17:19 18.12
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats History
16th Finals
Genk 0 -
 2 Anzhi
Tottenham 3 -
 2 Dnipro
Trabzonspor 0 -
 4 Juventus
Lyon 1 -
 0 Ch. Odessa
Fiorentina 4 -
 2 Esbjerg
Valencia 2 -
 0 Dinamo Kiev
Benfica 4 -
 0 PAOK
AZ Alkmaar 2 -
 1 Liberec
Rubin Kazan 1 -
 3 Betis
Napoli 3 -
 1 Swansea
Sevilla 4 -
 3 Maribor
Shakhtar 2 -
 3 Plzen
Ludogorets 4 -
 3 Lazio
Salzburg 6 -
 1 Ajax
Basel 3 -
 0 Maccabi Tel Aviv
Eintracht Frankfurt 5 -
 5 FC Porto
Group stage
Play-offs Round
Dinamo Kiev 8 -
 3 Aktobe
Feyenoord 1 -
 3 Kuban
Betis 8 -
 1 Jablonec
Eintracht Frankfurt 4 -
 1 Qarabag Agdam
Tottenham 8 -
 0 Dinamo Tbilisi
AZ Alkmaar 3 -
 3 Atromitos
St. Liege 5 -
 1 FC Minsk
Astra Giurgiu 1 -
 3 Maccabi Haifa
Rubin Kazan 5 -
 0 Molde
Saint-Etienne 3 -
 5 Esbjerg
Spartak Moscow 3 -
 5 St. Gallen
Dnipro 5 -
 1 Kalju
Žalgiris 0 -
 7 Salzburg
Trabzonspor 5 -
 1 Kukësi
Nice 1 -
 2 Apollon
Nordsjaelland 1 -
 2 Elfsborg
Besiktas 3 -
 2 Tromso
Braga 1 -
 2 Pandurii
Genk 7 -
 2 Hafnarfjordur
Petrolul 3 -
 6 Swansea
Thun 3 -
 1 Partizan
Skenderbeu 1 -
 1 Ch. Odessa
VfB Stuttgart 3 -
 4 Rijeka
Sheriff Tiraspol 3 -
 2 Vojvodina
APOEL 2 -
 3 Zulte-Waregem
Liberec 4 -
 2 Udinese
Fiorentina 2 -
 2 Grasshoppers
Dila Gori 0 -
 4 Rapid Vienna
Pasching 1 -
 4 Estoril
Slask Wroclaw 1 -
 9 Sevilla
3rd Qualifying Round
Astra Giurgiu 5 -
 3 Trencin
Vitesse 2 -
 3 Petrolul
St Johnstone 1 -
 1 FC Minsk
Strømsgodset 2 -
 5 Jablonec
Gefle 0 -
 3 Qarabag Agdam
Maccabi Haifa 3 -
 0 Ventspils
Breidablik 1 -
 1 Aktobe
Trabzonspor 1 -
 0 Dinamo Minsk
Crvena Zvezda 1 -
 3 Ch. Odessa
Rubin Kazan 4 -
 1 Randers FC
Lech Poznan 2 -
 2 Žalgiris
Thun 3 -
 1 Hacken
Differdange 03 1 -
 1 Tromso
Zilina 2 -
 3 Rijeka
VfB Stuttgart 1 -
 1 Botev Plovdiv
Met. Donetsk 1 -
 2 Kukësi
Bursaspor 2 -
 5 Vojvodina
Hapoel Tel Aviv 2 -
 3 Pandurii
Zurich 2 -
 4 Liberec
Rapid Vienna 4 -
 2 Asteras Tripolis
St. Liege 4 -
 2 Xanthi
Milsami-Ursidos 0 -
 6 Saint-Etienne
Kuban 3 -
 0 Motherwell
Udinese 7 -
 1 Široki Brijeg
Malmo FF 0 -
 4 Swansea
Club Brugge 3 -
 4 Slask Wroclaw
Hapoel Ramat Gan 0 -
 1 Estoril
Dila Gori 2 -
 0 Hajduk Split
Mladost Podgorica 1 -
 9 Sevilla
2nd Qualifying Round
Pandurii 4 -
 0 Levadia
Aalborg 0 -
 3 Dila Gori
Široki Brijeg 4 -
 3 Irtysh
Jeunesse d'Esch 1 -
 5 Ventspils
Senica 2 -
