04:24 26.09
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats Coaches Referees News History
Round of 32
CSKA Moscow 1 -
 0 Crvena Zvezda
Sporting Lisbon 6 -
 4 Astana
Atalanta 3 -
 4 Borussia Dortmund
Lokomotiv Moscow 4 -
 2 Nice
Athletic Bilbao 4 -
 3 Spartak Moscow
Red Bull Salzburg 4 -
 3 Real Sociedad
AC Milan 4 -
 0 Ludogorets
Arsenal 4 -
 2 Östersunds FK
Braga 1 -
 3 Marseille
Atletico Madrid 5 -
 1 FC Copenhagen
Dinamo Kiev 1 -
 1 AEK Athens
Zenit Petersburg 3 -
 1 Celtic
RB Leipzig 3 -
 3 Napoli
Villarreal 1 -
 4 Lyon
Viktoria Plzeň 3 -
 1 Partizan
Lazio 5 -
 2 Steaua Bucuresti
Group Stage
Play-off Round
Zenit Petersburg 2 -
 1 Utrecht
Crvena Zvezda 4 -
 4 Krasnodar
Oleksandriya 2 -
 3 BATE
Midtjylland 3 -
 4 Apollon
Skenderbeu 1 -
 1 Dinamo Zagreb
Braga 5 -
 3 Hafnarfjordur
Fenerbahce 1 -
 4 Vardar
Östersunds FK 3 -
 3 PAOK
AEK Larnaca 1 -
 3 Viktoria Plzeň
Maccabi Tel Aviv 3 -
 2 Rheindorf Altach
Athletic Bilbao 4 -
 2 Panathinaikos
Suduva 0 -
 2 Ludogorets
Shkendija 0 -
 7 AC Milan
Austria Vienna 2 -
 2 Osijek
Rosenborg 4 -
 2 Ajax
Marseille 4 -
 1 Domzale
Sheriff Tiraspol 1 -
 1 Legia
Red Bull Salzburg 7 -
 1 Viitorul Constanţa
AEK Athens 3 -
 0 Club Brugge
Vidi 0 -
 4 Partizan
Hajduk Split 1 -
 3 Everton
Dinamo Kiev 3 -
 1 Marítimo
Third qualifying round
Skenderbeu 3 -
 3 Mlada Boleslav
Shkendija 4 -
 2 Trakai
PAOK 3 -
 1 Olimpik Donetsk
Panionios 0 -
 2 Maccabi Tel Aviv
Osijek 2 -
 0 PSV
Lyngby 2 -
 5 Krasnodar
Fenerbahce 3 -
 2 Sturm Graz
Fola Esch 1 -
 3 Östersunds FK
Lech Poznan 2 -
 2 Utrecht
Dinamo Minsk 1 -
 3 AEK Larnaca
Braga 3 -
 2 AIK
Sion 1 -
 4 Suduva
Athletic Bilbao 4 -
 1 Din. Bucuresti
Oleksandriya 1 -
 0 Astra Giurgiu
Marítimo 2 -
 0 Botev Plovdiv
Zenit Petersburg 2 -
 1 Bnei Yehuda
Midtjylland 4 -
 4 Arka
AC Milan 3 -
 0 Universitatea Craiova
Hajduk Split 2 -
 0 Brondby
Qabala 1 -
 3 Panathinaikos
Vidi 2 -
 2 Bordeaux
Rheindorf Altach 4 -
 2 Gent
Sparta Prague 0 -
 3 Crvena Zvezda
Odd Grenland 1 -
 2 Dinamo Zagreb
Apollon 3 -
 2 Aberdeen
KV Oostende 2 -
 4 Marseille
AEL Limassol 1 -
 2 Austria Vienna
Ružomberok 0 -
 2 Everton
Domzale 2 -
 1 Freiburg
Qualification Round 2
Fola Esch 4 -
 2 Keshla Baku
Crvena Zvezda 3 -
 1 Irtysh Pavlodar
Skenderbeu 3 -
 1 Kairat
KR Reykjavik 1 -
 5 Maccabi Tel Aviv
Dinamo Minsk 4 -
 1 Rabotnicki
Brann 1 -
 2 Ružomberok
HJK 2 -
 4 Shkendija
Vidi 4 -
 1 Kalju
VPS 2 -
 3 Brondby
Dinamo Brest 1 -
 4 Rheindorf Altach
Suduva 2 -
 1 Liepaja
Galatasaray 1 -
 3 Östersunds FK
Lech Poznan 4 -
 3 Haugesund
Zaria Balti 1 -
 5 Apollon
Odd Grenland 2 -
 0 Vaduz
Jagiellonia Białystok 1 -
 3 Qabala
Utrecht 3 -
 1 Valletta
Zira 1 -
 3 Astra Giurgiu
AEL Limassol 3 -
 1 Progres Niedercorn
Trakai 3 -
 3 Norrkoping
Botev Plovdiv 5 -
 1 Beitar Jerusalem
Lyngby 3 -
 1 Slovan Bratislava
Levski 1 -
 3 Hajduk Split
Mladost Podgorica 1 -
 3 Sturm Graz
Bnei Yehuda 3 -
 1 Trencin
AIK 2 -
 0 Zeljeznicar
AEK Larnaca 2 -
