02:50 21.09
Tournament Schedule Results Stadiums Teams Player stats History
Group stage
Play-off Round
AS Roma 10 -
 4 Kosice
Basel 8 -
 2 Bakı
Hapoel Tel Aviv 3 -
 2 Teplice
Litex Lovech 1 -
 4 BATE
PSV 2 -
 0 Bnei Yehuda
Hamburger 8 -
 2 Guingamp
Heerenveen 1 -
 1 PAOK
Dynamo Moscow 1 -
 2 CSKA Sofia
Metalist Kharkov 1 -
 2 Sturm Graz
Austria Vienna 5 -
 4 Met. Donetsk
Aston Villa 2 -
 2 Rapid Vienna
Liberec 3 -
 3 Din. Bucuresti
St. Patrick 1 -
 5 Steaua Bucuresti
AEK Athens 4 -
 2 Vaslui
Shakhtar 5 -
 0 Sivasspor
Zilina 1 -
 3 Partizan
CFR Cluj 3 -
 2 Sarajevo
Hertha Berlin 4 -
 3 Brondby
Club Brugge 1 -
 1 Lech Poznan
Fenerbahce 4 -
 2 Sion
Elfsborg 1 -
 3 Lazio
Odense 2 -
 4 Genoa
Lille 6 -
 3 Genk
Sparta Prague 3 -
 0 Maribor
Aktobe 3 -
 8 Werder Bremen
Amkar 2 -
 3 Fulham
Valencia 7 -
 1 Stabaek
Heart of Midlothian 2 -
 4 Dinamo Zagreb
Zenit Petersburg 4 -
 5 Nacional
Tromso 3 -
 4 Athletic Bilbao
3rd Qualifying Round
Paços de Ferreira 0 -
 2 Bnei Yehuda
Crvena Zvezda 5 -
 4 Dinamo Tbilisi
Odense 7 -
 3 Rabotnicki
Qarabag Agdam 3 -
 1 Honka
Fulham 6 -
 0 Vetra
Slaven Belupo 1 -
 4 Tromso
Legia 3 -
 3 Brondby
PAOK 2 -
 2 Vålerenga
Lech Poznan 7 -
 3 Fredrikstad
APOP Kinyras 3 -
 4 Rapid Vienna
Austria Vienna 5 -
 3 Vojvodina
Liberec 3 -
 0 Vaduz
Lahti 3 -
 4 Club Brugge
Hamburger 4 -
 1 Randers FC
Honved 2 -
 6 Fenerbahce
Sigma Olomouc 8 -
 1 Aberdeen
Cherno More 0 -
 2 PSV
Lille 4 -
 0 Sloboda Užice
Sarajevo 3 -
 3 Helsingborg
Gent 2 -
 10 AS Roma
Metalist Kharkov 4 -
 1 Rijeka
Basel 5 -
 3 KR Reykjavik
Young Boys 2 -
 2 Athletic Bilbao
Elfsborg 4 -
 1 Braga
2nd Qualifying Round
Netanya 3 -
 0 Sliema Wanderers
Rabotnicki 5 -
 3 Crusaders
Helsingborg 4 -
 3 Zestafoni
Slaven Belupo 12 -
 2 Milano
Gent 2 -
 2 Naftan
Motherwell 8 -
 2 Flamurtari
Dacia Chisinau 0 -
 3 Zilina
Bangor City 0 -
 3 Honka
Kaunas 1 -
 1 Sloboda Užice
Dinamo Tbilisi 4 -
 3 Liepājas Metalurgs
Tromso 4 -
 1 Dinamo Minsk
Partizan Minsk 1 -
 5 Met. Donetsk
Galatasaray 3 -
 1 Tobol
Derry City 2 -
 1 Skonto
Haladas 0 -
 3 Elfsborg
Fram 1 -
 3 Sigma Olomouc
Újpest 1 -
 4 Steaua Bucuresti
FC Santa Coloma 1 -
 7 Basel
Slavija Sarajevo 3 -
 1 Aalborg
Metalurgi Rustavi 0 -
 4 Legia
Crvena Zvezda 5 -
 0 Rudar
Rijeka 3 -
 1 Differdange 03
Flora 2 -
 4 Brondby
Trnava 1 -
 2 Sarajevo
Vaduz 2 -
 1 Falkirk
Polonia Warszawa 5 -
 0 Juvenes/Dogana
Gandzasar Kapan 0 -
 8 Breda
Valletta 1 -
 2 St. Patrick
Larissa 1 -
 3 KR Reykjavik
1st Qualifying Round
B36 0 -
 4 Metalurgi Rustavi
Bnei Yehuda 4 -
 0 Simurq
Kalju 1 -
 2 Dinaburg
Široki Brijeg 2 -
 1 Banants
Partizan Minsk 3 -
 2 Sutjeska
Dinamo Tirana 3 -
 4 Lahti
Keflavík 2 -
 5 Valletta
Renova 2 -
 3 Dinamo Minsk
Okzhetpes 2 -
 3 Zimbru Chisinau
Rudar 6 -
 1 Narva
Linfield 0 -
 7 Randers FC
Inter Baku 2 -
 5 Trnava
Birkirkara 0 -
 1 Slaven Belupo
Irtysh 2 -
 2 Haladas
Vetra 6 -
 0 Grevenmacher
UN Kaerjeng 1 -
 7 Anorthosis
Vllaznia Shkoder 3 -
 2 Sligo Rovers
Rosenborg 6 -
 1 NSI
Polonia Warszawa 2 -
 1 Buducnost
Zestafoni 11 -
 1 Lisburn
Mika 2 -
 4 Helsingborg
TNS 2 -
 4 Fram
 Top Scorers
 
 
Pld
11
4
6
9
1
15
8
 
10
7
 
12
7
3
13
6
 
9
6
 
11
6
 
17
5
 
5
5
 
6
5
1
8
5
 
9
 Most Assists
Ps
Pld
 Yellow cards
YC
Pld