22:21 21.11
Tournament Schedule Results Teams History
16th Finals
Dnipro 2 -
 3 Partizan
Schalke 1 -
 2 Shakhtar
Sevilla 2 -
 1 Panathinaikos
Auxerre 3 -
 2 Ajax
VfB Stuttgart 0 -
 2 Parma
Steaua Bucuresti 2 -
 2 Valencia
Feyenoord 2 -
 4 Sporting Lisbon
Villarreal 2 -
 0 Dinamo Kiev
Middlesbrough 4 -
 3 Grazer
Benfica 1 -
 3 CSKA Moscow
Zaragoza 3 -
 1 Fenerbahce
Lille 2 -
 0 Basel
AZ Alkmaar 2 -
 1 Alemannia Aachen
Newcastle Utd 4 -
 2 Heerenveen
Sochaux 0 -
 2 Olympiakos Piraeus
Athletic Bilbao 1 -
 2 Austria Vienna
Group Stage
1. Round
Heerenveen 5 -
 0 Maccabi Petach-Tikva
Amica 2 -
 1 Ventspils
Basel 3 -
 1 Ahmat
Dinamo Tbilisi 5 -
 5 Wisla
Dnipro 2 -
 1 Maccabi Haifa
Crvena Zvezda 1 -
 6 Zenit Petersburg
Liepājas Metalurgs 1 -
 9 Schalke
AEK Athens 2 -
 1 Gorica
Beveren 2 -
 1 Levski
Lazio 6 -
 0 Met. Donetsk
CSKA Sofia 3 -
 4 Steaua Bucuresti
Feyenoord 5 -
 1 Odd Grenland
Auxerre 3 -
 1 Aalborg
Athletic Bilbao 4 -
 3 Trabzonspor
Litex Lovech 1 -
 5 Grazer
Djurgården 3 -
 4 VV DOS
Genclerbirligi 1 -
 2 Egaleo
Lille 4 -
 2 Shelbourne
Din. Bucuresti 1 -
 3 Partizan
Udinese 2 -
 3 Panionios
Elfsborg 0 -
 2 Dinamo Zagreb
Villarreal 5 -
 1 Hammarby
Benfica 5 -
 0 B. Bystrica
Bochum 1 -
 1 St. Liege
VfB Stuttgart 7 -
 1 Újpest
Châteauroux 1 -
 6 Club Brugge
Stabaek 0 -
 9 Sochaux
Braga 3 -
 5 Heart of Midlothian
Legia 1 -
 4 Austria Vienna
Maribor 2 -
 3 Parma
Bnei Sakhnin 1 -
 7 Newcastle Utd
Ferencváros 4 -
 2 Millwall
Besiktas 2 -
 1 Bodø / Glimt
Sigma Olomouc 2 -
 4 Zaragoza
Nacional 1 -
 4 Sevilla
Ostrava 1 -
 4 Middlesbrough
AZ Alkmaar 5 -
 3 PAOK
Rangers 1 -
 1 Marítimo
Rapid Vienna 0 -
 2 Sporting Lisbon
Alemannia Aachen 5 -
 1 Hafnarfjordur
Second qualifying round
Maribor 2 -
 2 Buducnost BD
CSKA Sofia 4 -
 2 Omonia Nicosia
Zenit Petersburg 3 -
 3 Pasching
Legia 7 -
 0 Metalurgi Rustavi
Sigma Olomouc 6 -
 1 Nistru Otaci
Steaua Bucuresti 5 -
 4 Zeleznik
Litex Lovech 9 -
 1 Zeljeznicar
Wil 2 -
 4 B. Bystrica
Dnipro 4 -
 1 Petrzalka
Lech Poznan 0 -
 2 Ahmat
Austria Vienna 3 -
 0 Mariupol
Tiraspol 1 -
 5 Met. Donetsk
Brondby 1 -
 1 Ventspils
Modrica 0 -
 8 Levski
Primorje 2 -
 4 Dinamo Zagreb
Partizan 1 -
 0 Otelul
Maccabi Petach-Tikva 4 -
 3 AEK Larnaca
Dinamo Tbilisi 3 -
 3 Slavia Prague
Ekranas 3 -
 4 Odd Grenland
Haka 2 -
 6 Stabaek
Liepājas Metalurgs 3 -
 3 Östers
Rijeka 2 -
 2 Genclerbirligi
Partizani 1 -
 6 Bnei Sakhnin
Servette 1 -
 5 Újpest
Honved 1 -
 1 Amica
Elfsborg 3 -
 1 Glentoran
Vaduz 2 -
 5 Beveren
Levadia 3 -
 3 Bodø / Glimt
Aalborg 3 -
 1 Žalgiris
Rubin Kazan 2 -
 3 Rapid Vienna
Akraness 1 -
 4 Hammarby
Dunfermline Athletic 3 -
 4 Hafnarfjordur
First qualifying round[edit]
Honved 2 -
 1 Mika
Tiraspol 4 -
 1 Shirak Gyumri
Samkir 1 -
 5 Metalurgi Rustavi
Qarabag Agdam 0 -
 4 B. Bystrica
Dudelange 1 -
 3 Ekranas
Dinamo Tbilisi 4 -
 2 BATE
Birkirkara 4 -
 5 Partizani
Sachter Soligorsk 2 -
 3 Nistru Otaci
Bohemians 1 -
 3 Levadia
Etzella 2 -
 5 Haka
Banants 0 -
 4 Mariupol
Dinamo Tirana 1 -
 8 Otelul
Sloga Jugomagnat 1 -
 8 Omonia Nicosia
TNS 1 -
 4 Östers
Modrica 4 -
 0 FC Santa Coloma
Longford Town 2 -
 4 Vaduz
Maribor 2 -
 1 Sileks
Primorje 3 -
 0 Marsaxlokk
Žalgiris 4 -
 2 Portadown
Ventspils 11 -
 0 B68
Liepājas Metalurgs 11 -
 2 B36
Hafnarfjordur 4 -
 1 Haverfordwest County
Zeljeznicar 9 -
 1 Pennarossa
Allianssi 3 -
 4 Glentoran
TVMK 3 -
 6 Akraness