 0 Cork City
Široki Brijeg 1 -
 3 Aberdeen
Luzern 2 -
 3 Osijek
Gorica 2 -
 5 Panionios
Midtjylland 7 -
 3 Ferencváros
Mlada Boleslav 5 -
 2 Shamrock
Domzale 5 -
 3 Valur
Qualification Round 1
Gorica 4 -
 2 Shirak Gyumri
Dunav 2010 0 -
 3 Irtysh Pavlodar
Atlantas 1 -
 8 Kairat
Botev Plovdiv 4 -
 1 Partizani
Valur 1 -
 0 Ventspils
Slovan Bratislava 9 -
 1 Pyunik Yerevan
Torpedo Kutaisi 1 -
 8 Trencin
NSI 1 -
 4 Dinamo Minsk
Cork City 6 -
 2 Levadia
Rheindorf Altach 2 -
 1 Chikhura
Olimpija Ljubljana 0 -
 2 VPS
Dacia Chisinau 0 -
 7 Shkendija
Jagiellonia Białystok 5 -
 0 Dinamo Batumi
Suduva 2 -
 1 Sachter Soligorsk
Bangor City 0 -
 4 Lyngby
B36 2 -
 4 Kalju
Jelgava 0 -
 3 Ferencváros
Vasas 3 -
 7 Beitar Jerusalem
Osijek 6 -
 0 UE Santa Coloma
Sarajevo 3 -
 3 Zaria Balti
Sutjeska 1 -
 3 Levski
Lincoln Red Imps 1 -
 6 AEK Larnaca
Ballymena United 0 -
 5 Odd Grenland
Differdange 03 1 -
 4 Zira
Coleraine 0 -
 7 Haugesund
Milsami-Ursidos 2 -
 3 Fola Esch
Vaduz 5 -
 1 Bala Town
HJK 3 -
 1 Connah's Quay
Derry City 2 -
 10 Midtjylland
Tirana 0 -
 5 Maccabi Tel Aviv
Ružomberok 3 -
 2 Vojvodina
Sant Julia 0 -
 6 Skenderbeu
FC Prishtina 0 -
 6 Norrkoping
AIK 5 -
 0 KÍ Klaksvík
Keshla Baku 5 -
 0 Mladost Lucani
Ordabasy 0 -
 2 Široki Brijeg
Floriana 3 -
 6 Crvena Zvezda
Rabotnicki 7 -
 0 Tre Penne
Flora 2 -
 5 Domzale
Gandzasar Kapan 0 -
 4 Mladost Podgorica
Zeta 2 -
 3 Zeljeznicar
Folgore Falciano 0 -
 3 Valletta
Trakai 3 -
 1 St Johnstone
Progres Niedercorn 2 -
 1 Rangers
Liepaja 3 -
 3 Crusaders
Pelister 0 -
 7 Lech Poznan
Balzan 3 -
 5 Vidi
AEL Limassol 10 -
 0 St josephs
SJK 0 -
 2 KR Reykjavik
Shamrock 2 -
 0 Stjarnan
  Top Scorers      
    Aritz Aduriz 11 4 14
    Aleksandr Kokorin 9   13
    Ciro Immobile 8   9
    André Silva 8   14
    Yiadom Richmond Boakye 8 2 14
    Maksim Maksimov 7   6
    Júnior Moraes 7 2 11
    Valère Germain 7   17
    Munas Dabbur 7   16
    Marek Bakos 6 1 8
    Mario Balotelli 6 2 7
    Antoine Griezmann 6   8
  Most Assists    
    Dimitri Payet 7 14
    Canales 6 7
    J. Poulsen 6 8
    Luis Alberto 5 9
    Stefan Lainer 5 16
    Bruno Fernandes 4 6
    Mesut Özil 4 7
    Aleksey Miranchuk 4 9
    Hakan Calhanoglu 4 10
    Raphael Holzhauser 4 10
    Maximilian Mittelstädt 3 3
    Kerem Demirbay 3 4
  Yellow cards          
    Jordan Amavi 7 4   1 12
    Jaume Costa 6 3   1 5
    Marko Livaja 6 3 1   8
    E. Sachetti 6 3 1   8
    Fabio Daprelà 6 6     8
    Mehdi Kirch 5 2 1   5
    Boubacar Kamara 5 2 1   6
    Denys Garmash 5 2 1   10
    Bakary Nimaga 5 2 1   10
    Luiz Felipe Ramos Marchi 5 5     10
    Duje Caleta-Car 5 5     15
    Ádám Szalai 4 1   1 1
Top goals
Gylfi Sigurdsson
Hajduk Split-Everton 1:1, 46'
9.6
311
Nikolay Signevich
Köln-BATE 1:2, 33'
9.5
234
Junior Kabananga
Astana-Villarreal 1:0, 22'
9.5
160
Rivaldinho
Din. Bucuresti-Athletic Bilbao 1:1, 54'
9.5
100
Guelor Kanga
Crvena Zvezda-Krasnodar 2:0, 46'
9.5
69