3 Tottenham
Vitória Setúbal 1 -
 7 AS Roma
Ankaragücü 1 -
 3 Atletico Madrid
Vitesse 2 -
 1 Beira-Mar
Din. Bucuresti 1 -
 2 Benfica
Rapid Vienna 1 -
 3 Inter Bratislava
Qualifying round
Sileks 3 -
 4 Shakhtar
Shirak Gyumri 1 -
 2 HJK
Hapoel Tel Aviv 4 -
 1 Yerevan
Crvena Zvezda 4 -
 2 Neftci Baku
Sigma Olomouc 1 -
 1 Sheriff Tiraspol
Lokomotiv Moscow 12 -
 1 BATE
Torpedo 9 -
 2 Lantana
Levski 2 -
 0 APOEL
Tiraspol 2 -
 4 Ferencváros
Lech Poznan 5 -
 4 Liepājas Metalurgs
Cork City 1 -
 3 IFK Goteborg
Bylis 1 -
 5 Inter Bratislava
Birkirkara 0 -
 7 Lyngby
Principat 0 -
 18 Viking
Bray Wanderers 0 -
 8 Grasshoppers
Zurich 4 -
 0 Sliema Wanderers
Leiftur 1 -
 9 Anderlecht
Dudelange 1 -
 6 Hajduk Split
Linfield 1 -
 2 Lokomotivi Tbilisi
Grazer 9 -
 0 KÍ Klaksvík
Trnava 3 -
 1 Vllaznia
Vaduz 1 -
 3 Bodø / Glimt
Legia 9 -
 0 Vardar
St Johnstone 3 -
 1 VPS
Omonia Nicosia 8 -
 1 Belshina
Kaunas 3 -
 4 Maccabi Tel Aviv
Helsingborg 5 -
 0 Riga
Samkir 0 -
 5 Kryvbas Krivoy Rog
Club Brugge 5 -
 0 Viljandi
CSKA Sofia 8 -
 0 Portadown
Kilmarnock 2 -
 1 KR Reykjavik
Celtic 10 -
 0 Cwmbran
Kareda 3 -
 3 O. Ljubljana
Levadia 1 -
 7 Steaua Bucuresti
Újpest 1 -
 5 Vojvodina
B36 0 -
 2 Ankaragücü
Inter Cardiff 1 -
 2 Gorica
Din. Bucuresti 13 -
 2 Mondercange