19:09 22.05
Tournament Schedule Results Teams History
3. Round
Inter 2 -
 1 Hertha Berlin
Liverpool 4 -
 2 Olympiakos Piraeus
Rosenborg 2 -
 4 Deportivo Alavés
Barcelona 3 -
 1 Club Brugge
Hamburger 0 -
 4 AS Roma
Werder Bremen 1 -
 4 Bordeaux
FC Porto 2 -
 0 Espanyol
VfB Stuttgart 4 -
 3 Feyenoord
PAOK 0 -
 4 PSV
AEK Athens 6 -
 4 Bayer Leverkusen
Lausanne 4 -
 7 Nantes
Celta Vigo 1 -
 0 Shakhtar
Slavia Prague 5 -
 3 Osijek
Munich 1860 2 -
 4 Parma
Rayo Vallecano 2 -
 0 Lokomotiv Moscow
Kaiserslautern 3 -
 1 Rangers
2. Round
Kaiserslautern 5 -
 4 Iraklis 1908
Genk 3 -
 9 Werder Bremen
PAOK 3 -
 1 Udinese
Rapid Vienna 1 -
 4 Osijek
Munich 1860 5 -
 4 Halmstad
Celta Vigo 3 -
 1 Crvena Zvezda
Celtic 2 -
 3 Bordeaux
Vitesse 1 -
 1 Inter
Viborg 2 -
 2 Rayo Vallecano
Liberec 2 -
 4 Liverpool
Feyenoord 3 -
 1 Basel
Grazer 1 -
 4 Espanyol
AS Roma 2 -
 1 Boavista
St. Gallen 2 -
 3 Club Brugge
Slavia Prague 6 -
 3 OFI
FC Porto 3 -
 0 Wisla
VfB Stuttgart 3 -
 2 Tirol Innsbruck
Inter Bratislava 1 -
 3 Lokomotiv Moscow
Deportivo Alavés 5 -
 3 Lillestrøm
Amica 2 -
 4 Hertha Berlin
MTK Budapest 1 -
 3 Nantes
Ajax 2 -
 3 Lausanne
Dinamo Zagreb 1 -
 2 Parma
Herfolge 2 -
 6 AEK Athens
1. Round
Kaiserslautern 3 -
 2 Bohemians
AEK Athens 4 -
 2 Vasas
Munich 1860 1 -
 0 Drnovice
Bordeaux 5 -
 1 Lierse
Ajax 9 -
 0 Gent
Brann 6 -
 7 Basel
Liberec 4 -
 3 Norrkoping
Grazer 3 -
 2 Kosice
Örgryte 1 -
 4 Rapid Vienna
Gaziantepspor 3 -
 4 Deportivo Alavés
Fiorentina 3 -
 5 Tirol Innsbruck
Osijek 2 -
 1 Brondby
Liverpool 1 -
 0 Rapid Bucuresti
Benfica 3 -
 4 Halmstad
Parma 6 -
 0 Pobeda
Beitar Jerusalem 4 -
 6 PAOK
Nantes 6 -
 0 Kryvbas Krivoy Rog
Heart of Midlothian 3 -
 3 VfB Stuttgart
FC Porto 2 -
 1 Partizan
Wisla 5 -
 5 Zaragoza
Rijeka 0 -
 1 Celta Vigo
Inter 7 -
 1 Ruch
HJK 2 -
 3 Celtic
Akademisk 0 -
 5 Slavia Prague
Feyenoord 4 -
 1 Dunaujvaros
St. Gallen 2 -
 1 Chelsea
Crvena Zvezda 4 -
 2 Leicester
APOEL 0 -
 3 Club Brugge
Rayo Vallecano 2 -
 1 Molde
Genk 4 -
 1 Zurich
Boavista 4 -
 2 Vorskla Poltava
Espanyol 3 -
 2 O. Ljubljana
Dynamo Moscow 3 -
 4 Lillestrøm
Naftex 2 -
 4 Lokomotiv Moscow
OFI 6 -
 0 Napredak
Amica 5 -
 0 Spartak Vladikavkaz
Hertha Berlin 4 -
 1 Zimbru Chisinau
AS Roma 11 -
 1 Gorica
Viborg 1 -
 0 CSKA Moscow
Iraklis 1908 1 -
 0 Gueugnon
Maccabi Haifa 2 -
 4 Vitesse
Herfolge 2 -
 1 AIK
Udinese 3 -
 0 Polonia Warszawa
Torpedo Moscow 2 -
 5 Lausanne
Inter Bratislava 4 -
 1 Rapid JC
Werder Bremen 6 -
 2 Antalyaspor
MTK Budapest 2 -
 2 CSKA Sofia
Dinamo Zagreb 4 -
 1 Slovan Bratislava
Qualifying round
Antalyaspor 7 -
 0 Kapaz
Gent 6 -
 2 ÍA
Gorica 3 -
 2 Neftci Baku
Kosice 4 -
 3 Ararat Yerevan
O. Ljubljana 3 -
 0 Sheriff Tiraspol
Lierse 7 -
 0 Ekranas
Ruch 7 -
 2 Žalgiris
Grevenmacher 3 -
 4 HJK
CSKA Sofia 11 -
 2 Tiraspol
Lokomotivi Tbilisi 0 -
 4 Slovan Bratislava
Maccabi Haifa 1 -
 1 Slavia Mozyr
Brann 2 -
 1 Liepājas Metalurgs
Beitar Jerusalem 4 -
 1 WIT Georgia
Vasas 4 -
 3 Ventspils
Pobeda 2 -
 1 Universitatea Craiova
Viljandi 2 -
 6 Napredak
APOEL 5 -
 2 Tomori
Partizan 5 -
 3 Sliema Wanderers
Buducnost 0 -
 4 Drnovice
Rabotnicki 0 -
 4 Vorskla Poltava
Teuta Durrës 0 -
 6 Rapid Vienna
Mika 1 -
 3 Rapid Bucuresti
Naftex 2 -
 1 Omonia Nicosia
Gomel 0 -
 3 AIK
Cork City 0 -
 2 Lausanne
Flora 1 -
 6 Club Brugge
Basel 12 -
 1 Folgore Falciano
Vaduz 3 -
 6 Amica
Norrkoping 4 -
 1 Gøtu
B36 0 -
 9 Akademisk
Jokerit 2 -
 5 MTK Budapest
Wisla 3 -
 1 Zeljeznicar
Örgryte 3 -
 1 Coleraine
Halmstad 11 -
 0 Bangor City
Celtic 11 -
 0 Jeunesse d'Esch
Lillestrøm 4 -
 0 Glentoran
Rayo Vallecano 16 -
 0 Constelacio Esportiva
Valletta 6 -
 8 Rijeka
Bohemians 2 -
 2 Aberdeen
Heart of Midlothian 5 -
 0 Vestmannaeyjar
Barry Town 0 -
 5 Boavista