04:23 21.08
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats History
16th Finals
Olympiakos Piraeus 2 -
 0 Rubin Kazan
Besiktas 2 -
 1 Braga
Athletic Bilbao 2 -
 2 Lokomotiv Moscow
Sporting Lisbon 3 -
 2 Legia
Schalke 4 -
 2 Plzen
Atletico Madrid 4 -
 1 Lazio
Anderlecht 0 -
 2 AZ Alkmaar
Metalist Kharkov 8 -
 1 Salzburg
Manchester United 3 -
 2 Ajax
Manchester City 6 -
 1 FC Porto
Valencia 2 -
 0 Stoke City
PSV 6 -
 2 Trabzonspor
Twente 2 -
 0 Steaua Bucuresti
St. Liege 1 -
 1 Wisla
PAOK 0 -
 3 Udinese
Club Brugge 1 -
 3 Hannover
Group stage
Play-offs
Athletic Bilbao 0 -
 0 Trabzonspor
Sparta Prague 1 -
 2 Vaslui
Hapoel Tel Aviv 4 -
 1 Ekranas
Trnava 1 -
 3 Lokomotiv Moscow
Spartak Moscow 4 -
 5 Legia
Club Brugge 5 -
 3 Zestafoni
Schalke 6 -
 3 HJK
Dinamo Kiev 3 -
 1 Litex Lovech
Gaz Metan Medias 2 -
 3 Austria Vienna
AZ Alkmaar 7 -
 2 Aalesund
Salzburg 2 -
 2 Omonia Nicosia
Din. Bucuresti 3 -
 5 Vorskla Poltava
Stoke City 5 -
 1 Thun
Panathinaikos 2 -
 4 Maccabi Tel Aviv
CSKA Sofia 1 -
 3 Steaua Bucuresti
Rapid Bucuresti 4 -
 2 Slask Wroclaw
Anderlecht 4 -
 3 Bursaspor
Karpaty 1 -
 3 PAOK
Sporting Lisbon 2 -
 1 Nordsjaelland
Spartak Vladikavkaz 2 -
 3 Besiktas
Helsingborg 1 -
 4 St. Liege
Rennes 6 -
 1 Crvena Zvezda
Dnipro 1 -
 3 Fulham
Sochaux 0 -
 4 Metalist Kharkov
Sevilla 2 -
 3 Hannover
Paris SG 6 -
 0 Differdange 03
Dinamo Tbilisi 1 -
 2 AEK Athens
Tottenham 5 -
 0 Heart of Midlothian
Rangers 2 -
 3 Maribor
AEK Larnaca 2 -
 1 Rosenborg
AS Roma 1 -
 2 Slovan Bratislava
Birmingham 3 -
 0 Nacional
Partizan 2 -
 3 Shamrock
Rabotnicki 1 -
 9 Lazio
Sion 0 -
 6 Celtic
PSV 5 -
 0 Ried
Vitória Guimarães 0 -
 6 Atletico Madrid
Young Boys 2 -
 2 Braga
3rd Qualifying Round
Helsingborg 3 -
 1 Bnei Yehuda
Lok. Sofia 0 -
 0 Slask Wroclaw
Mlada Boleslav 2 -
 5 AEK Larnaca
Crvena Zvezda 9 -
 1 Ventspils
Aktobe 2 -
 2 Spartak Vladikavkaz
St. Patrick 1 -
 5 Karpaty
Austria Vienna 4 -
 3 O. Ljubljana
Sarajevo 0 -
 7 Sparta Prague
Rabotnicki 3 -
 2 Anorthosis
PAOK 5 -
 0 Vålerenga
Senica 0 -
 4 Salzburg
Rennes 7 -
 2 Metalurgi Rustavi
Sligo Rovers 0 -
 2 Vorskla Poltava
Elfsborg 1 -
 5 Aalesund
Gomel 2 -
 5 Bursaspor
Fulham 2 -
 0 RNK Split
Westerlo 1 -
 5 Young Boys
Vaduz 2 -
 5 Hapoel Tel Aviv
Den Haag 1 -
 3 Omonia Nicosia
Trnava 3 -
 3 Levski
Heart of Midlothian 5 -
 2 Paksi SE
Jablonec 1 -
 3 AZ Alkmaar
Olympiakos Volos 6 -
 0 Differdange 03
Legia 1 -
 0 Gaziantepspor
Varazdin 3 -
 4 Din. Bucuresti
