01:54 19.11
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats Coaches Referees History
Round of 32
Fenerbahce 1 -
 2 Krasnodar
Fiorentina 3 -
 4 Borussia M
Shakhtar 1 -
 2 Celta Vigo
Sparta Prague 1 -
 5 FK Rostov
Lyon 11 -
 2 AZ Alkmaar
Tottenham 2 -
 3 Gent
Genk 3 -
 2 Astra Giurgiu
Osmanelispor 0 -
 3 Olympiakos Piraeus
FC Copenhagen 2 -
 1 Ludogorets
Saint-Etienne 0 -
 4 Manchester United
APOEL 4 -
 3 Athletic Bilbao
AS Roma 4 -
 1 Villarreal
Zenit Petersburg 3 -
 3 Anderlecht
Schalke 4 -
 1 PAOK
Ajax 1 -
 0 Legia
Besiktas 5 -
 2 Hapoel Be'er Sheva
Group Stage
Play-off round
Saint-Etienne 2 -
 1 Beitar Jerusalem
BATE 2 -
 4 Astana
PAOK 5 -
 0 Dinamo Tbilisi
Sparta Prague 3 -
 2 SønderjyskE
Osmanelispor 3 -
 0 Midtjylland
Partizani 0 -
 4 Krasnodar
Maribor 2 -
 3 Qabala
Anderlecht 6 -
 0 Slavia Prague
Qarabag Agdam 3 -
 1 IFK Goteborg
Rosenborg 2 -
 4 Austria Vienna
Hajduk Split 3 -
 3 Maccabi Tel Aviv
Liberec 4 -
 0 AEK Larnaca
Shakhtar 4 -
 1 İstanbul BB
Brondby 1 -
 4 Panathinaikos
Genk 4 -
 2 Lokomotiva
Grasshoppers 0 -
 5 Fenerbahce
AZ Alkmaar 3 -
 0 Vojvodina
West Ham 1 -
 2 Astra Giurgiu
Shkendija 1 -
 6 Gent
Crvena Zvezda 1 -
 4 Sassuolo
Olympiakos Piraeus 3 -
 1 Arouca
Rapid Vienna 4 -
 2 Trencin
Qualification Round 3
Spartak Moscow 1 -
 2 AEK Larnaca
Hajduk Split 6 -
 1 Oleksandriya
Arouca 1 -
 1 Heracles
Vorskla Poltava 2 -
 3 Lokomotiva
Rio Ave 1 -
 1 Slavia Prague
Rapid Vienna 3 -
 0 Torpedo BelAZ
Qabala 2 -
 1 Lille
Beitar Jerusalem 4 -
 1 Jelgava
HJK 2 -
 3 IFK Goteborg
Trnava 1 -
 1 Austria Vienna
SønderjyskE 3 -
 2 Zagłębie Lubin
Rijeka 2 -
 2 İstanbul BB
Krasnodar 6 -
 1 Birkirkara
Sassuolo 4 -
 1 Luzern
Apollon 4 -
 5 Grasshoppers
Mlada Boleslav 1 -
 2 Shkendija
AIK 0 -
 3 Panathinaikos
Maccabi Tel Aviv 5 -
 2 Pandurii
Cork City 1 -
 3 Genk
Kalju 0 -
 3 Osmanelispor
Dinamo Minsk 1 -
 3 Vojvodina
Brondby 3 -
 2 Hertha Berlin
Viitorul Constanţa 0 -
 5 Gent
Midtjylland 2 -
 1 Videoton
West Ham 4 -
 2 Domzale
Maribor 2 -
 1 Aberdeen
PAS Giannina 1 -
 3 AZ Alkmaar
AEK Athens 0 -
 1 Saint-Etienne
Liberec 4 -
 1 Admira
Qualification Round 2
Trnava 3 -
 1 Shirak Gyumri
Maccabi Tel Aviv 3 -
 2 Kairat
St. Patrick 1 -
 2 Dinamo Minsk
Shkendija 1 -
 0 Neftci Baku
Slavia Prague 3 -
 3 Levadia
Lokomotiva 4 -
 1 RoPS
Torpedo BelAZ 3 -
 1 Debrecen
Vaduz 2 -
 5 Midtjylland
Strømsgodset 3 -
 4 SønderjyskE
Osmanelispor 7 -
 2 Zimbru Chisinau
Cork City 2 -
 1 Hacken
Kalju 2 -
 2 Maccabi Haifa
College Europa 0 -