 3 Mladost Podgorica
Lech Poznan 5 -
 2 Honka
Piast Gliwice (Pol) 3 -
 4 Qarabag Agdam
Milsami-Ursidos 2 -
 2 Sachter Soligorsk
Lokomotiva 4 -
 4 Dinamo Minsk
Hapoel Tel Aviv 6 -
 3 Beroe
Liberec 2 -
 2 Skonto
Botev Plovdiv 3 -
 1 Zrinjski
Debrecen 2 -
 5 Strømsgodset
Trencin 2 -
 1 IFK Goteborg
Inter Baku 1 -
 2 Tromso
Dacia Chisinau 2 -
 3 Ch. Odessa
Gefle 4 -
 3 Anorthosis
Khazar Lankaran 0 -
 10 Maccabi Haifa
Víkingur 0 -
 7 Petrolul
Hibernian 0 -
 9 Malmo FF
Aktobe 2 -
 1 Hødd
St Johnstone 2 -
 1 Rosenborg
FC Minsk 3 -
 1 Valletta
Utrecht 4 -
 5 Differdange 03
Chikhura 1 -
 5 Thun
Sarajevo 2 -
 3 Kukësi
Rubin Kazan 4 -
 2 Jagodina
Pyunik Yerevan 1 -
 3 Žalgiris
Hacken 3 -
 2 Sparta Prague
Linfield 2 -
 2 Xanthi
Derry City 2 -
 7 Trabzonspor
Turnovo 2 -
 3 Hajduk Split
Vestmannaeyjar 0 -
 2 Crvena Zvezda
Omonia Nicosia 2 -
 3 Astra Giurgiu
Honved 1 -
 5 Vojvodina
Zilina 3 -
 3 O. Ljubljana
Rudar 2 -
 6 Slask Wroclaw
Prestatyn Town 0 -
 8 Rijeka
Sturm Graz 0 -
 1 Breidablik
St. Liege 6 -
 2 KR Reykjavik
1st Qualifying Round
Qarabag Agdam 2 -
 0 Metalurg Skopje
Khazar Lankaran 2 -
 1 Sliema Wanderers
Gefle 8 -
 1 Narva
Levadia 3 -
 2 Bala Town
Linfield 5 -
 0 ÍF
Botev Plovdiv 6 -
 0 Astana
Vaduz 1 -
 1 Chikhura
Dudelange 0 -
 1 Milsami-Ursidos
Aktobe 4 -
 2 Gandzasar Kapan
Zrinjski 4 -
 1 UE Santa Coloma
Honved 13 -
 1 Čelik
Pyunik Yerevan 2 -
 1 Teteks
TPS 2 -
 3 Jeunesse d'Esch
Vojvodina 7 -
 3 Hibernians
Dinamo Minsk 8 -
 0 Kruoja
Mariehamn 1 -
 3 Inter Baku
Kukësi 1 -
 1 Flora
Turnovo 4 -
 4 Suduva
Differdange 03 3 -
 1 Laçi
Skonto 1 -
 1 Tiraspol
NK Celje 2 -
 3 Tromso
Zilina 6 -
 3 Torpedo
Dacia Chisinau 3 -
 3 Teuta Durrës
Irtysh 2 -
 0 Levski
Inter Turku 1 -
 2 Víkingur
Liepājas Metalurgs 3 -
 3 Prestatyn Town
Ventspils 1 -
 1 Airbus UK
St. Patrick 3 -
 4 Žalgiris
Mika 1 -
 2 Rudar
Libertas Novska 1 -
 3 Sarajevo
Mladost Podgorica 2 -
 2 Videoton
Astra Giurgiu 3 -
 0 Domzale
Malmo FF 2 -
 0 Drogheda United
Rosenborg 9 -
 3 Crusaders
Valletta 4 -
 0 La Fiorita
Glentoran 0 -
 3 KR Reykjavik
FC Santa Coloma 0 -
 4 Breidablik
HB Torshavn 1 -
 2 Vestmannaeyjar
 Top Scorers
 
 
Pld
11
2
9
8
 
13
7
1
5
7
1
6
7
 
11
7
 
16
6
 
5
6
 
6
6
 
9
6
 
8
6
 
13
  Rayo
6
1
12
 Most Assists
Ps
Pld
 Yellow cards
YC
Pld
6
8
6
8
6
10
  Coke
6
12
5
8
5
10
5
11
5
12
5
13
5
13
4
2
4
3