Qarabag Agdam 2 -
 4 Club Brugge
Gaz Metan Medias 2 -
 2 Mainz
Maccabi Tel Aviv 8 -
 0 Zeljeznicar
Hacken 2 -
 4 Nacional
Thun 3 -
 3 Palermo
Hajduk Split 0 -
 2 Stoke City
Strømsgodset 1 -
 4 Atletico Madrid
Vitória Guimarães 2 -
 1 Midtjylland
Brondby 4 -
 4 Ried
Dinamo Tbilisi 6 -
 1 KR Reykjavik
2nd Qualifying Round
St. Patrick 3 -
 2 Shakhtar Karagandy
Irtysh 1 -
 3 Metalurgi Rustavi
Dundee Utd 3 -
 3 Slask Wroclaw
Olympiakos Volos 2 -
 1 Rad Beograd
Jablonec 7 -
 1 Flamurtari
Gaz Metan Medias 2 -
 1 KuPS
Austria Vienna 5 -
 0 Rudar
Westerlo 1 -
 0 TPS
Den Haag 5 -
 2 Tauras
Varazdin 4 -
 2 Iskra Rybnitsa
Bnei Yehuda 4 -
 0 Sant Julia
Gaziantepspor 5 -
 2 FC Minsk
Gagra 2 -
 3 Anorthosis
Aalesund 4 -
 3 Ferencváros
Honka 0 -
 3 Hacken
Ventspils 4 -
 2 Sachter Soligorsk
Mika 0 -
 2 Vålerenga
Sarajevo 2 -
 0 Orebro
Khazar Lankaran 1 -
 3 Maccabi Tel Aviv
AEK Larnaca 9 -
 0 Floriana
Dinamo Tbilisi 6 -
 2 Llanelli
Vojvodina 3 -
 3 Vaduz
Levadia 0 -
 1 Differdange 03
Elfsborg 4 -
 1 Suduva
Qarabag Agdam 1 -
 1 EB / Streymur
Trnava 3 -
 1 Tirana
Tromso 1 -
 4 Paksi SE
Bohemians 1 -
 3 O. Ljubljana
Midtjylland 8 -
 3 TNS
Aktobe 1 -
 1 Kecskemeti TE
Salzburg 4 -
 1 Liepājas Metalurgs
Sheriff Tiraspol 0 -
 1 Zeljeznicar
Rabotnicki 4 -
 0 Juvenes/Dogana
Thun 2 -
 1 Vllaznia Shkoder
RNK Split 5 -
 2 Domzale
Vorskla Poltava 5 -
 0 Glentoran
Lok. Sofia 3 -
 2 Metalurg Skopje
Fulham 7 -
 1 Crusaders
Nacional 3 -
 1 FH
Zilina 2 -
 3 KR Reykjavik
1st Qualifying Round
FC Minsk 3 -
 2 AZAL
Metalurgi Rustavi 2 -
 1 Banants
Qarabag Agdam 7 -
 0 Banga
Rabotnicki 7 -
 1 Narva
Tre Penne 1 -
 9 Rad Beograd
Tromso 7 -
 1 Daugavpils
Kalju 0 -
 2 Honka
Fola Esch 1 -
 5 Elfsborg
Neath 1 -
 6 Aalesund
Lusitanos 1 -
 6 Varazdin
Paksi SE 5 -
 0 UE Santa Coloma
Milsami-Ursidos 1 -
 5 Dinamo Tbilisi
Ulisses 0 -
 5 Ferencváros
Zeta 2 -
 4 Trnava
KR Reykjavik 8 -
 2 ÍF
St. Patrick 2 -
 1 Vestmannaeyjar
Hacken 6 -
 2 UN Kaerjeng
Cliftonville 1 -
 2 TNS
NSI 0 -
 3 Fulham
Irtysh 2 -
 1 Jagiellonia Białystok
Vllaznia Shkoder 2 -
 1 Birkirkara
Glentoran 3 -
 3 Renova
Shakhtar Karagandy 3 -
 2 Koper
O. Ljubljana 3 -
 0 Široki Brijeg
Flamurtari 4 -
 3 Buducnost
 Top Scorers
 
 
Pld
14
3
12
12
1
15
11
1
12
  Adrián
11
 
19
8
 
13
7
 
11
7
 
10
7
 
9
7
 
10
7
2
15
  Alan
6
 
5
6
3
10
 Most Assists
Ps
Pld
  Diego
6
12
4
16
3
3
3
10
3
13
3
14
3
15
2
3
2
4
2
4
2
5
  Ibai
2
7
 Yellow cards
YC
Pld
6
9
6
10
  Gabi
6
17
5
6
5
7
5
7
5
9
5
10
5
11
5
11
5
11
5
11