 2 AIK
Kapaz 0 -
 3 Admira
Omonia Nicosia 3 -
 3 Beitar Jerusalem
HJK 2 -
 1 Beroe
Domzale 3 -
 2 Sachter Soligorsk
Levski 1 -
 1 Maribor
Hajduk Split 4 -
 3 CSMS Iaşi
Odd Grenland 3 -
 4 PAS Giannina
Buducnost 2 -
 2 Genk
Connah's Quay 1 -
 3 Vojvodina
Zagłębie Lubin 0 -
 0 Partizan
Jelgava 3 -
 0 Slovan Bratislava
Qabala 4 -
 1 MTK Budapest
Heart of Midlothian 1 -
 2 Birkirkara
Cukaricki 1 -
 3 Videoton
Brondby 1 -
 1 Hibernian
IFK Goteborg 3 -
 0 Piast Gliwice (Pol)
Ventspils 0 -
 4 Aberdeen
AEK Larnaca 5 -
 2 Cliftonville
Kukësi 1 -
 5 Austria Vienna
Grasshoppers 5 -
 4 KR Reykjavik
Qualification Round 1
Partizani 0 -
 0 Slovan Bratislava
Dacia Chisinau 0 -
 1 Kapaz
Buducnost 2 -
 1 Rabotnicki
Jeunesse d'Esch 2 -
 2 St. Patrick
Shirak Gyumri 1 -
 1 Dila Gori
MTK Budapest 3 -
 1 Aktobe
Víkingur 0 -
 4 Ventspils
Spartak Myjava 3 -
 4 Admira
Lokomotiva 7 -
 2 UE Santa Coloma
Vojvodina 6 -
 1 Bokelj
Neftci Baku 3 -
 2 Balzan
Kalju 5 -
 3 Trakai
Omonia Nicosia 5 -
 1 Banants
Spartaks 1 -
 4 Dinamo Minsk
Zaria Balti 2 -
 3 Videoton
Beitar Jerusalem 1 -
 0 Sloboda Tuzla
HJK 3 -
 1 Atlantas
HB Torshavn 1 -
 3 Levadia
Bala Town 0 -
 4 AIK
Pyunik Yerevan 2 -
 3 College Europa
Zagłębie Lubin 3 -
 1 Slavia Sofia
Llandudno 1 -
 7 IFK Goteborg
Cliftonville 3 -
 1 Differdange 03
Mariehamn 1 -
 3 Odd Grenland
Folgore Falciano 1 -
 6 AEK Larnaca
Rudar 1 -
 2 Kukësi
Sileks 2 -
 5 Vaduz
Samtredia 3 -
 6 Qabala
Chikhura 3 -
 3 Zimbru Chisinau
Birkirkara 3 -
 1 Široki Brijeg
Suduva 0 -
 2 Midtjylland
Gorica 0 -
 4 Maccabi Tel Aviv
Radnik Bijeljina 0 -
 2 Beroe
Sachter Soligorsk 7 -
 0 NSI
Lusitanos 2 -
 5 Domzale
Kairat 6 -
 0 Teuta Durrës
Hibernians 0 -
 6 Trnava
Stabaek 0 -
 1 Connah's Quay
Ordabasy 3 -
 6 Cukaricki
Debrecen 7 -
 0 La Fiorita
Fola Esch 2 -
 3 Aberdeen
Cork City 2 -
 1 Linfield
Cracovia Kraków 1 -
 4 Shkendija
RoPS 3 -
 1 Shamrock
FCI Tallinn 3 -
 6 Heart of Midlothian
Jelgava 5 -
 4 Breidablik
Glenavon 1 -
 8 KR Reykjavik
Brondby 10 -
 1 Valur
 Top Scorers
 
 
Pld
9
 
13
8
 
8
8
 
8
7
3
6
7
2
13
7
2
12
6
1
8
6
 
8
6
1
8
6
1
8
6
 
8
6
 
11
 Most Assists
Ps
Pld
6
15
5
6
5
7
4
6
  Talisca
4
6
4
7
4
8
4
8
4
8
  Marlos
4
9
4
11
4
12
 Yellow cards
YC
Pld
Top goals
Moussa Sow
Fenerbahce-Manchester United 1:0, 2'
9.5
573
Ales Mateju
AS Roma-Plzen 3:1, 82'
9.5
256
Alexandre Lacazette
Lyon-AS Roma 4:2, 90'
9.5
231
Taras Stepanenko
Shakhtar-Braga 1:0, 5'
9.5
161
Mahmoud Dahoud
Borussia M-Schalke 2:0, 45'
9.4
134