06:27 26.06
Tournament Schedule Results Teams History
32th Finals
Villarreal 2 -
 2 Zenit Petersburg
Bayer Leverkusen 5 -
 1 Galatasaray
Getafe 4 -
 1 AEK Athens
Everton 8 -
 1 Brann
Braga 0 -
 4 Werder Bremen
Helsingborg 1 -
 4 PSV
Bordeaux 2 -
 3 Anderlecht
Spartak Moscow 2 -
 3 Marseille
Panathinaikos 1 -
 1 Rangers
Basel 0 -
 5 Sporting Lisbon
Bayern Munich 7 -
 3 Aberdeen
Hamburger 3 -
 1 Zurich
Fiorentina 3 -
 1 Rosenborg
Atletico Madrid 0 -
 1 Bolton
Tottenham 3 -
 2 Slavia Prague
Nurnberg 2 -
 3 Benfica
Group stage
1st Round
Hamburger 4 -
 1 Litex Lovech
FC Copenhagen 3 -
 2 Lens
Hacken 1 -
 8 Spartak Moscow
Blackburn 2 -
 3 Larissa
Uniao de Leiria 4 -
 5 Bayer Leverkusen
Crvena Zvezda 2 -
 0 Dyskobolia
Bordeaux 4 -
 3 Tampere
Salzburg 1 -
 3 AEK Athens
St. Liege 1 -
 4 Zenit Petersburg
Palermo 1 -
 1 Mlada Boleslav
Ajax 3 -
 3 Dinamo Zagreb
Panionios 2 -
 1 Sochaux
Club Brugge 2 -
 2 Brann
Belenenses 0 -
 3 Bayern Munich
Braga 5 -
 2 Hammarby
Rennes 4 -
 3 Lok. Sofia
Elfsborg 2 -
 2 Din. Bucuresti
Bolton 2 -
 1 Rabotnicki
Lokomotiv Moscow 5 -
 1 Midtjylland
Basel 8 -
 1 Sarajevo
Odense 0 -
 0 Sparta Prague
Panathinaikos 5 -
 1 Petrzalka
Galatasaray 7 -
 4 Sion
Fiorentina 2 -
 2 Groningen
Zaragoza 2 -
 2 Aris
CSKA Sofia 1 -
 1 Toulouse
Erciyesspor 0 -
 9 Atletico Madrid
Helsingborg 8 -
 6 Heerenveen
Vålerenga 2 -
 4 Austria Vienna
Rapid Bucuresti 2 -
 2 Nurnberg
Rapid Vienna 1 -
 2 Anderlecht
AIK 0 -
 1 Hapoel Tel Aviv
Twente 3 -
 3 Getafe
Anorthosis 2 -
 7 Tottenham
Metalist Kharkov 3 -
 4 Everton
Zurich 4 -
 2 Empoli
Dnipro 1 -
 1 Aberdeen
BATE 1 -
 6 Villarreal
AZ Alkmaar 1 -
 0 Paços de Ferreira
2nd Round Qualifying
Dyskobolia 3 -
 0 Tobol
Petrzalka 3 -
 2 Mika
Rapid Vienna 8 -
 0 Dinamo Tbilisi
Blackburn 3 -
 0 MyPa
Litex Lovech 6 -
 0 Besa Kavaje
Zenit Petersburg 5 -
 0 Z. Moravce
Vålerenga 7 -
 1 Ekranas
Midtjylland 7 -
 3 Haka
Aalborg 4 -
 2 HJK
Odense 5 -
 1 Dinamo Minsk
Sion 4 -
 1 Ried
Erciyesspor 4 -
 2 Maccabi Tel Aviv
Galatasaray 4 -
 2 Slaven Koprivnica
AIK 4 -
 3 Liepājas Metalurgs
Suduva 4 -
 6 Brann
CSKA Sofia 3 -
 2 Omonia Nicosia
Hamburger 4 -
 0 Honved
GKS Bełchatów 3 -
 5 Dnipro
Otelul 1 -
 3 Lok. Sofia
Anorthosis 3 -
 1 CFR Cluj
Lens 6 -
 2 Young Boys
Hapoel Tel Aviv 6 -
 0 Široki Brijeg
Fredrikstad 2 -
 3 Hammarby
St. Liege 4 -
 0 UN Kaerjeng
Zrinjski 1 -
 2 Rabotnicki
Mattersburg 1 -
 6 Basel
Sampdoria 2 -
 1 Hajduk Split
Jablonec 4 -
 5 Austria Vienna
Helsingborg 4 -
 1 Drogheda United
Netanya 0 -
 1 Uniao de Leiria
Hacken 2 -
 1 Dunfermline Athletic
Vojvodina 1 -
 5 Atletico Madrid
1st Round Qualifying
Young Boys 5 -
 1 Banants
Vaduz 0 -
 2 Dinamo Tbilisi
FC Alma Ata 2 -
 4 Z. Moravce
Maccabi Tel Aviv 4 -
 1 FC Santa Coloma
Dyskobolia 1 -
 0 MKT Araz
Hibernians 1 -
 7 Vojvodina
Mattersburg 4 -
 3 Aktobe
Teuta Durrës 4 -
 8 Slaven Koprivnica
Vålerenga 2 -
 0 Flora
Etzella 0 -
 3 HJK
EB / Streymur 1 -
 2 MyPa
Bezanija 2 -
 2 Besa Kavaje
Honved 2 -
 2 Nistru
Dinamo Brest 2 -
 3 Liepājas Metalurgs
Dinamo Minsk 3 -
 1 Skonto
Ekranas 6 -
 3 B36
UN Kaerjeng 2 -
 2 Lillestrøm
Rudar 0 -
 4 Omonia Nicosia
Narva 0 -
 9 Helsingborg
Litex Lovech 7 -
 0 Sliema Wanderers
Brann 14 -
 3 Carmarthen Town
Zimbru Chisinau 3 -
 3 Petrzalka
Rabotnicki 4 -
 2 Gorica
KR Reykjavik 1 -
 2 Hacken
Anorthosis 2 -
 0 Vardar
Partizan 11 -
 1 Zrinjski
Hajduk Split 2 -
 1 Buducnost
Haka 3 -
 3 Rhyl
Mika 2 -
 2 MTK Budapest
Neftci Baku 3 -
 4 Ried
Odense 5 -
 0 St. Patrick
AIK 9 -
 0 Glentoran
Suduva 4 -
 1 Dungannon
Ameri 2 -
 2 GKS Bełchatów
Koper 3 -
 6 Široki Brijeg
Drogheda United 4 -
 1 Libertas
Midtjylland 4 -
 4 Keflavík
 Top Scorers
 
 
Pld