15:06 22.05
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats History
16th Finals
Liverpool 3 -
 3 Zenit Petersburg
Hannover 2 -
 4 Anzhi
Benfica 3 -
 1 Bayer Leverkusen
Plzen 5 -
 0 Napoli
Chelsea 2 -
 1 Sparta Prague
Steaua Bucuresti 2 -
 2 Ajax
Bordeaux 2 -
 1 Dinamo Kiev
Olympiakos Piraeus 0 -
 4 Levante
Fenerbahce 1 -
 0 BATE
Lazio 5 -
 3 Borussia M
CFR Cluj 0 -
 5 Inter
Metalist Kharkov 0 -
 1 Newcastle Utd
Rubin Kazan 2 -
 1 Atletico Madrid
Genk 1 -
 3 VfB Stuttgart
Lyon 2 -
 3 Tottenham
Dnipro 1 -
 3 Basel
Group stage
Play-offs Round
Dynamo Moscow 1 -
 3 VfB Stuttgart
APOEL 2 -
 4 Neftci Baku
AZ Alkmaar 0 -
 6 Anzhi
Partizan 3 -
 3 Tromso
Steaua Bucuresti 5 -
 0 Ekranas
CSKA Moscow 1 -
 2 AIK
Dnipro 6 -
 4 Liberec
Marseille 2 -
 1 Sheriff Tiraspol
Heerenveen 1 -
 4 Molde
Newcastle Utd 2 -
 1 Atromitos
Rosenborg 3 -
 2 Legia
Metalist Kharkov 4 -
 1 Din. Bucuresti
Genk 3 -
 2 Luzern
Twente 5 -
 4 Bursaspor
Hapoel Tel Aviv 7 -
 1 Dudelange
Sparta Prague 4 -
 2 Feyenoord
Videoton 0 -
 0 Trabzonspor
Young Boys 3 -
 2 Midtjylland
Rapid Vienna 4 -
 2 PAOK
Club Brugge 7 -
 1 Debrecen
Plzen 2 -
 2 Lokeren
Inter 4 -
 2 Vaslui
Hannover 10 -
 4 Slask Wroclaw
Liverpool 2 -
 1 Heart of Midlothian
Levante 3 -
 0 Motherwell
Dila Gori 0 -
 3 Marítimo
Bordeaux 3 -
 2 Crvena Zvezda
HJK 3 -
 9 Athletic Bilbao
Sporting Lisbon 6 -
 1 Horsens
Lazio 5 -
 1 Mura
PSV 14 -
 0 Zeta
3rd Qualifying Round
Vitesse 0 -
 4 Anzhi
Bursaspor 6 -
 1 KuPS
Mura 3 -
 2 Arsenal Kiev
Anorthosis 1 -
 3 Dila Gori
Aalesund 1 -
 3 APOEL
Young Boys 3 -
 1 Kalmar
PAOK 6 -
 1 Bnei Yehuda
Legia 4 -
 3 Ried
Lech Poznan 1 -
 3 AIK
Plzen 7 -
 0 Ruch
Met. Donetsk 1 -
 2 Tromso
Rapid Bucuresti 1 -
 4 Heerenveen
Rosenborg 1 -
 1 Servette
Mlada Boleslav 0 -
 4 Twente
Trnava 1 -
 3 Steaua Bucuresti
Aktobe 2 -
 4 Genk
Liverpool 4 -
 0 Gomel
Marítimo 1 -
 1 Asteras Tripolis
Elfsborg 3 -
 4 Horsens
Omonia Nicosia 0 -
 0 Crvena Zvezda
Gent 0 -
 4 Videoton
Marseille 4 -
 1 Eskişehirspor
Inter 3 -
 2 Hajduk Split
Hannover 5 -
 0 St. Patrick
Dynamo Moscow 7 -
 2 Dundee Utd
Zeta 2 -
 2 Sarajevo
Slaven Koprivnica 3 -
 4 Athletic Bilbao
Rapid Vienna 3 -
 2 Vojvodina
Sparta Prague 4 -
 2 Admira
2nd Qualifying Round
Aktobe 5 -
 4 Milsami-Ursidos
Honved 0 -
 5 Anzhi
Lech Poznan 2 -
 1 Khazar Lankaran
Legia 7 -
 3 Liepājas Metalurgs
Crvena Zvezda 7 -
 6 Naftan
Vitesse 7 -
 5 Lokomotiv Plovdiv
Gomel 2 -
 1 Renova
Anorthosis 6 -
 1 Levadia
Plzen 5 -
 1 Metalurgi Rustavi
Zeta 3 -
 3 JJK Jyväskylä
Tromso 1 -
 0 O. Ljubljana
Asteras Tripolis 2 -
 2 Inter Baku
Ried 1 -
 1 Sachter Soligorsk
Gent 4 -
 2 Differdange 03
Portadown 2 -
 10 Slaven Koprivnica
St Johnstone 1 -
 3 Eskişehirspor
Sarajevo 3 -
 2 Levski
Hafnarfjordur 1 -
 2 AIK
Thór 0 -
 4 Mlada Boleslav
Sligo Rovers 2 -
 4 Trnava
Senica 0 -
 3 APOEL
Aalesund 6 -
 1 Tirana
Čelik 2 -
 11 Met. Donetsk
Metalurg Skopje 1 -
 6 Ruch
Dila Gori 5 -
 2 Aarhus
Shirak Gyumri 0 -
 3 Bnei Yehuda
Ordabasy 3 -
 4 Rosenborg
Elfsborg 2 -
 1 Dacia Chisinau
Admira 6 -
 2 Žalgiris
MyPa 1 -
 5 Rapid Bucuresti
Zimbru Chisinau 1 -
 1 Young Boys
Inter Turku 1 -
 6 Twente
Gandzasar Kapan 1 -
 5 Servette
Kalmar 6 -
 1 Osijek
CSKA Sofia 1 -
 1 Mura
KuPS 2 -
 2 Netanya
Videoton 1 -
 1 Slovan Bratislava
Suduva 1 -
 5 Vojvodina
Skonto 1 -
 2 Hajduk Split
St. Patrick 3 -
 2 Široki Brijeg
1st Qualifying Round
Portadown 2 -
 1 Shkendija
Gomel 10 -
 0 Víkingur
Kalju 2 -
 4 Khazar Lankaran
Llanelli 2 -
 3 KuPS
Libertas 0 -
 8 Renova
Inter Baku 7 -
 0 Narva
Ordabasy 1 -
 0 Jagodina
Šiauliai 2 -
 2 Levadia
Shirak Gyumri 2 -
 1 Rudar
Floriana 0 -
 12 Elfsborg
Zeta 4 -
 2 Pyunik Yerevan
Mura 2 -
 0 Bakı
Stabaek 3 -
 4 JJK Jyväskylä
NSI 0 -
 6 Differdange 03
Daugavpils 3 -
 3 Suduva
NK Celje 0 -
 2 Dacia Chisinau
Aktobe 2 -
 1 Torpedo
Grevenmacher 0 -
 2 Tirana
Metalurg Skopje 2 -
 2 Birkirkara
Hibernians 6 -
 9 Sarajevo
Osijek 4 -
 1 FC Santa Coloma
UE Santa Coloma 0 -
 9 Twente
Gandzasar Kapan 3 -
 3 EB / Streymur
Zhetysu Taldykorgan 1 -
 3 Lech Poznan
Jeunesse d'Esch 0 -
 6 O. Ljubljana
Senica 3 -
 2 MTK Budapest
Honved 3 -
 0 Flamurtari
MyPa 5 -
 0 Cefn Druids
Metalurgi Rustavi 9 -
 1 Teuta Durrës
Liepājas Metalurgs 6 -
 0 La Fiorita
Zimbru Chisinau 2 -
 1 Bangor City
Kalmar 4 -
 1 Cliftonville
Vestmannaeyjar 2 -
 2 St. Patrick
Thór 5 -
 1 Bohemians
Rosenborg 4 -
 0 Crusaders
Čelik 3 -
 3 Borac Banja Luka
Eschen / Mauren 1 -
 3 Hafnarfjordur
 Top Scorers
 
 
Pld
10
 
11
9
2
16
8
 
8
8
 
10
7
2
7
7
 
7
7
2
9
7
1
10
7
1
12
6
1
8
6
 
13
6
1
8
 Most Assists
Ps
Pld
 Yellow cards
YC
Pld